У Раді пропонують повернути надбавки для вчителів

Комітет з питань науки і освіти рекомендує парламенту встановити надбавки в розмірі 20% окладу

У Раді пропонують повернути надбавки для вчителів

Парламентський Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про освіту", що передбачає встановлення надбавки педагогічним працівникам в розмірі 20 % від посадового окладу.

Відповідний законопроект внесений шістьма народними депутатами, які представляють у парламенті ВО "Свобода".

У профільному парламентському комітеті повідомили, що законопроектом, який було розглянуто на засіданні комітету, пропонується шляхом внесення змін до статті 57 Закону України "Про освіту" запровадити норму щодо встановлення надбавки в розмірі 20 % посадового окладу педагогічним працівникам сфери дошкільної, позашкільної, загальної середньої та професійно-технічної, вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.

"Враховуючи складність соціально-економічної ситуації, яка суттєво впливає на життєвий рівень населення (особливо тих категорій, які залежать від виплат із бюджетів різних рівнів) та з метою підвищення доходів педагогічних та науково-педагогічних працівників Комітет ухвалив рішення про прийняття вищезазначеного проекту закону за основу", - йдеться у повідомленні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Як відомо, минулого року урядом було ухвалено рішення щодо зміни розміру надбавок до посадового окладу педагогічним працівникам за престижність праці з фіксованих 20%, до «гнучкого» - від 0 до 20%.

