Україна не визнає атестати, що видані у Криму

Кримчани з російськими атестатами не зможуть вступити до українських вищих навчальних закладів

Україна не визнає атестати, що видані у Криму

Кримчани – власники російських атестатів про середню освіту не зможуть навчатися в українських університетах. Про це кореспонденту Крим.Реалії повідомила перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

Вона підкреслила, що цього року ситуація відрізняється від минулорічної. Тоді Міністерство освіти України замінювало кримчанам, які побажали здобувати освіту в українських вищих навчальних закладах, російські атестати на українські.

"Цього року для вступу в український університет, випускники кримських шкіл повинні були зареєструватися в одній зі шкіл на території України, екстерном закінчити її і скласти іспити", - сказала Совсун.

"Єдиний варіант сьогодні - прикріплення до закладу шкільної освіти в Україні, складання іспитів і вступ через зовнішнє незалежне оцінювання. Минулого року ми здійснювали процедуру заміни атестатів, що були там видані, на українські. І атестати, і дипломи про вищу освіту. Але в минулому ситуація була дещо іншою. Торік випуск відбувся буквально за два місяці після того, як сталася окупація", - сказала вона.

Перший заступник міністра освіти і науки нагадала, що документи про освіту, видані у Криму, є недійсними в Україні та більшості держав світу.

"Ці документи, згідно з міжнародним правом і за законодавством України, за законом про статус тимчасово окупованої території не мають жодної юридичної сили", - підкреслила Совсун.

За її словами, такий же порядок прийому до вищих навчальних закладів поширюється і на випускників шкіл на території непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей.

Освіта.ua
26.06.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артем
Свобода слова на высоте,когда правда режит всегда удаляют комментарии...
Наталья
А есть ли желающие из Крыма учиться в украинских ВУЗах? Даже с Донбасса большинство выпускников сдали ЕГЭ и планируют поступать в российские ВУЗы, что тогда говорить о крымчанах.
почему
а як же ж єдина країна??? якось це дивно. нам кажуть, що Крим - це Україна. Я цьому вірю. І раптом таке???