Школи отримали рекомендації з відзначення 8-9 травня

Навчальним закладам країни рекомендовано відзначити День пам’яті та примирення

Школи отримали рекомендації з відзначення 8-9 травня

Міністерство освіти і науки України рекомендує всім навчальним закладам країни 8 травня 2015 року провести заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі, а 9 травня організувати покладання квітів до меморіалів Слави. Про це йдеться у відповідному листі МОН, що направлений на адреси департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій.

У Міносвіти повідомляють, що указом Президента України від 24 березня 2015 року № 169 з метою консолідації суспільства навколо ідеї захисту України, налагодження громадянського взаєморозуміння і примирення у питаннях національної історії періоду Другої світової війни, встановлено День пам’яті та примирення, який відзначатиметься щороку 8 травня.

У зв’язку з цим, у контексті підготовчої роботи 5-7 травня Міністерство освіти і науки доручає регіональним департаментам освіти і науки передбачити впорядкування пам’ятників захисників України у роки Другої світової війни, створення постійно діючих експозицій, зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами, демонстрацію фільмів, фотоматеріалів документів, присвячених героїчному минулому та сьогоденню, акції єднання та пам’яті, проведення флешмобу "Квітка пам’яті" тощо.

Методичні рекомендації щодо використання символу червоного маку, розроблені Українським інститутом національної пам’яті, розміщені за таким покликанням >>>.

Також 8 травня у всіх навчальних закладах країни міністерство доручає провести урочисті лінійки "1939 - 1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!" із вшанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни, учасників АТО хвилиною мовчання.

У Міносвіти рекомендують навчальним закладам провести тематичні виховні години, уроки патріотизму, бесіди, засідання круглих столів тощо.

Рекомендації також містять пропозицію з організації перегляду документального фільму про "кіборгів" Донецького аеропорту, які 242 дні боронили летовище: "Добровольці Божої Чоти" режисерів Івана Яснія та Леоніда Кантера.

У міністерстві зазначають, що проводити виховні заходи доречно на базі історичних музеїв, кімнат бойової слави, де сама атмосфера та тематичне наповнення сприятимуть кращому сприйняттю інформації. Неодмінним атрибутом заходів мають бути державні символи, патріотичні пісні. Методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті розміщені за таким покликанням >>>.

Разом з тим, 9 травня має відбутись покладання квітів до меморіалів Слави, невідомих солдатських та братських поховань захисників України у роки Другої світової війни та під час антитерористичної операції, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків, дошок пошани та Вічного вогню; урочисті заходи за участю представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що проведення цих та інших заходів не передбачає збору звітної інформації.

Додатково див.: Лист МОН № 1/9-211 "Про відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Європі".

