У ВР пропонують запровадити мораторій на закриття шкіл

Місцеві органи влади, посилаючись на відсутність коштів, приймають рішення про закриття шкіл

У ВР пропонують запровадити мораторій на закриття шкіл

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект постанови про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності. Відповідне рішення було прийнято в ході засідання профільного парламентського комітету.

Проектом постанови за реєстраційним № 2173 пропонується впровадити до прийняття Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" мораторій на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності.

У пояснювальній записці автори законопроекту звертають увагу на те, що загальне зменшення кількості дітей негативно впливає на мережу загальноосвітніх навчальних закладів, призводить до зменшення середньої наповнюваності класів та шкіл, збільшення кількості шкіл з малою чисельністю учнів, що призводить до закриття, реорганізації навчальних закладів, скорочення педагогічного навантаження вчителів тощо.

Місцеві органи виконавчої влади, посилаючись на відсутність у місцевих бюджетах необхідних коштів на утримання сільських шкіл, йдуть шляхом найменшого опору, не рідко ігноруючи позицію мешканців сільських населених пунктів, та необґрунтовано, під прикриттям «оптимізації», приймають рішення про закриття сільських шкіл, що унеможливлює для дітей доступ до якісної освіти, призводить до соціальних конфліктів, створює напругу, породжує чисельні звернення батьків, сільських територіальних громад, педагогічних колективів щодо випадків безпідставного закриття в селах загальноосвітніх навчальних закладів.

Разом з тим, Комітет ВР з питань науки і освіти звертає увагу на те, що запровадження мораторію на відповідний час не вирішує зазначеної проблеми.

"Потрібна розробка та впровадження комплексних заходів щодо збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема, розвиток освітніх округів, забезпечення шкільними автобусами, ремонтування доріг тощо, що варто врахувати під час підготовки проекту до другого читання", - наголошують у профільному парламентському комітеті.

