Освітня субвенція місцевим бюджетам складе 44 млрд

У цьому році освітня субвенція спрямовується на оплату поточних видатків шкіл усіх ступенів

Освітня субвенція місцевим бюджетам складе 44 млрд

У 2015 році освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становитиме 43 719,4 млн грн., а субвенція на підготовку робітничих кадрів - 5 839,1 млн грн. Про це повідомила заступники директора департаменту економіки і фінансування Міністерства освіти і науки Ольга Щеглова під час проведення круглого столу з питань бюджетної та податкової децентралізації.

За повідомленням прес-служби Міністерства освіти і науки, учасники дискусії розглянули механізми залучення і використання коштів на місцях, фінансування видатків на освіту тощо.

Зокрема, представники Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я, повідомили, що держава взяла на себе відповідальність щодо надання освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами, підготовки робітничих кадрів професійно-технічними закладами, забезпечення медичного обслуговування населення, фінансування державних програм соціального захисту окремих категорій громадян. З цією метою місцевим бюджетам надаватимуться такі нові види трансфертів як освітня субвенція, субвенція на підготовку робітничих кадрів та медична субвенція.

Зокрема, заступник директора департаменту економіки і фінансування Міністерства освіти і науки Ольга Щеглова зазначила, що освітня субвенція визначає нові фінансові можливості, що, в свою чергу, розширює повноваження органів місцевої влади, оптимізації мережі, передачі деяких навчальних закладів з державного бюджету на місцевий бюджет.

У цьому році освітня субвенція спрямовується на оплату поточних видатків загальноосвітніх навчальних закладів усіх ступенів, а субвенція на підготовку робітничих кадрів спрямовується на оплату поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів та закладів, що готують робітничі кадри за державним замовленням. Кошти субвенції на підготовку робітних кадрів можуть спрямовуватися до інших державних та комунальних навчальних закладів, які надають послуги з підготовки робітних кадрів на умовах державного замовлення, в тому числі й до вищих начальних закладів.

Зокрема, за словами Ольги Щеглової, у 2015 році освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становитиме 43 719,4 млн грн., субвенція на підготовку робітничих кадрів - 5 839,1 млн грн.

Заступник директора департаменту економіки і фінансування МОН також пояснила, що місцеві ради мають право додатково, понад обсяги субвенції, планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних та капітальних видатків навчальних закладів, визначених у статті 103 Бюджетного кодексу України, включаючи погашення бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства.

Ольга Щеглова також зазначила, що МОН звернулося з пропозицією до Міністерства фінансів щодо перерахування казначейською службою коштів субвенції двічі на місяць. Зараз кошти перераховуються до місцевих органів казначейською службою щодекадно.

Заступник директора департаменту повідомила, що за рахунок коштів освітньої субвенції можуть здійснюватись й видатки на харчування учнів. Дитячі ж садки фінансуються з місцевих бюджетів.

Міжшкільні навчально-виробничі комбінати, завданням яких є трудова підготовка учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також забезпечення профорієнтаційної підготовки фінансуються за рахунок годин вивчення трудового навчання, технологій, інформатики тощо.

За даними Міністерства фінансів України, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд грн.