Освіта.ua
23.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Корупціонер
Не смішіть! проведення цих та інших заходів не передбачає збору звітної інформації. Школи змушені здавати багато інформації. Звітували, що плануємо зробити, потім відчитуємось,які заходи відбулись
salka
Для Корупціонер: ... и при этом можно вообще ничего не делать, главное - "інформація про проведення..." ...
Коментувати
Ксюша
Кто-то из великих сказал, что кто не помнит своего прошлого , у того нет будущего. Обидно, что некоторые этого не понимают. Уничтожаем памятники как варвары, а ведь память не уничтожить. Кроме того, старое разрушили, нового ничего не создали, осталась пустота. Пустота в душах и разруха в стране.
Вам
Для Ксюша: и наполнять пустые души. Больше некому. Либо эти души будут наполнены получением кулинарно-плотским удовольствием, параллельно с потребностью выпустить пар агрессии. Да, в принципе, к этому всё и движется. Полицейское государство с минимальными правами, но максимальными возможностями тех, кто при власти-оружии. Движемся по кругу. Ленивые-глупые БЕДНЯКИ-ПРОЛЕТАРИАТ в прошлом веке уничтожили думающих-работающих-знающих, каким-то образом популяция немного поднялась, но... Ленивые-агрессивные-хитрые обобрали работающих-думащих-верящих, уничтожив возможность развития популяции вместе с развитием государства.Всё идёт закономерно.
Коментувати
Галина Алексеевна
Как чудно звучить: отримали рекомендації!!!! на 8-9 мая!!!! Это ж какой бредятиной нужно заниматься и сколько нужно выпить, прежде чем такие письма рассылать. В кого уже нас превратили? В быдло и тряпок, которые по указкам бездарей, которые ни дня не работали в школе, должны выполнять РЕКОМЕНДАЦИИ!!!
Професор
Аля комунізм по-новому засів глибоко. Бідні ветерена. Нехай молодь яка прагне брати участь в АТО, дивиться на наших ветеранів і бачить, що їх чекає в майбутньому.
Политрук лжет, в германском плену вас не мучат и не убивают
Для Професор: Выгодно? Выгодно себе врать? Это не коммунизм, это каклы во всей своей красе. Пора бы всяким "проффесорам" научится смотреть правде в лицо, а не искать виноватых где-то.
Коментувати
Натэл
Я думаю, что у школ, учителей, детей хватит ума и такта почтить память погибших в современной политической обстановке, созданной нашими политиками, беспринципными и не заботящимися об объединении страны, без ваших указаний.
Политрук лжет, в германском плену вас не мучат и не убивают
Для Натэл: Конечно хватит (https://www.youtube.com/watch?v=LcdB-8-0F94).
Натэл
Для Политрука. Посмотрела материал. Ну, кто- то, к сожалению, будет и так отмечать. Но я не имела ввиду этот позор. Все это рассчитано на определенный уровень безмозглости. Плоды страна еще пожнет, уже пожинает. Сегодня появилось сообщение, что Порошенко подаст заявку в ЕС через 5 лет, а сам ЕС четко заявил, что ближайшие 10 лет будет в нынешних границах, то есть, Украине там не быть ближайшие лет 20. Так что теперешние молодые прыгуны будут иметь вполне прогнозируемую зрелость. Вопрос: какого нужно было разваливать страну? Только личная выгода. Гонтарева заявила, что экономика Украины достигла своего дна. Ну, вот и доскакались. Хорошо, что есть, на кого свалить все свое убожество и неспособность руководить государством. Обидно до слез за державу.
Коментувати
1
А от до "новітніх" рекомендацій ніхто не памятав і не вшановував, та і квітів не покладав. Ну а фраза: "...проводити виховні заходи доречно на базі історичних музеїв, кімнат бойової слави..." - взагалі, витвір мистецтва. Уявімо, що всі класи всіх шкіл великого міста 8 травня, виконуючи рекомендації мон, пішли в один музей. Коли вже в тому міністерстві перестануть займатися демагогією та створенням видимості своєї бурної діяльності.
K.B.
не хвилюйтесь всі не підуть
Для КВ
Вот и плохо, сначала к этим перестали ходить, про афганцев забыли, потом и про атошников забудем, несмотря на бурную деятельность МОН, вот увидите...
всмысле "про атошников забудем"?
Для Для КВ: а что, кто-то реально помнит сегодня? Это когда люди кидают крик о помощи раненым через соцсети? Вы что, не понимаете, что они УЖЕ ОСТАВЛЕНЫ НА ПРОИЗВОЛ СУДЬБЫ?
Коментувати
два дзеркальні світи
щодо комуністів та нацистів, то під час товаришування СССР та Німеччини представники німецького командування, представники гітлеровської влади, представники керівного складу гітлерівської пропагандистської команди приїздили до союзу для переймання досвіду. Про це з*являлася інформація за часів нашого радянського дитинства. Тобто - то давно було озвучено... Просто на те не зверталась увага, оскільки в такому випадку міф не тримався би купи, а люди перестали би довіряти пресі... Навіщо те робити, коли суспільство потроху розвивалось. Що ми отримаємо в результаті дій теперішніх керівників? До речі, можливо хтось помітив тенденцію прагнення зупинити волонтерський рух як такий? Чи можливо то в мене помилкове спостереження?
K.B.
помилкове
Для Зеркальных миров
Заключение договоров между государствами не всегда показатель дружбы, не перегибайте. Сталин сволочь редкая, но не полный дурак, чтобы Гитлера считать другом.
стоп!
Для Для Зеркальных миров: А я где-то говорила о дружбе Сталина и Гитлера? Я бы скорее повернула чью-то голову в сторону ПРИЧИН создания национал-социалистической партии Германии. Откуда деньги. Зачем эти "кто-то" решили финансировать партию. И дальше по схеме.
Коментувати
Олекса Позняк
Політрук який постійно бреше, де ти? Сьогодні дізнався що не лише концтабори це винахід росвійських комуняк але і машини-душогубки придумав беспокойний политрук обігнавши сс на 10 років.Слава, слава-впереди планеті всей во главе с путлером
Политрук лжет, в германском плену вас не мучат и не убивают
Для Олекса Позняк: Это тебе любимый хохляцкий канал рассказал? У тебя в окружении все такие дебилы? Всего одно слово "Андерсонвилль" и ты опять умылось. Вообще, чучело, ты башку себе нормальную отрасти да ума наберись - потом поговорим.
Олекса Позняк
https://www.youtube.com/watch?v=84qOUCc4V7Q
Олекса Позняк
и более подробно http://uainfo.org/blognews/530140-gazovye-dushegubki-pridumal-ne-gitler-a-kommunisty-iz-nkvd-video.html
Коментувати