Яценюк доручив скоротити 3% вчителів, - профспілка

В освітянський профспілці заявляють, що обласні адміністрації отримали доручення скоротити 3 % бюджетників

Яценюк доручив скоротити 3% вчителів, - профспілка

В освітянський профспілці заявляють, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив головам обласних та Київської міської держадміністрацій скоротити 3 % працівників бюджетних установ. Про це йдеться у листах ЦК Профспілці працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів, міністра освіти і науки, а також голови Комітету ВР з питань науки і освіти.

Зокрема, У ЦК Профспілці працівників освіти і науки України, посилаючись на власні джерела, повідомляють про наявність протоколу селекторної наради прем’єр-міністра від 13 січня 2015 року, зареєстрованого департаментом документообігу та контролю секретаріату Кабінету Міністрів України за № 913/0/1-15 від 14 січня 2015 р., пунктом 1 якого головам обласних та Київської міської держадміністрацій зобов’язано вжити заходів для скорочення на 3 відсотки працівників бюджетних установ.

У профспілці звертають увагу уряду, що відповідно закону "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту" фінансово-господарська діяльність загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів здійснюється відповідно до цих законів, законів України "Про освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, а фінансова діяльність дошкільних навчальних закладів згідно з законом "Про дошкільну освіту" здійснюється відповідно до закону "Про освіту", законів про бюджет, власність, місцеве самоврядування та інших нормативно-правових актів.

У зв’язку з цим, освітянський профспілці наголошують, що протокол селекторної наради не є нормативно-правовим актом.

"Тому передбачене в ньому завдання про вжиття обласними, Київською міською державними адміністраціями заходів для скорочення на 3% працівників бюджетних установ вважаємо протизаконним, бо не відповідає нормам вищезазначених законів", - наголошують у профспілці.

Також, звертаючись до Кабінету Міністрів України, у ЦК Профспілці працівників освіти і науки України просять "скасувати незаконне завдання, засвідчене зазначеним протоколом селекторної наради, здійснювати державними адміністраціями протизаконні дії, які призведуть до порушення трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти".

Відповідні листи з проханням вплинути на уряд та вжити відповідних заходів для недопущення порушення трудових прав працівників навчальних закладів направлено на адреси міністра освіти і науки та голови Комітету ВР з питань науки і освіти.

