У Комітеті ВР підтримали ідею 12-річної школи

Нова редакція закону "Про освіту" пропонує збільшити тривалість здобуття середньої освіти

У Комітеті ВР підтримали ідею 12-річної школи

У Комітеті Верховної Ради з питань науки та освіти відбулися слухання, присвячені підготовці проекту нової редакції Закону України "Про освіту", під час яких свою розробку представила робоча група, яка складається з експертів-освітян, науковців, представників роботодавців і громадських організацій.

За словами голови комітету Лілії Гриневич, Україні потрібен новий закон "Про освіту".

"Як перед Україною, так і перед системою освіти сьогодні стоять нові виклики і цілі. І тому нам потрібен новий закон про освіту",- заявила Гриневич.

У представленому громадськими експертами законопроекті пропонується збільшити тривалість здобуття повної середньої освіти до 12 років.

"Маємо навчити дітей застосовувати отримані знання на практиці. Це потребує компетентнісного підходу. Йдеться про такі компетентності як знання хоча б однієї європейської мови на рівні В1 (незалежного користувача), володіння інформаційними технологіями, фінансова грамотність тощо. При цьому важливо не перевантажувати дітей", - зазначила голова профільного комітету.

За її словами, початкова освіта має стати п’ятирічною, а після дев’ятого класу за результатами тестування діти вступатимуть до старшої школи академічного або професійного спрямування. Учні, які оберуть професійні заклади, зможуть разом із здобуттям середньої освіти отримати першу професію.

Законопроект також містить інші новації. Зокрема, він створює сприятливі умови для розвитку різних форм навчання, зокрема, сімейної освіти.

"Має бути палітра вибору для тих, хто хоче забезпечити своїй дитині індивідуальну освітню траєкторію", - наголосила Лілія Гриневич.

Проект закону урівнює в правах навчальні заклади приватної та державної форм власності України. Запропоновано збільшення різниці в оплаті праці вчителів в залежності від їх рівня кваліфікації. У проекті містяться положення щодо децентралізації та дебюрократизації управління освітою, зростання автономії навчальних закладів та забезпечення якості освіти.

Розробка нового базового закону про освіту належить до пріоритетних завдань Програми діяльності Кабінету Міністрів України і Коаліційної угоди. Згідно з рішенням слухань, напрацювання громадськості мають лягти в основу нового базового закону про освіту.

"Документ, який підготує виконавча влада, повинен ґрунтуватися на доробках громадянського суспільства, які цілком відповідають вимогам часу", - підсумувала голова парламентського комітету Лілія Гриневич.

 

Освіта.ua
25.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
KILKA
А чего только 12 лет? Лилечка Гриневич, Вы там ещё пару-тройку дней подумайте, нет, нельзя перевантаживать детей, потому, может убольшим СРОК обучения в школе до 13, 15, или пожизненно? Мне кажется, это всё делают какие-то шпионы, чтоб вся Европа потешалась над нами, как над идиотами.
мама
а вот не понятно, сегодняшние пятиклашки что переходят в 6ой класс, будут учиться уже 12 лет?
Ірина
Для ха: Профільність у нас була. Але через малу кількість дітей у школах, її забезпечити нереально, хіба закриваючи всі сільські школи. Але сільська молодь не залишається у старших класах. А тому і кажу, що вища освіта не дорахується майбутніх абітурієнтів. Проблеми виникнуть у вищій медичній освіті найшвидше! Обирають математичний і філологічний профіль, як найбільш...Економічні, технічні, гуманітарні спеціальності
ха
Яку б траєкторію забезпечити пані Лесі... Та й всім реформаторам від освіти! Практика вже була якось введена- теперь "відвели", тобто відмінили. Профільну освіту також вводили. Хтось бачив результат? Теперь введемо "практично-професійну" трирічку... Ходимо по колу!
Ірина
18 - річні юнаки, з вусами і бородами у 12 класі! Супер розумний підхід! Навіщо їм навчатися 3 роки у старшій школі, якщо можна, після основної отримувати і освіту і спеціальність? Які профіля??? Де ви наберете дітей (норма - не менше 200 чол. щоб існувала старша школа)на профільне навчання? 200 чол. - це майже школа! Ще і загубите вчительський корпус, а просто знищете. При ставці у 20 - 22 год. всі предмети. окрім математики і філології будуть в повній ...опі! Вчителі не матимуть годин навіть на пів - ставки! Знову безробітні вчителі. Як це все дістало!!!
Для МОН
Насчет оплаты учителей фразочка знаковая: будут продаваться категории нечистоплотными руководителями. Оплата этого нелегкого и нервного труда должна зависеть только от стажа, а за достижения можно награждать нормальными премиями, тогда не будет обидно никому. Отработал 5 лет- получил надбавку за доблестный труд к жалованию, а подготовил олимпиадника - получи вознаграждение в зависимости от уровня олимпиады, все можно грамотно просчитать, а категории в школе - очень и очень спорный вопрос, часто зависящий от благоволения начальства. И вообще, МОН думает Юлькину надбавку возвращать идеологическим труженикам, то есть, учителям? Или совсем совесть потеряли? А 12 лет все- таки много, вот для некоторых оболтусов котячья жизнь будет в старших классах.
Дмитро
"Маємо навчити дітей застосовувати отримані знання на практиці. Це потребує компетентнісного підходу. Йдеться про такі компетентності як знання хоча б однієї європейської мови на рівні В1 (незалежного користувача), володіння інформаційними технологіями, фінансова грамотність тощо... А, ще юридична, медична, ну і тому подібне. І "При цьому важливо не перевантажувати дітей", це по-перше, а по-друге, де на все це Ви візьмете кошти, чи всі ці компетентності вчителі будуть формувати "на пальцях".
Светлана Протопопова
По нормальному дети должны идти в школу в 7 лет и учиться 10.
ВЧИТЕЛЬ
ОДНИМ СЛОВОМ-ІДІОТИ!!!!БУДЕ ЦЯ ВЛАДА ТАМ ДЕ Й ЯНУКОВИЧ!
Serg Kvark
Терминология, которая употребляется "утвердителями" новых законов про освиту, показывает, к сожалению, как раз не полную их компетентность в вопросах "освиты"! Знание языка - это не компетентность - это знания! А "володіння інформаційними технологіями_ - это всего лишь "умения", но тоже не компетенции! А еще сказали бы ПРИЧИНУ необходимости "пятилетнего" начального образования! Ведь там речь не идет о привитии каких-то навыков! ЦПШ (церковно-приходские школы) давали людям путевку в жизнь! А мы (может быть я не понял) преследуем неозвученные "нові виклики і цілі", ради которых нужно увеличивать срок обучения, Основное - сделать как в Европе! Но Вы хотя бы разберитесь почему у них 12 лет учатся и скажите открытым текстом: "чтобы молодой человек не переживал стресса при окончании школы и невостребованности из-за отсутствия рабочих мест"! Школьники никуому не нужны в Европе! Поэтому они прививают и развивают у них компетенции по направлениям деятельности.
Вчитель
Тільки несповна розуму може бажати дитині вчитися в школі 12 років. Отямтесь панове.