Освіта.ua
23.03.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель наш
Школа в селі потрібна? Проклята радянська влада відкривала школи , садки. Давала вчителям житло, безкоштовні компослуги... Рідна влада все закриває, скорочує, про житло не мріємо ... Чому??? Бо влада- в руках нью буржуа: опозиція, бют, порохи і зе - це одне і те саме! Всі планують оптимізувати нас, ринкувати і т.п. Треба партія соцспаведливості!
Воспоминания.
Була б пенсія не "стипендією" .а ПЕНСІЄЮ- багато вчителів-пенсіонерів були б на ній. А так.. Спробуйте вижити на ті копійки
Юля
Школа завжди була освітнім центром села: Шевченківські дні, День писемності. ,а так нема школи - нема культурного життя: вихід один продаємо хату, батьківську землю і їдемо в місто. А хто скуповує землі, тому й вигідно закривати школи.
павел
Моя думка обсновується на прикладі школи в нашому селі.На питання чи потрібно утримувати ?відповідь проста треба кожний випадок розглядати детально та окремо. В нашому випадку, територія збирання учнів автобусом складає понад 25 км по розбитих дорогах і крутих пагорбах до опорної школи 11 км,36 км з витрачанням часу понад 2 години, а в взимку в умовах підвищеної аварійності, стільки часу в дорозі безумовно вплинуть на фізичний і психологічний стан дитини, це не є причиною замислиться над тим що може безпека дітей важливіша за економію бюджету ? Завжди можна знайти шляхи скорочення витрат, на питання більше дітей краще освіта теж можна відповісти не захоче вчитись не буду.
мне интересны вопросы опроса
что значит "потрібно забезпечити дітей транспортом"? Ребята, создающие вопросы, спуститесь на землю. Вы в какой стране живёте? Эта фраза показывает, что вы либо живёте в другой стране (что сегодня вполне реально), либо в другом измерении, на попадая в измерение малокомплектных школ и школьных автобусов
для ольга вчитель
Ви тут звертаєтесь до вчителів Демидівської та Малівської шкіл? Якесь дивне звертання. Я так нічого й не зрозуміла. Що саме Ви прагнете цим досягти? Щоб ті вчителі стали на ваш захист? А де громади сіл Золочівка та Глибодолинське? Чи вони стали на захист шкіл у власних селах? А що означає "шановні, це буде завжди"? Не матимуть батьки грошей - не понесуть до школи. Матимуть-вирішуватимуть чи дати, а й чи ні. Їх право. Освіта в країні поки що безкоштовна
ольга вчитель
Мальовниче село Золочівка. Воно розташоване на межі Рівненської та Волинської областей. Є у ньому велика двоповерхова школа, у якій навчається близько 40 учнів. Нас мало, але ми маємо комп’ютерний клас, спортивну залу, спортмайданчик, їдальню на 72 посадочних місця, достатню кількість навчальних кабінетів. І ось нашу школу хочуть «реорганізувати», тобто закрити. Місцева райдержадміністрація на чолі з головою Радченком С.І. під гаслом, що наша школа забирає гроші у великих шкіл, намагається стерти з лиця землі село Золочівку з її майже 500-річною історією. Звідки голова РДА взяв, що на нашу школу потрібно 900 тисяч гривень зарплати? Цього ми не знаємо! Невже вчителі Демидівської та Малівської шкіл думають, шо якщо закриють Золочівську та Глибокодолинську школи, то їхні батьки не будуть здавати гроші на ремонт школи, купувати тюлі в кабінети, вставляти пластикові вікна за власний кошт? Шановні, це буде завжди !!!!!
Зущик І.С.
В свій час закривали дитячі садочки і будівлі продавали за копійки. В даний час щоб відкрити дитячий садочок витрачають великі кошти. Питання чи не трапиться те ж саме з школами??? Можливо варто спочатку провести аналіз песпективного розвитку населеного пункту. А ще краще використати землі населених пунктів для наповнення місцевих бюджетів, а саме в договорах оренди землі внести маленький пункт: "... 1,5% на розвиток соціальної сфери...". Якщо подивиться як використовуються наші землі, то можна зробити висновок - ЗЕМЛЮ ВИСНАЖУЮТЬ!!! А чому б не внести правило - взяв в оренду більше ...... га (площу можуть компетентні фахівці розрахувати) землі, збудуй на ній ферму, переробний цех, вирощуй овочі, не тільки СОЮ, СОНЯХ, КУКУРУДЗУ тобто дотримуйся сівозміни!!! А це робочі місця, податки в місцеві бюджети. А там дивись і дітей в селах побільшає. Біда України в тому, що наше керівництво (особливо районне) вміє тільки ділити те що є і не ХОЧЕ думати як примножити доходи!!! Цікаво ЧОМУ?....
