У Білорусі задумалися про шкільне навчання рідною мовою

На думку міністра освіти Білорусі процес переходу шкіл на білоруську мову має бути поступовим і якісним

У Білорусі задумалися про шкільне навчання рідною мовою

Міністр освіти Республіки Білорусь Михайло Журавков запропонував обговорити можливість переходу шкіл на навчання рідною мовою.

Він повідомив, що збирається провести з цього питання нараду з педагогічним активом Республіки, повідомляють Белновости.

Передбачається, що до участі у засіданні будуть запрошені представники шкіл з усіх регіонів Білорусі, співробітники авторських колективів, які працюють над створенням підручників, а також керівники учнівських рад.

Міністр Журавков заявив, що вивчати географію та історію Білорусі необхідно тільки білоруською. На його думку, це нововведення допоможе школярам полюбити рідну мову, і з часом вони захочуть вивчати нею більшу частину предметів. Однак важливо, щоб педагоги теж любили і відмінно знали «рідну мову», а також розуміли дитячу психологію.

Видання також зазначає, що в БДУ проводилося анкетування студентів і педагогічного складу університету щодо вивчення можливостей викладання предметів білоруською мовою. Думки розділилися - були й ті, хто "За", і ті, хто "Проти".

Михайло Журавков переконаний, що всім бажаючим потрібно надати можливість вивчати свою спеціальність рідною мовою.

На думку міністра, процес вивчення білоруської мови повинен бути поступовим і якісним.

Освіта.ua
27.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лурдес
Так рідна мова - вона для кожного своя!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Влидимир Богданов
Для Лурдес: А в Белоруссии какой ?
Лурдес
Для белорусов - белорусский, а для людей других национальностей - их национальные языки. " У Білорусі задумалися про шкільне навчання рідною мовою - якою?
Коментувати