Osvita.ua Середня освіта Розроблено проект нових програм для учнів 1-3 класів
Розроблено проект нових програм для учнів 1-3 класів

МОН з метою громадської експертизи надано проект розвантажених програм для 1-3 класів

Розроблено проект нових програм для учнів 1-3 класів

Міністерство освіти і науки оприлюднило проект розвантажених навчальних програм для учнів 1-3 класів.

В освітньому відомстві зазначають, що рішення про призначення експертизи навчальних програм для учнів 1-3 класів на предмет їх розвантаження було ухвалене у зв’язку з численними зверненнями батьківської та педагогічної громадськості. До експертної групи увійшли, вчителі-практики, науковці, психологи, експерти з освітніх питань.

За результатами експертизи, робочою групою був підготовлений проект розвантажених програм для 1-3 класів, що винесено на громадське обговорення.

Також у Міністерстві освіти і науки нагадали, що навчальні програми для 4 класу вже були розвантажені та після їх розгляду на колегії відомства затверджені відповідним наказом.

Остаточне рішення щодо редакції програм для 1-3 класів прийматиметься на підставі результатів громадської експертизи. З проектами програм та змінами до них можна ознайомитися за наступним посиланням.

Конкретні пропозиції та зауваження у Міністерстві освіти просять надсилати до 4 березня 2015 року за адресою: alyonaminua@ukr.net.

Освіта.ua
06.02.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марьяна Харлова
Я мама випускниці і одночасно мама сина якому буде в серпні 6 років. Чим блище підходить час до 1 вересня, тим більше я схиляюсь, що залишу малюка в садочку ще на рік. Ті вимого, що зараз є в школі мене жахають!!! Чую відгуки мам, які ходять в 1клас-це уроки до 11.00, крик, втома, сльози! Бо завдань багато, обсяг великий і т.д. Можливо я зараз скажу не зовсім популярну думку, АЛЕ ... всі ми вчились *при союзі* і ніхто з нас не зилишився без навиків письма, математики.. а молодші класи були лише 3 роки.Я вчилась в англ. спец.школі- в нас було 3 уроки на тиждень, але я не пам*ятаю муштри! Ми вчились весело, вірші,пісенки,сценки, а вже потім писали. Що до випускниці-на всі предмети ЗНО маємо репетитори, без них не справимось, бо викладають в школі класично, а вимагають тестово... і будь розумним((....
Olga
Дуже важко жити і навчатись в період постійних перемін. Основне питання - чи знову будуть підручники з граматичними і логічними помилками.
Коритова Анна
А мене бентежить програма з математики для 1 і 2 класу. Діти до пуття ще не навчились додавати-віднімати в межах 10, а тут вам - в межах 100. Зрозуміло, що даються вирази легкі (без переходу через десяток), але навіщо взагалі їх давати так рано? В колишній Програмі цей підхід був виваженіший та більш правильний з точки зору методики. І в 2 класі діти не вивчають письмову форму запису додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розумію, що це зроблене задля того, щоб діти обчислювали усно. Але хіба це розвантаження програми?
ірина каменецька
Всі чомусь критикуютЬ .. справді програма в молодших класах важка, але ж просять вносити пропозиції, що слід із програм забрати,що замінити. У кожного діти,чому би не придивитися , що дитині давалося важко, що дитина не могла зрозуміти....Краще думаймо як програми змінити на краще ,справді розвантажити їх.
олена
Так ось - пропоную - видалити з програми математики для 1 класу дії з одиницями часу. Ну не розуміють діти ( в тому числі це ще й дії з двоцифровими числами) як 27 годин розкласти на 1 добу і 3 години, і т.п. Відлік часу за годинником у 2-3 уроки не навчиш, а перетворення одиниць часу - й поготів. А у 2 класі це все вже подається на початку навчального року начебто повторення і в більш ускладненому варіанті. Й відразу в дітей стрес - не вміли. не вміли - і раптом повторюємо...
Коментувати
практик
Таке враження,що Мінісерство освіти і науки України знаходиться не за адресою Проспект Перемоги,10 а вулиця Фрунзе,103.
liudas9
А чому немає розвантаження програм з іноземної мови???
almira
Для liudas9: cупер-запитання! підтримую!
Тамара
Для liudas9: Підтримую на всі 100%.
Учень 11 класу
Шановні мамочки! Якщо ваша дитина не вгризеться в англійську з самого початку, а ви не допоможете їй, класу з другого-третього не найнявши репетитора (або групові заняття), то вона не вивчить англійської мови. Найлегше вона запам’ятовується саме у цю пору. Тож якщо бажаєте, щоб дитина стала знавцем англійської до кінця школи, а не "переписувачем ГДЗ" - не хникайте і робіть так, щоб дитина вчила.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!