Освіта.ua
03.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Погоджуюся! Але олімпіади, МАНи дають можливість розширити знання учнів в певній галузі, сформувати навички навчання у вищих навчальних закладах. Разом з тим, повнота навчального процесу в сьогоднішній школі нівелюється і, на жаль, акцент перенесено на організацію дозвілля по причині розпоряджень керівних департаментів та установ різного рівня. Такі розпорядження щодня несуться повним потоком в школи. Зважаючи на відповідальність педагогічних колективів, які розцінюють такі розпорядження обов’яковими, беруть участь у всіх заходах, що веде до перевантаження як учителів, так і учнів, знижує цінність навчально-виховного процесу безпосередньо в школі. Пропозиція: реформувати управління освіти в відділи, як було раніше. Об’єднати районні та міськи відділи освіти в одну структуру, скоротити штат, звівши їх функції до інформативних. Це дасть економію бюджету на зарплату освітянам та підніме рівень статусу вчителя. Разом з тим, ввести сертифікацію на посаду працівника методкабінету.
Лилия
якщо ввести мораторый (яку модне слово!), а по-простому відмінити всі олімпіади, мани, конкурси малюнків, віршів і співів, то з’явиться досить часу на якісне навчання!
Натэл
Для Лилия: отлично сказано. А еще не мешало бы убрать кучу предметов, которые создают видимость работы, направленной на " всестороннее развитие личности", из-за которого у детей неподъемные портфели и по 7-8 уроков в день. А развитие личности нуждается в досуге, ну и плюс все остальное: желание, способности и прочее.
Коментувати
Віра
В школах наших є дійсно багато лишніх посад, які можна скоротити зовсім або ж на половину. Є дійсно багато пенсіонерів. Частина з них дійсно працюють з ентузіазмом .бо є людьми старої закалки. Але чимало таких, які вже ледь волочать ноги. А райво і іже с ним дійсно треба порозганяти ( по максимуму ). Сидять там або ветхі пенсіонери або молоді вискочки які в школі в кращому випадку 5 років працювали. Якби то надавали методичну допомогу , а то приїдуть, в душу нагадять ( ще й їсти пити їм дай не що-небуть) , часто ще й при дітях. А потім хочуть , щоб люди працювали краще....
Василь
Коли я починав працювати у нашій школі було більше 300 учнів. На сьогоднішній день - 140. І я думаю в інших школах не краще! Тому скорочення є необхідністю , а не бажанням. Просто повинна бути реальна програма дій (примусове звільнення пенсіонерів, до строковий вихід на пенсію, безкоштовне здобуття іншої освіти, програма переселення), а не просто сказати вчителю, що він не потрібен державі.
злюка
Для Василь: Успокойтесь, Василь. Вас с пафосом никто не будет увольнять, а просто скажут: вы не нужны этой школе.
ищи суть
Для Василь: Василю, а скільки дошкільнят у вас? Не тих, хто приписаний, а тих, кого не приймають до дитячого садочка, оскільки немає місць?
Натэл
Нам об этом давно сказали...
Коментувати
більше чотирьох
для ответ: в принципе это нормальная жизненная ситуация. Посмотрите, ведь все эти 23 года одни живут за счёт других. Это следует пережить.Возможно это следует принять. Люди разные. Одни урвут кусок побольше, другие-не смогут. Это как в школе - один глотку за урок к нагрузке рвать будет, другой - да, обидится, да, расстроится, да, повозмущается и, успокоится. Ведь это закон-чтобы один жрал, тысячи должны голодать. Нормальный закон начала феодального общества, но на ином уровне развития(спираль с наличием лучшей коммуникации. И всё).Я, к примеру, даже не представляю этого Вашего "поддержать друг друга".
ответ
Вот и получили следующую проблему для обсуждения. А совсем недавно желали съесть методистов. Следующая позиция в меню - учителя. Обидно, что вместо того, чтобы поддержать друг друга мы пытаемся съесть один одного. Может кто-то и выживет за чужой счет. Больно и стыдно читать многие комментарии.
вчитель
Погоджуюся. А взагалі таке враження, що люди не розуміють про що пишуть. Думаю, що батьки нашіх учнів з подивом читають відгуки своїх вчителів, які закликають до безконтрольності та свавілля. чи може не правда, що в школах працюють різні педагоги? А взагалі для цього є Держінспекція. До речі, кошти на її роботу збільшено. Шановні, ми працюємо для наших учнів, на наших учнів. Зарплатню можна заробляти, а можна отримувати. Шануймо себе, педагоги! те, що ми пишемо дійсно читають наші діти і їхні батьки.
більше чотирьох
Для вчитель: мы работем НА СЕБЯ.