Натэл
Для Зущик І.С.: для такой акулы, как " Монтсана", наши очень даже привлекательны, она на них зубы точит в настоящее время, так как у нас нет запрета на генномодифицированные продукты. Рабочих нужно немного, так что вряд ли она такие как она будут заботиться о будущем наших детей, только о прибыли. Продавать земли нельзя, так возьмет в аренду лет на 50, и все. А для Европы мы страна перенаселенная, так что наши дети вряд ей интересны. У нее свои есть. Ну, может чудо...а руководство получит свой кусок, а там хоть трава не расти. Вот и все.О земле никто и не думает, думают только о своих доходах. Нет людей, которым за державу обидно, если бы были, сейчас было бы по- другому.
ЗущикІ.С.
Все залежить від людей, які живуть на цій ЗЕМЛІ, адже це їхні паї. Люди підписали договори і все - моя хата скраю, дай мій відсоток - а те, що цю ЗЕМЛЮ гвалтують, то нікого не цікавить!!!!!!! Якщо б власники паїв обєдналися і віддали б свої паї тому, хто готовий їх обробляти і берегти, але люди ще НЕ НАСТІЛЬКИ СВІДОМІ!!! Нажаль, більшість УКРАЇНЦІВ ще не розуміють того, що все в руках людей і навести порядок в своєму селі, селищі, да й в районі, і навіть в області можна при великому бажанні. А якщо порядок в районі, в області, то і в країні буде порядок!!!! Але в більшості УКРАЇНЦІВ сидить ГЕН "СОВОК", а саме "За мене повинен хтось думати, а я повинен робити". В порівнянні з 1991 роком таких людей стало менше, але не настільки, щоб переломити ситуацію на краще. Дуже шкода, но це РЕАЛІЇ і МИ ще не є СВІДОМОЮ НАЦІЄЮ!!! НАЖАЛЬ це є НАШОЮ БІДОЮ!!!!!!!!
Натэл
Моисей своих 40 лет по пустыне таскал, пока не умерли все, кто помнил египетское прошлое, правда, там манна была небесная и Божий промысел. А у нас что? 20 лет еще впереди? Да, мы финансово неграмотны, мы все надеемся на честную власть, честную партию и все выбираем, кто нам лапшу на уши накидает, наверно, вместо манны... Плохо то, что не учимся ничему...
Коментувати
підтримую пенсіонерку
повністю. Успішність залежить від мотивації і лише від неї. А мотивація іде з родини. Бувають винятки, так. Така дитина наполегливо працює, отримую будь-яку допомогу в школі. Одна з наших дівчаток виїхала до Німеччини (КПІ, прикладна математика), інша навчається в коледжі. Так простіше - і спеціальність реальна в руках, що дасть змогу легше знайти роботу, і стипендія.
Пенсіонерка
А звідки деякі коментатори взяли той факт, що в класі, де мало учнів, низька успішність? А чому ж тоді репетитори навчають індивідуально? А приватні школи? Років з десять тому мій чоловік працював у такій, де в класах було не більше, ніж по 4 учні. На якість навчання батьки не скаржились. Інша справа, що в сільських школярів низька мотивація, бо батьки учнів вважають, що хоч учись, хоч не вчись, а на життя собі цим не заробиш, краще завести чотири корови і не пропадешь, то ж навіщо те навчання? Іноді плакати хочеться, які розумні діти деградують. Якщо малокомплектну школу закриють, позитивна мотивація у дітей не з’явиться, але ще будуть і пропуски занять (їх причини вже тут аналізувались). Так, деякі малі школи потребують закриття, але більше тут важить кваліфікація вчителів. Повинен бути індивідуальній підхід, а не "вали кулём, потом разберём". До речі, у мене купа репетиторства, все це учні тих шкіл, в які потім возитимуть сільських дітей. Зрозуміли мій натяк?
питяннячко Аллусіку
то чому ж жителі сіл, вчителі сіл не збираються, не намагаються криком кричати. Всього пару випадків показали, що сільські вчителі реально діячі сільської громади - то коли ЖИТЕЛІ сіл вийшли на спротив проти закриття шкіл. Інші ЧОГО чекають? Поки добрий дядя, чи добра тьотя за них стане ворушити? Школи закривають, батьки мовчки переводять дітей до інших шкіл (до тих, який директор підворушився і запропонував свій варіант, або до тих, про які щось чули від інших людей, але куди потрібно ДОБИРАТИСЬ). Вчителі плачуться один одному та НАМАГАЮТЬСЯ добитись чогось від райво, а те-як в рот води набрало. Дівчатонька-або ворушіться, або й дійсно село щезне. Міським людям до села діла немає.То точно.Ще й розповідаючи про 65%(додаткових податків на вибивання яких і матимуть працювати керівники), та плануючи забирати те, що й забирали невеликі селва, які здатні були самі себе обслужити, просто щезнуть з мапи. Ну-ну.