Освіта.ua
10.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
gry
Це бла-бла-бла все... Який рік уже у "маслі купаємося"....
Тетяна
Читаю коментарі і диву даюсь скільки ж я "получаю" .... і чому це я ще острів у Тихому океані не купила ... Коментарі додають люди які до школи не мають жодного стосунку і навіть не уявляють як вона функціонує. Просто якісь письменники-фантасти. І Міша І Олекса Позняк про нарахування зарплат вчителям і директорам в Росії обурюються певно. Бо в Україні щось я такої фантастики не спостерігаю.
Олекса Позняк
Я уже писал как нашли на полу бумажку зауча из бухгалтерии и там 49 000 отпускных (это было когда доллар по 5). Это факт. Хотя заучи не очень богато выглядят, и видно не во всяких школах накручивают такие суммы. Но то что при относительно небольшой зарплате администрация имеет очень большие премии - второй факт, (особенно за экономию зарплаты-вы же не хотите брать деньги за замены, за сведение уроков отказываетесь от надбавок и тд )- вот и экономия.Хотя огульно тоже нельзя всех обвинять- это кто как умеет
все не так
Для Олекса Позняк: Коли був долар по 5, то у тому папірці, мабуть, зайвого нуля побачили, або коми недобачили (згадалась приказка "у страху очі великі", яку хочеться перефразувати: у заздрощів очі великі). А за заміну - завуч не собі в кишеню економить, бухгалтерія не проплачує.
Макс
Для Олекса Позняк: ВРАНЬЁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Шиншилла
Эта статья уже неактуальна? Разве бюджет не пополняется различными налогами... скажем, военным сбором. Кстати, это незаконно. Лично я сама время от времени помогаю военным, которые защищают целостность Украины. Но войны никто официально не объявлял и военного положения никто не вводил... Где уверенность, что наши 1,5 % находят свою цель в этом финансовом бардаке?
Олекса Позняк
Для Шиншилла: У меня только с пенсии 600 грн забирают.Ну а что поделаешь, война. Какая разница официально или нет. Я думаю оппозиция да и свои в каолиции посматривают что куда уходит.Вот волонтёров в минобороны набрали надеюсь и на них что следят. А самое лучшее - у нас в школе и в фуршете приёмные пункты - это и жителям и солдатикам.Иногда сам отвожу - там кошмар, надо помогать.Бывали такие дни что собак ели - блок пост не бросишь и еду не везут...
та невже?
Для Олекса Позняк: 600 грн у вас забирают на военный сбор?
Коментувати
))))))
Для Don: Повiрте,ПРОСТИЙ УЧИТЕЛЬ! Зовсiм не заступаюся за директора,просто дивлюсь правдi в очi! У школi не бачу жодного мiльйонера.
Don
Для )))))): А Ви, мабуть таки, директор..............................................................
пять копеек
Директора получают не густо, это факт. И работа напряженная, ответственность огромная. Однако ни один из директоров еще не ушел добровольно со словами "как мне все надоело, я устал." Предлагаю урезать пенсию работающим директорам школ, скажем, на 70%. И тогда они еще подумают, где лучше: в кабинете или на даче с банкой пива.
))))))
Люди добрi!Чого ви,вчителi,сваритесь мiж собою за копiйки,те,що одержуе директор,то не грошi,ви ж добре бачите,що робиться ВИЩЕ!А якi реформи вам потрiбнi?Головна реформа - знищення корупцii - отодi все стане на своi. мiсця...
Миша
Скажите когда отменят надбавки директорам по 50% зарплаты? Пусть ощутят учительские зарплаты в полной мере! Они же в большем количестве- тунеядцы и паразитарий для настоящего учителя.
Павлович
Для Миша: Для інформації: зарплата директора являє собою: оклад директора за 15-м тарифним розрядом ЄТС (Відповідно до примітки 1 до пункту 9 Інструкції № 102 посадовий оклад директора підвищується на 5 % за кожні 700 учнів понад 1000 осіб )+ надбавки за стаж,престижність, які отримують і звичайні вчителі+ свої години (кількість по інструкції №102 у сільській місцевості дозволяється до 12). Ну,директору не забороняється бути і зав.кабінетом (це не є сумісництвом). А про надбавку 50 % не чув. Це директор Вам сказа(ла)в,що в нього 50 % надбавки? А може у Вашій школі 7000 учнів? Мишо,заспокойтесь: коли ви будете мати 20 років педстажу -це 30% надбавка +20% за престижність=50 %, то візьміть собі класне керівництво (25%), завідування кабінетом (10-13%), перевірку зошитів (10-20%) і не менше 24 годин, то директор буде тільки зітхати від заздрощів.
Вчитель
Для Миша: Миша, з якої Ви планети? де це у директора 50% надбавки? У нашій школі, вчителі, які мають 25 годин отримують зарплату більшу ніж у директора... А Пвловичу треба сказати, що директор отримує зарплату не за 15, а за 13 розрядом, що є трохи вищим за вчителя вищої категорії... Можливо у нього якась супершкола??? Враховуючи відповідальність директора за все - це не сама висока зарплата...
ситийголодногонезрозуміє
Для Павлович: ви чудний. де ж ті гроші за кабінети, за перевірку зошитів і ті 24 години, про які ви пишете? смішно ваш коментарій читать. і коли це директор зітхав, що обділив себе?
Коментувати
Миша
Скажите когда отменят надбавки директорам по 50% зарплаты? Пусть ощутят учительские зарплаты в полной мере!
Натэл
19 марта уже. Где результат вашей словесной деятельности в Раде? Слабо принять решение? Экономим на учителях? Перед выборами такими активными были, так защищали благоденствие народное, и где все?
Кролик Сеня
Почему мы образовательную субвенцию ждем, как подачку, из Киева??? Я живу в регионе, который производит все, что можно производить, и цены на все высокие и дань собирает приличную. Почему бюджетники страдают от безмозглой политики Киева?
Одесситка
Только что прочитала: "Перевыполнен план по поступлениям в городской бюджет." Налоги от физических лиц, сборы от единого налога и т.д. Так почему нет аванса до сих пор? Почему в Приморском РОНО бухгалтера талдычат про экономию, про невозможность выплачивать надбавки за престижность? У меня ощущение, что мы вечно будем нищими учителями, одетыми так, чтобы не жалко было вытирать руки, белые от школьного мела.
qwerty
Сегодня уже 17 марта. Где аванс? Где надбавки за престижность? Где реформы по упразднению ненужной бумажной деятельности и по сокращению чиновников-коррупционеров?
Натэл
Да установите уже, все равно банкноты " бесценные" печатаете без устали...
ihor
надбавки це добре, тільки от хоч би те що заробили давали, уже 21, а авансу ми ще не бачили((((
Пізно роздумались
Мені здається у "Свободи" була більш ніж прекрасна можливість продемонструвати свою любов до освітян, коли їхнім був гуманітраний віце прем’єр і голови адміністрацій. Однак дива не сталося. Все залишилося і всі залишилися.
Одесситка
О да. Вернуть надбавки за престижность - это важное стратегическое решение, сопровождаемое принятием резолюций, пересмотра бюджета, пятикратным голосованием, драками в парламенте, инфляцией, дефляцией, рисками дефолта и банкрота страны. Не стоит оно того.
Натэл
Для Одесситка: !!! В связи с дефолтом вернуть надбавки невозможно, зато политический капиталец можно поднакопить: мы, мол, боремся за " добробут"учите лей, но нам " фаберже" мешают, такие- сякие.
Бом-бом
Все мы слышали, что МВФ подкинул валюты в нашу страну, но с одним условием: чтобы реформы воплощались в жизнь и ... повысить тарифы населению за энергоносители. Уже заговорили о том, чтобы пересмотреть бюджет. Не знаю, что и кем там будет предложено, пока что есть популистские предложения от Королевской и иже с ней. Могу одно сказать. Если у вас не сняли 20%, то вам повезло с директором. Если же массово от 2 до 15% осталось, то начальство ваше смалодушничало, пошло на поводу у своего начальства, и вряд ли утраченная надбавка вернется в ближайшие 3-4 года.
так отож
Для Бом-бом: Наша администрация, когда ей что-то нужно сбрехнуть, всегда выдаёт:"Это начальник сказал". А говорил он, или нет, это уж после узнать можно - встретив начальника и в лоб спросив. Частенько оказывается, что он вообще к подобному отношения не имеет. Вот я себе и думаю. по поводу"они поставили условие повысить тарифы населению". А может там что другое происходит? А вот с 20% - выборы же скоро. НА носу прямо. И Королевская с миллинерами малолетними тоже людей своих видеть желает. Всё закономерно
Коментувати
ТЕЖ ПЕСИМІСТ
Скільки можна очі замилювати якимись надбавками. Хтю даю, хтю не даю!!!!???? Встановіть належну оплату праці, а не показуйте які ви "хороші", даючи свої подачки. Їм там у ВР як не було видно, за що та як живе простий вчитель, а нині ще запаморочило очі від надприбутків, які отримали від такого злету долара. СИТ ГОЛОДНОМУ НЕ ВІРИТЬ - ще раз переконалися у спарведливості народної мудроості. Вчителі мудрі люди, але чому такі зацьковані. Може досить терпіти ці наруги???!!!
ищи суть
ужасный пессимист с юга украины: надеюсь у вас не стреляют. Запрет поступит. Если быть внимательным, то авторитарная система набирает оборотов. Некоторые уже, умницы, увидели. Масса пока не видит(.