Розроблено проект нових програм для учнів 1-3 класів

МОН з метою громадської експертизи надано проект розвантажених програм для 1-3 класів

Розроблено проект нових програм для учнів 1-3 класів

Міністерство освіти і науки оприлюднило проект розвантажених навчальних програм для учнів 1-3 класів.

В освітньому відомстві зазначають, що рішення про призначення експертизи навчальних програм для учнів 1-3 класів на предмет їх розвантаження було ухвалене у зв’язку з численними зверненнями батьківської та педагогічної громадськості. До експертної групи увійшли, вчителі-практики, науковці, психологи, експерти з освітніх питань.

За результатами експертизи, робочою групою був підготовлений проект розвантажених програм для 1-3 класів, що винесено на громадське обговорення.

Також у Міністерстві освіти і науки нагадали, що навчальні програми для 4 класу вже були розвантажені та після їх розгляду на колегії відомства затверджені відповідним наказом.

Остаточне рішення щодо редакції програм для 1-3 класів прийматиметься на підставі результатів громадської експертизи. З проектами програм та змінами до них можна ознайомитися за наступним посиланням.

Конкретні пропозиції та зауваження у Міністерстві освіти просять надсилати до 4 березня 2015 року за адресою: alyonaminua@ukr.net.

Освіта.ua
06.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марьяна Харлова
Я мама випускниці і одночасно мама сина якому буде в серпні 6 років. Чим блище підходить час до 1 вересня, тим більше я схиляюсь, що залишу малюка в садочку ще на рік. Ті вимого, що зараз є в школі мене жахають!!! Чую відгуки мам, які ходять в 1клас-це уроки до 11.00, крик, втома, сльози! Бо завдань багато, обсяг великий і т.д. Можливо я зараз скажу не зовсім популярну думку, АЛЕ ... всі ми вчились *при союзі* і ніхто з нас не зилишився без навиків письма, математики.. а молодші класи були лише 3 роки.Я вчилась в англ. спец.школі- в нас було 3 уроки на тиждень, але я не пам*ятаю муштри! Ми вчились весело, вірші,пісенки,сценки, а вже потім писали. Що до випускниці-на всі предмети ЗНО маємо репетитори, без них не справимось, бо викладають в школі класично, а вимагають тестово... і будь розумним((....
Olga
Дуже важко жити і навчатись в період постійних перемін. Основне питання - чи знову будуть підручники з граматичними і логічними помилками.
Коритова Анна
А мене бентежить програма з математики для 1 і 2 класу. Діти до пуття ще не навчились додавати-віднімати в межах 10, а тут вам - в межах 100. Зрозуміло, що даються вирази легкі (без переходу через десяток), але навіщо взагалі їх давати так рано? В колишній Програмі цей підхід був виваженіший та більш правильний з точки зору методики. І в 2 класі діти не вивчають письмову форму запису додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розумію, що це зроблене задля того, щоб діти обчислювали усно. Але хіба це розвантаження програми?
ірина каменецька
Всі чомусь критикуютЬ .. справді програма в молодших класах важка, але ж просять вносити пропозиції, що слід із програм забрати,що замінити. У кожного діти,чому би не придивитися , що дитині давалося важко, що дитина не могла зрозуміти....Краще думаймо як програми змінити на краще ,справді розвантажити їх.
олена
Так ось - пропоную - видалити з програми математики для 1 класу дії з одиницями часу. Ну не розуміють діти ( в тому числі це ще й дії з двоцифровими числами) як 27 годин розкласти на 1 добу і 3 години, і т.п. Відлік часу за годинником у 2-3 уроки не навчиш, а перетворення одиниць часу - й поготів. А у 2 класі це все вже подається на початку навчального року начебто повторення і в більш ускладненому варіанті. Й відразу в дітей стрес - не вміли. не вміли - і раптом повторюємо...
Коментувати
практик
Таке враження,що Мінісерство освіти і науки України знаходиться не за адресою Проспект Перемоги,10 а вулиця Фрунзе,103.
liudas9
А чому немає розвантаження програм з іноземної мови???
almira
Для liudas9: cупер-запитання! підтримую!
Тамара
Для liudas9: Підтримую на всі 100%.
Учень 11 класу
Шановні мамочки! Якщо ваша дитина не вгризеться в англійську з самого початку, а ви не допоможете їй, класу з другого-третього не найнявши репетитора (або групові заняття), то вона не вивчить англійської мови. Найлегше вона запам’ятовується саме у цю пору. Тож якщо бажаєте, щоб дитина стала знавцем англійської до кінця школи, а не "переписувачем ГДЗ" - не хникайте і робіть так, щоб дитина вчила.
Коментувати