Аллусік
Для питяннячко Аллусіку: та тому щов них одна відповідь в сіьського бюдету немає коштів на утримання цих установ.(Ось вам і децентралізація)
Аллусіку
"Децентралізація" то міф. Хто уважно читав ДОКУМЕНТИ, той це побачив. Сільські голови відають про те, та ніяк не можуть нічого вдіяти, бо для реального впливу на ситуацію потрібно щось інше, аніж знати. Та ще-менталітет.Та й - децентралізації ще й не ввели;). Ще ж мають бути вибори. ). А відповідь така, бо ті, хто НАД ТИМИ, хто відповідає, чітко ЗНАЮТЬ, що можна робити все, що заманеться. Якщо хтось там трєпихається, то від одного-двох шуму великого не буде. А ще й "трєпихнуть" так, щоб іншим не кортіло. То ж практика радянських чиновників)))
Коментувати
Аллусік
Шановні реформатори! А чи знаєте ви, що діти місяцями не відвідують школу тому, що немає коштів на пальне для ""Шкільних автобусів"", погодні умови не дозволяють приправити дітей до школи(бо замело дороги, а їх ніхто не чистить), то обламався автобус І т.д. А як би школа була в своєму селі, то діти обов’язково прийшли б до школи і отримали освітні послуги. Наші реформи приводять до того щоб село взагалі загинуло. Школу закрить, сільську раду теж, клуб туди ж, поштове відділення також, касу тудиж. Киньте на ті села атомну бомбу та нехай не мучаться.
питяннячко
Для Аллусік: то чому ж жителі сіл, вчителі сіл не збираються, не намагаються криком кричати. Всього пару випадків показали, що сільські вчителі реально діячі сільської громади - то коли ЖИТЕЛІ сіл вийшли на спротив проти закриття шкіл. Інші ЧОГО чекають? Поки добрий дядя, чи добра тьотя за них стане ворушити? Школи закривають, батьки мовчки переводять дітей до інших шкіл (до тих, який директор підворушився і запропонував свій варіант, або до тих, про які щось чули від інших людей, але куди потрібно ДОБИРАТИСЬ). Вчителі плачуться один одному та НАМАГАЮТЬСЯ добитись чогось від райво, а те-як в рот води набрало. Дівчатонька-або ворушіться, або й дійсно село щезне. Міським людям до села діла немає.То точно.Ще й розповідаючи про 65%(додаткових податків на вибивання яких і матимуть працювати керівники), та плануючи забирати те, що й забирали невеликі селва, які здатні були самі себе обслужити, просто щезнуть з мапи. Ну-ну.
Коментувати
ПРОСТО
Бердичівський район: до жовтня місяця школи ще зможуть функціонувати, далі – гроші закінчуються узагалі...
Є!Бали
Міністерськи прастітуткі повсталі за дєвствєнность...
N
А то что в малокомплектных школах большую часть предметов преподают не специалисты, депутатов никак не волнует ? Какой то дешевый пиар. И вообще , когда для депутатства буден установлен пороговый уровень IQ ? Решения то за всю страну принимают (((((((
небайдужий громадянин
почитала коментарі: Давайте закриєо сільські школи і зробимо з дітей повноцінних рабів.
Є!Бали
Для небайдужий громадянин: малокомплектні школи бля... (40-60 тис. грн./рік/рило). А те що зарплата міністра 500 тис. вічнозелених / рік нікого не єбе!!!
Коментувати
Вчитель
Хоч стріляйте, але не доведете, що у школах в яких навчається 20 - 30 дітей може бути адекватне навчання. По перше: педагогічний склад (навантаження з більшості предметів не буде на ставку) - вчителі універсали - читають більше ніж по три предмети - фізично такий об’єм даних ні одна нормальна людина не переварить для того, щоб викладати на належному рівні, по друге - чим менша кількість учнів у класі (менше 5) - тим гірше навчання для самих дітей - відсутня здорова конкуренція, по третє - фінансування одних енергоносіїв - забирає стільки коштів, що стає питання про можливість витягнути бюджету даний тип шкіл. В результаті - не сама краща якість навчання призводить до отримання далеко не найкращих результатів.
Вчителю