Освіта.ua
08.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Вам же сказали "умні люди" - "досить скіглити, беріть лопати в руки"... Зарплати вам подавай).. А якщо серйозно, то в освіті у нас уже пробоїна більша чим сам корабель. Тут уже не залатаєш нічого. Тихо ідем на дно. А все тому наша бездарна влада, яка вчить своїх діток в престижних закордонних НЗ, не поважає праці українських педагогів, нічим не гірших тих же закордонних. Оплата вчительської праці повинна бути вдвічі-втричі більшою від зарплати техпрацівника чи охоронця, тоді й буде результат. Бо виходить вчителю можна платити копійки-подачки, і вимагати всяку дурню, тільки ж дітей цим не обдурити - вони бачать ціну знанням, і тут втрачається всяке бажання навчатися. А розказувати байки про важливість навчання, знань і освіти ламається простим дитячим питанням - а як же в нас у владу потрапляють такі тупі люди?
Василиса
Скажіть, чому вчителів міста Черкаси попередили, що виплатять частину авансу (70%) та можливо частину зарплати (40%) - це означає, що комунальні послуги теж можна оплатити частинками по відсоткам -без наслідків для платника? Це питання треба задавати можливо Яценюку- щоб місцева Влада міста боялася таке робити? Чекаю на відповідь, дякую!!!
НІХТУ
А у нас платять аванс. Поки що. Чи заплатять вчасно зарплату? Ніхто не знає. Та для того, аби на вчителів зважали, вчителі маюь показати силу. А чи здатні вони на таке???
Мабуть НІХТО
Питання,мабуть,риторичне!Чому не платять аванс,чому ще досі немає зарплати?Запитаєш.пригрозять...Бідний вчитель.голодний .як дикий вовк...І безправний,як ягня...За що жити???Як дітей вчити.А вже 29 квітня...
Господину Министру
Ответьте, пожалуйста, когда учителям вернут надбавку за престиж? Имейте совесть.
Для МОН
Для МОН. Когда учителям вернут надбавку? Очень кушать хочется.
O
Сьогодні повідомили на нараді, що індексації не буде. Мінус 300 гр. Кіровоградська обл.,Добровеличківський район. А як у вас?
ПЯТАЧОК
Для O: Индексация - это когда 1$=50 гр, а у нас же курс гуманный, 1 к 27. Проживете без индексаций, попробуйте поголодать или оформить субсидию)
Коментувати
фатум
Надо же, Яценюк изо всех сил борется с левыми доходами учителей, врачей и музейных сотрудников, душу кладет на борьбу с зарплатами в конвертах у среднего бизнеса, а у него перед носом советник министра МВД Геращенко, Мосийчук и Семенсеменченко показывают в декларации доход ниже, чем у учителя-специалиста!))))) Так, экономист по спец-сти Геращенко живет на 17 гр в день, если верить декларации. Тем временем учителя расплачиваются за воровство во власти своими надбавками и высокими ценами на коммуналку.
Natalya Levitska
Не виплачують індексацію з січня, з квітня зріжуть на 15% надбавку за престижність - усе це і називається "завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення"????
Мм
Для Natalya Levitska: так вы счастливые люди: до апреля надбавку получали. Мы ее с сентября не видим, вернее, видим 3%
Коментувати
ТАКОЖ ВЧИТЕЛЬ
Не знаю, як де, а в нас ще авансу за березень не було... Тикнули в кінці місяця по 500 грн. аби не гавкали... Може субвенція і добре - але мало того, що зарплата впала, так ще й не виплачується вчасно...
Вчитель
Ви краще розкажіть як вижити сім’ї, обоє працюємо в школі, кошти виплачують не вчасно? А комуналку потрібно платити вчасно, та і їсти хочеться кожен день, а як пояснити дитині??....
Дай миллион
Для Вчитель: Подруга президента Гонтарева заработала в прошлом году 26 млн гр., по моим подсчетом, своим непосильным трудом она нагорбатила 2968 гривен в час, если учесть, что она работала не покладая рук без выходных. Ей легче рассказать Вам, как прожить на 2968 гр в час, нежели как не умереть за 2400 гр. плюс-минус - в месяц))))
Для Вчитель:
А ВЫ ЕЩЁ И ЖИТЬ ХОТИТЕ?
як вижити
Для Вчитель: шукати приробіток. Репетиторство.Торгівля.Можна приміщення прибирати.Ще варіант-кидати школу.На сьогодні в ціні усілякі тренінги, людям потрібне спілкування, от і йти в цю нішу.Доволі непогано коштує
Коментувати
Дай миллион
22 млрд. Поясните, что значат эти цифры? Это много или мало? Почему нам сообщают об этом, как о сенсации? "Новая модель финансового обеспечения." А кто знает, какой была старая модель?
Геннадий
очередное балоболство. школы сокращают. учителям никто ничего не даст.