В Україні запрацюють наукові школи для молоді

Метою діяльності шкіл стане залучення молоді до дослідницької та експериментальної діяльності

В Україні запрацюють наукові школи для молоді

Міністерством освіти і науки затверджено Положення про наукові профільні школи учнівської молоді. Документом визначено порядок організації та діяльності наукових профільних шкіл учнівської молоді, які мають стати однією з форм організації позашкільної освіти дослідницько-експериментального напряму.

Метою діяльності наукових профільних шкіл стане залучення молоді до пошукової, дослідницької та експериментальної діяльності в різних галузях науки, техніки, виробництва, культури, задоволення її потреб у професійному самовизначенні.

Основними завданнями створюваних шкіл є створення умов для реалізації творчих та інтелектуальних потреб учнівської молоді, удосконалення системи виявлення та підтримки інтелектуально обдарованих учнів, самоосвіта та самовдосконалення молоді, а також підготовка до вступу до вищих навчальних закладів.

Слухачами наукових профільних шкіл зможуть бути учні 9-11 класів або вихованці позашкільних навчальних закладів, які займаються науково-дослідницькою, пошуковою, експериментальною діяльністю.

Учні шкіл матимуть право самостійно обирати теми наукових досліджень, оволодівати практичними навичками дослідницької, пошукової та експериментальної діяльності, проводити дослідження в обраному науковому відділенні, отримувати необхідну методичну та організаційну допомогу від наукових керівників тощо.

Зарахування учнів до шкіл здійснюватиметься щороку з 01 до 15 вересня на підставі заявок, поданих загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами.

Школи розпочинатимуть свою діяльність на підставі наказу директора Національного центру "Мала академія наук України".

Наукові профільні школи учнівської молоді організовуватимуть свою роботу з урахуванням структури наукових відділень Малої академії наук України.

Навчальний процес у школах здійснюватиметься відповідно до навчальних планів і навчальних програм, розрахованих на один, два або три роки навчання.

У канікулярний період школи можуть проводити навчальні збори, сесії, до участі в яких можуть залучатися педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники.

Наповнюваність груп встановлюватиметься для кожної школи окремо з урахуванням її профілю, інтересів, нахилів і здібностей слухачів, їх віку тощо. Середня наповнюваність груп має становити, як правило, 10 – 15 слухачів.

Випускникам шкіл, які успішно складуть кваліфікаційні іспити, буде видаватися документ про позашкільну освіту.

Передбачається, що витрати на фінансування та матеріально-технічне забезпечення діяльності наукових профільних шкіл учнівської молоді здійснюватиметься за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством.

Освіта.ua
13.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Фуяков
Нет, не олигархи живут лучше всех на свете, а позорные мусора-оборотни в погонах, гаишник ершов и аваков! Кто бы мог подумать, что милицейским жезлом можно "заработать" на роскошную жизнь на уровне медиамагнатов или голливудских звезд! Пока мы не наведем порядок в высших чиновничьих кругах, не вытрясем эту лживую мразь вместе с ее отпрысками, мы никогда не победим в этой войне и не проведем реформы.
для того, чтобы заработали
заводы и фабрики, в них НЕОБХОДИМО ВЛОЖИТЬ средства. Средства же наши олигархи накрали в свои карманы, порезав то, что имелось, на металл и вывозя за кордон. Теперь от заводов остались лишь помещения, некоторые из которых отданы под магазины, некоторые под другие "проэкты" - смех разбирает, слушая подобные умозаключения. Вместо плана развития страны у нас "проекты" с привлечением инвестиций. ТО есть ребята при деньгах по какой-то причине решили вложить деньги во что-то, что НЕ приносит прибыли. Посмеёмся. Не будет РАБОЧИХ мест, будут места для торговли, пока люди этой страны ещё живы и способны покупать непотреб закордонный
Лучше бы
заводы и фабрики заработали, где нужны высококлассные токари, фрезеровщики, а то заводы распилили на металлолом, попродавали, угробили экономику, рабочих мест нет, одни науковцi,
ivannna
Перелицювання ранiше iснуючого.ще мабуть будуть встановленi "плани скальпiв для шкiл", викладачами ж призначать мiських методистiв для повної дискридитацiї iдеї наукової роботи для школярiв