та хіба ж хто сперечається із такою постановкою питання? Дітей потрібно вивозити, бо вони дичавіють в таких умовах. Проблема ж трохи в іншому. Проблема в тім, що школи закриють, а довіз дітей перекладуть на плечі батьків. Ви, напевно, живете не в сільських умовах. Ви, напевно, туди або в гості приїздите, або взагалі так, проїздом. Ви говорите як людина, яка не відає реального сільського життя десь подалі від центра
111
Сьогодні повідомила колега, що на район прийшла рознарядка - закрити 7 шкіл. У найменшій школі району навчається 48 учнів. У школі-дитсадку, де працює колега - понад 90 усіх, і близько 50 учнів. У який автобус їх умістити?
ihor
Для 111: у нас закривають школи де меньше 20 учнів
Коментувати
ihor
Поважайте думки інших людей...що до школи, дак школи потрібно закривати, де у класі по 1-2 учня, огрунтую свою думку, по-перше, коли у класі 1 учень на нього виділяють 12 годин на тиждень, спробуйте викласти більше 100 уроків у 17, про які знання можно говорити, по-друге, це фінансова складова. Але потрібно виділити кошти на дворазовий підвіз дітей, щоб малі діти не сиділи до 16 години у школі.
------------------
Для ihor: не будьте наивны. НИКТО два раза детей возить не станет. А то, что вся эта дребедень для того, чтобы легче было продать земли. так это невооружённым взглядом видно((
ihor
Для ------------------: причом тут землі, зрозумійте, у маленьких школа вартість навчання 1 учня перевищує 60 тисяч грн, коли у більших навіть сільських 5-10 тисяч, тому економія на лице, просто вся суть питання, щоб з економлені кошти пішли на укоплектицію тих шкіл куди переведуть дітей. До того, що наївний, я це пишу з власного досвіду, бо працюю в школі, спочатку возили двічі, а тепер вкризу не возять, от тому під час закриття шкіл, все повинно чітко продумуватись
------------------
Для ihor: возили двічі??? Ого.Я знаю де й разу не завжди возять, бо то автобус поламався, то пального немає, то сніг, то завірюха. І ще інших проблем вище криши. Так що-закрити то закриють, а от краще не зроблять, бо і грошей немає, і тями(((
Коментувати
Натэл
Так что, сельские школы МОН не финансирует? Централизовано? И еще " совок" вспоминаете?! Я работала в малокомплектной школе в Полтавской области, в классах было по 5-7 учеников, в школе работало10 учителей, технички, колхоз бесплатно кормил всех, и ничего не закрывали. Кажется, кое-кому нечем ответить "клятому совку", " дохазяйнувалися". Так заткнитесь до той поры, пока " совок" не догоните, так называемые реформаторы и слуги народа. А вы подумали, где люди будут работать, а впрочем, наплевать вам и на людей, и на страну.
Олександр
Для Натэл: Давайте продовжимо Вашу думку. Працювало 10 вчителів, ще 8 "технічок", колгосп безкоштовно харчував усіх. Як довго могло це тривати? І де сьогодні ці колгоспи, ця держава? Тільки не розказуйте про Горбачова-каку. СРСР не витримав економічної конкуренції з демократичним світом. В квітні 1961 р. була прийнята Програма КПРС, де було чітко записано, що в 1980 році буде збудовано комуністичне суспільство. І якщо в 1978 році в колгоспі на Полтавщині (!) могли харчувати один раз в день 100 осіб (надіюсь омари, краби, червона ікра, ананаси, трюфеля все ж не подавались?), то задумувалось усе ж дещо інше. Тільки зараз, на жаль, починаємо прощатись із "совком". Проблем - море, але догоняти "совок" - для чого? Не подобається працювати в школі - киньте її! Тим більше із термінологією подібною до "заткнитесь" до незнайомих людей звертатись все ж не личить. Займіться тим, що Вам подобається, що дає Вам задоволення. А школи по 30-40 учнів (крім початкових) нехай ідуть за СРСР та колгоспами
------------------
Для Олександр: не так. Ребятам захотелось немного больше, чем они имели
Натэл
Я не за " совок" , я просто хочу сказать, что почему- то как- то так получается, что у нас не лучше, чем в совке, и не один год. За 23 года нам особо нечего этому совку противопоставить. Омаров не было, но была нормальная здоровая крестьянская еда( очень классная бабушка- повариха готовила). И колхозы разные были. Кстати, замечание насчет грубости принимается, а вот советы не давайте, если вас не просят, как говорят англичане. Я не говорила, что мне не нравится работать в школе. Мне не нравится, что нам нечем гордиться, что мы живем хуже всех.
Коментувати