більше чотирьох
Для вчитель: и пафос в реальной жизни - к чему он?
Коментувати
сільський директор
Можна, звичайно, скоротити практичного психолога (0,25 ставки), тільки потім цю роботу будуть виконувати класні керівники. Хто з нею знайомий - погодиться. Можна й соціального педагога (0,5 ставки), тількм в нашій школі він відповідальний за харчування учнів - з меню на кожний день, звітами в бухгалтерію відділу по кожній категорії (1-4, 5-11 окремо). Прийом продуктів, сертифікація, відповідальність за якість приготовленого. Можна й заступника з виховної, тільки ж знову всі свята у школі, не знаю,як в інших, а в нашій практично всі - знову на класних керівників, починаючи з першого дзвоника, тижні предметні, новорічні бали, "Нумо, хлопці!", "Нумо, дівчата!", День Перемоги, випуски 9 і 11 класів- і це на 0,5 ставки! Про "Бумажки" мову не веду, само собою розуміється і здається. Педагог-організатора (0,5 ставки) тоже можна, але за чергування учнів, різноманітні акції, в яких школи зобовязані брати участь, знову будуть відповідати класні керівники. Насамкінець звільнимо завуча й директора. Отоді настане ЛЯПОТА!
міський
Для сільський директор: мабуть так і зроблять, навіщо адмін в школі, якщо є багаточисельна армія методистів і інспекторів, є кому контролювати вчителя. А зарплату взагалі можна нам не платити, наша професійна свідомість є запорукою того, що шкільний колектив і далі буде працювати безоплатно...(хіба це зарплата?), а якість освіти нікого не цікавить, бо багатії можуть навчатись за кородоном, навіщо їм цікавитись чи голодний вчитель у дошки ...
Натэл
А мы и так все это готовим, ну, почти все: столовой и бухгалтерией не занимаемся, а остальное - наше.
Ольга
Для Натэл: А мы и бухгалтерией по питанию занимаемся ! А от психолога и соц.педагогов ( у нас 2 по 0,5 ставки) вообще никакого толку. Только информацию у нас собирают.
Коментувати
Натэл
Давайте сократим депутатов ... И деньги сэкономим, и понятнее будет, с кого спрашивать...
Для завуча
Уважаемый завуч! Вообще-то завуч должен не только "кучу документов разгребать", но и наставлять и помогать, в хорошем смысле, чего, увы и ах, не наблюдается. По сути завучи есть для того, чтобы директор отдыхал и не напрягался в определенные моменты. Мы же и предлагаем избавить вас от бумажного идиотизма, но для этого нужно поступиться частью доходов. Завучи очень часто свою работу переваливают на плечи педагогов - то бумажку отнеси, то окошки протри.
Ольга Оленич Землякова
Давайте сократим методкабинеты, да и все управления образованием! Сократим даже больше %, чем хочет пан Яценюк
Тетяна
Для Ольга Оленич Землякова: Ви вважаєте, що без відділу освіти і РМК Вам стане легше жити і працювати. І не надійтесь. Невже ви і справді думаєте, що всі листи, що надходять у навчальні заклади "придумують" відділи освіти і РМК. Всі документи надходять з Міністерства освіти і науки. В кінці кожного наказу або листа є дата надання відповіді. Мене дивує цинізм МОНУ, коли вони називають працівників відділів освіти "чиновниками, що не дають вчителю спокійно працювати". Нещодавно МОН зобов’язувало всі навчальні заклади створити електронні адреси і надати їх МОН. Навіть, якщо не буде відділу освіти і РМК, вчителю легше не буде, тому, що ні олімпіад, ні МАН, ні конкурсів, ні курсів підвищення кваліфікації ніхто не відмінить. МОН напряму буде листуватись з допомогою електронної пошти з школами. А от, коли не буде відділу освіти, у працівників ЗНЗ виникне ряд незручностей, про які Ви навіть і не здогадуєтесь.
отак
ми вже давно здогадуємось, за нас не хвилюйтесь, ми впораємось без роно і міських контролерів, вчили, вчимо і будемо вчити, і може краще, тому що не будуть своїми контролями і отписками доставати... вчителя в нас розумні, з вищою освітою, але всі контролери хочуть показати себе більш розумнішими, хоча мають таку ж саму освіту...
Коментувати
Одесситка
Профспілку в топку! Одесскую в первую очередь.
123
Предлагаю сократить ставки завуча по внеклассной работе, организатора, социального педагога. Их работа по 3 приказа в день сочинять обо всем и ни о чем. И еще директоров пенсионного возраста поменять на молодых, но не наглых.
Для 123:
А заступника з методичної роботи та психолога? Забули?
Завуч
