Діти з окупованих територій зможуть пройти ДПА і ЗНО

МОН спростило процедуру отримання учнями шкільних свідоцтв у 9 класі та атестатів в 11-му класі

Діти з окупованих територій зможуть пройти ДПА і ЗНО

Міністерство освіти і науки не залишить жодної дитини з тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, яка хоче здобувати українську освіту. Про це заявив заступник міністра освіти Павло Полянський під час проведення брифінгу щодо врегулювання проблем громадян України зі статусом внутрішньо переміщених осіб.

За словами Полянського, ще з минулого року – від початку військового вторгнення Росії та анексії Криму – Міністерство освіти і науки України почало реагувати на виклики в сфері освіти і розробило механізми, аби українські дошкільнята, учні та студенти могли безперешкодно продовжити здобувати українську освіту.

Зокрема, Міністерство освіти і науки максимально спростило процедуру переведення дитини з окупованої території до дитячого садка, школи, професійно-технічного навчального закладу, які знаходяться на підконтрольній території країни.

Для цього батькам потрібно надіслати у вибраний освітній заклад лише заяву з проханням прийняти дитину на навчання. Станом на сьогодні за межами окупованих територій навчається вже близько 46 700 учнів і дошкільнят з Донецької області та 26 500 учнів і дошкільнят з Луганської області.

Як наголосив Павло Полянський, Міністерство освіти і науки України не визнає початку навчального року на тимчасово окупованих територіях, а також будь-яких паперових виробів, які видають окупаційні структури та бойовики під виглядом документів про освіту.

Заступник міністра зазначив, що в цьому контексті вкрай важливим є питання цьогорічних випускників шкіл, які мають вступати до вищих та професійних навчальних закладів. Для цього їм необхідно спочатку отримати документи про повну загальну середню освіту державного зразка.

"Ми пішли на безпрецедентне спрощення і дебюрократизацію процедури отримання учнями шкільних свідоцтв у 9 класі та атестатів в 11-му класі. Діти можуть закріпитися за будь-якою школою, надіславши лише заяву, та пройти в ній державну підсумкову атестацію в екстернатній формі", - додав заступник міністра.

Сьогодні кількість випускників, які перебувають на окупованій території Донбасу і мають намір вступати до українських університетів, є близько 3 тисяч у Донецькій області та близько 2 тисяч у Луганській. Саме для них, а також усіх 11-класників Криму, продовжено термін реєстрації на зовнішнє незалежне тестування до 20 квітня включно.

Окрім того, МОН підготувало і розмістило у відкритому доступі список із 1873 опорних шкіл, щоб спростити для учнів та їхніх батьків вибір школи для екстернатного проходження ДПА. Також підготовлено перелік зі 191 інтернатного навчального закладу, де діти за потреби зможуть перебувати на період підготовки та складання тестів ЗНО. Наразі триває пошук коштів, аби забезпечити в цих закладах умови проживання і харчування для дітей.

Також Павло Полянський поінформував, що Міністерству освіти відомо про труднощі перетину учнями блокпостів, які виїжджають з окупованої території. Оскільки для екстернатного проходження ДПА учні обов’язково мають бути присутні в обраній школі на контрольованій української владою територій, МОН звернулося до МВС, СБУ та Міноборони забезпечити для учнів та їхніх батьків безперешкодний перетин українських блокпостів, аби вони могли скласти ДПА, отримати атестат державного зразка та скористатися своїм конституційним правом на вступ в українські університети.

Освіта.ua
31.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Є!Бали
Виходить, діти колорадів теж можуть пройти ДПА і ЗНО. Тут поляк натупив...
ававав
Для Є!Бали: "Вот бы их всех, ублюдков-колорадов, расстрелять..." Так выходит? Украинцы превращаются в раковую опухоль - убогую, затравенелую, тварь всецело верящую ящику. Не удивительно что с такой мразью никто не хочет жить.
Коментувати