Які ж всі розумні! Краще б за своєю роботою слідкували! Хто ж тоді в школі буде "розгрібати", вибачте, купу документів, яка приходить від керівництва, і регулюватиме роботу всього педколективу? І, до речі, щоб написати три накази в день треба: знати, як написати, зробити купу роботи, відвідати уроки та заходи, поставити всіх до відома тощо. Вважати, що в школі не потрібен психолог, соціальний педагог, завуч, організатор може тільки та людина, яка не знає сучасної школи!
123
Коллектив не нуждается в том, чтобы организатор, социальный педагог и психолог регулировали работу учителей. Учитель самодостаточен, особенно опытный. А РОНО пусть меньше присылают бумаг.
Коментувати
Проселкова Оксана
Шановні освітяне, підкажіть, будь ласка, куди звертатися по допомогу, коли у місті не оплачують другий чи третій місяць заміни, відрядження (не виписують взагалі), не оплачуються курси. Профспілка не діє, головний бухгалтер оперує документом Мінфіну про рекомендацію економії у цій сфері оплат. Але я не вірю, що це так тотально по Україні. Як з оплатою у ваших містах і що взагалі робить звичайним учителям.Де шукати правди?
Одесситка
Для Проселкова Оксана: Скажу Вам то, что знаю. Во-первых, замены. Табелирующее вас лицо обязано показать вам приказ о ваших заменах, а вы должны там расписаться. Это к ней. Если она не подготовила такой документ, отказывайтесь заменять. За курсы не знаю. Если главбух так отвечает, то причина одна: она ждет подношения от вас, это как пить дать! Не давайте ничего этой пани Коррупции, а просто вежливо спросите: " Где у вас кабинет САМОГО главного буха, я хочу написать заявление." Именно написать, поменьше говорите. Проверьте реакцию, это же интересно. Пропускайте мимо ушей "про экономию", себя бухи никогда не обделяют:)
мила
У нас не платят замены уже 4 год.
міський
Для Натэл: все это конечно правильно, но есть лимиты на зарплату, выделенные нашими "керманичами", не предусматривающие ни замен, ни тем более "відряджень", это вопрос не к директору , а к профсоюзам, которые молчат уже который год и существуют на наши взносы, а толку от них никакого и к "керманичам".
Коментувати
Натэл
А собирались депутатский корпус сократить до 150 тел, даже подсчитали экономию, но... Опять" господа совравши..."
Tejana
Цікаво написано "В освітянський профспілці заявляють, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив ", "ЦК Профспілці працівників освіти і науки України, посилаючись на власні джерела, повідомляють про наявність протоколу селекторної наради". Люди, ми що живемо на острові? Хто писав статтю? таке враження, що ніхто не знає про ці документи, влада приймає рішення, а потім ховається від своїх слів. Мабуть погані у наших міністрів були вчителі, що вони так хочуть нас скоротити
Натэл
Для Tejana: а они все не здесь учились и их дети и внуки не здесь учились и будут учиться. Зачем им эта система образования? Только есть просит.
Коментувати
мила
сами виноваты, всю жизнь молчим и позволяем издеваться над собой.
victor
Для мила: Умница! Вот только от того, что НАЧНЁМ БОЛТАТЬ, то бишь - разговаривать, ровным счётом ничегошеньки не изменится.
мила
Это накапливалось годами, всю жизнь Вон трамвайщики не вышли на работу, и зашевелилсь чуток. Я себя ненавижу, что учителя такие трусы, к сожалению. Рабская у нас психологи, и детей-рабов воспитываем. я это и к себе отношу.
victor
Для мила: Себя то за что ненавидеть? Особенно если кто-то там трус.Да, психология рабская. Это следует учитывать. И всё. Нельзя от человека ожидать бОльшего, чем то, на что он способен.От себя тоже.
Коментувати
учитель 30-річний стаж
цікавий хід, скоротити 3 відсотки. Можливо, й більше треба, але ж усі працівники районних управлінь сидять без зрушень! завгосп прийшов у РУО і приніс чергову "бамагу", нікому не потрібну (з точки зору здорового глузду), сказавши чмнушам :"Скоро вас усіх розженуть, скільки часу вивільниться в нормальних людей: не треба строчити дурні звіти". На що отримав класичну відповідь: "Ви завжди і в усьоу залежатимете від нас. Нас не ПОСМІЮТЬ зачепити, таблички поміняють, і тільки, а ти за хамство відповіси". Так що скоротять невгодних, тих, хто забагато говорить і "хамить" ТУПИМ ПРАУІВНИКАМ РУО, ЯКІ ПРАЦЮВАТИ НЕ ВМІЮТЬ, А звикли водити руками (РУКОВОДИТЬ)
Ольга
"Покращення" відчуваю з кожним днем, а все більше.
Лурдес
Буде збільшено тижневе навантаження учителів - ось вам і ресурс для економії. А на собі пани-керівники ще ніколи не економили.
inga
мало- нужно 33% - но не учителей ,а депутатов и работников гороно!