Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
в надії на зміни
І в молодих я вірю всім серцем. Вони такі цікаві, творчі, креативні, сучасні, зрозумілі теперішнім дітям. Але вони лише будують своє життя їм так багато всього треба, а одруження, потім діти… І все на ці копійки? Звичайно, будуть залишати освіту. Нам же пенсіонерів всіх втримати треба. Їм важко з пенсією та найвищими зарплатами в освіті. А молоді нехай будують повноцінні сім’ї або на виплату по безробіттю, або за мізерну платню. Отже, зміни просто необхідні. Як це можна не розуміти?
Римма
Для в надії на зміни: Про що ви говорите, зберегти пенсіонерів, не допустити до роботи у школах молодь... де логіка...? Який розвиток освіти тоді буде? Методисти вам заважають, так хоч щось робили, а без методистів про який розвиток освіти і вчителя йтиме мова, відчитають урок для галочки ні знань, ні самоосвіти нічого не буде.... Розпочинати реформи слід із вчителя (володіння його ІКТ, професійних якостей....), а тоді і методичних служб....
в надії на зміни
Для Римма: Почитайте уважно і ви зрозумієте, де саме була іронія в моєму коментарі.
в надії на зміни
У нас 25% пенсіонерів працює, трьом більше 70 років. Про яке володіння ІКТ може йти мова? Там до маразму не далеко. А скільки дітей, які отримали пед. освіту не можуть влаштуватись на роботу. Скільки їде за кордон, або хапаються за будь-яку роботу... Це і був мій підтекст (пояснюю, щоб було зрозуміліше).
Коментувати
в надії на зміни
Я в 90-х часто бувала з чоловіком за кордоном, могла там залишитись, але не хотіла, не зможу я там – Українка душею і тілом. Але Я НЕ РОЗУМІЮ, невже оце рабська совковська сутність назавжди поселилась в душах наших педагогів. Вислуховують, опускають очі, тягнуть торби і терплять. Ви хочете мене переконати в тому, що без методиста управління педагог нічого не вартий?! Як вам не соромно. Дайте їм спокійно працювати і через деякий час результати будуть ще кращі – якісніші, бо не буде орієнтації на кількість на показуху (я в цьому починаю переконуватись на своєму рівні). І нема чого ганити закордонну освіту. Дуже сподіваюсь, що і ми доживемо до того часу, коли оцінювати роботу педагога будуть керівник, колеги, батьки та діти своєю зацікавленістю до предмету і любов’ю. Намагатись стати профі щоб бути затребуваним. Так у всьому світі (цивілізованому).
в надії на зміни
Запізнення на заходи, підвищений тон, цькування, тримання перед дверима кабінетів (поки наговориться по телефону, або з колегою)… Наші методисти можуть легко дозволити собі привселюдно образливо, принизливо висловлювалась як про окрему особистість, так і про загал, як примітивну масу, якій необхідно 10 разів повторювати. Я просто шокована відношенням до нас, як до людей третього сорту, найдосвідчені методисти опускають очі в підлогу і бояться щось відповісти на свій захист. Це просто жах!!! Звернувся до методиста – як посмів потурбувати (вони ж такі зайняті), не звернувсь – як посмів вирішувати сам?!! Самодурство безмежне. Я намагаюсь минати їх десятою дорогою, не терплю хамства.
вчитель
Для в надії на зміни: Як на мене не всі методисти такі,як ви про них зараз пишете. Є багато таких,які завжди допоможуть,підскажуть і за це в замін нічого не вимагоють і не чекають. Я про це можу заявити впевнено, тому що мені не одноразово доводилося звертатися до методиста,який мені ніколи не відмовляв у вирішені того чи іншого питання. А щодо торб, які тягнуть педагоги за вашими словами,я думаю що ви самі до цього привчили,хіба вам хтось говорив,що потрібно їх приносити? А ми педагоги завжди хочемо віддячити тому не варто тепер себе жаліти і обмовляти методистів. І взагалі на мою думку,як ви відноситеся до людей так і до вас будуть.
Освітянка
Наші методисти також царюють. Ми обслуговуючий персонал. Але не віриться, що при їхніх зв"язках вдасться щось змінити. Там і дочки, і сестри, і коханки "великих світу цього". Вони всі разом на святах, на урочистостях. Рука руку миє. Але дуже хотілось би позбавитись того тягяря.
Коментувати
в надії на зміни
Не планувала долучатись до розмови, але "крик душі" не дає мовчати. Я сама вже кілька років методист у навчальному закладі, але так сильно прагну тієї "оптимізації", що навіть якби вона зачепила і мене, то покірно сприйняла б це. Думаю, що від роботи з дітьми (як раніше) я отримувала б на багато більше задоволення. А все через систему відносин яка склалась між нами – простими смертними і ними – небожителями (управлінцями). Вони зі свого Олімпу пихи і зверхності вирішують карати чи милувати тих, хто тягне на собі весь паперотворчий маразм, хто мусить своїх педагогів просити, вмовляти, мотивувати тощо, щоб вони здорові, чи не дуже, в горі чи в радості (коли їм не до того) брали участь в конкурсі, бо їх номінація в цьому році і ми мусимо (нам так сказано), проводили семінари на місто, писали статті, методичні розробки і т.п.
Зміни будуть
Для в надії на зміни: І Вас зачепить, не турбуйтеся!
в надії на зміни
Буду знову з дітьми працювати. З того часу як працюю методистом, відчуваю, що йду проти своєї натури. Розумію людей, намагаюсь у всьому допомогти, підтримати, але відчуваю, що відношення змінилось, вважають, що це я постійно від них щось хочу, вимагаю того, чого раніше не було. Поясни всім, що це розпорядження зверху.
Олег
Для в надії на зміни: Тобто, якщо людина адекватна, професійна і розумна, то чудово розуміє, що сьогоднішня методична служба школі і вчителю - великий тягар. Не переживайте. В роботі з дітьми згадаєте що таке задоволення від роботи, а в задоволення не працювати, а творити хочеться, тут ніякі ні методисти, ні контроль не потрібні.
Коментувати
Віктор
Методкабінети в тому вигляді, як вони існують зараз, працюють лише на самих себе і обласні інститути післядипломної підготовки. Все решту для них похідне. Методисти, практично не відвідують уроки і, не дай Боже, самі їх не проводять. Натомність, без кінця вимагають звітів про проведені заходи, тек і альбомів, в останній час - презентацій. Куди йде ця ріка, навіть важко уявити. Часто вони не можуть впоратись з валом документації, гублять її, збирають те ж саме по кілька разів. Смішно і сумно. Мені видається, що було б досить для контролю інспектрорів - це їх робота, а в методкабінеті зосередити кращих працюючих вчителів району, серед яких працівником райво був би лише завідуючий, а решта отримували доплати. А то перетворили методкабінети в сінекури для дружин і дочок районного начальства.
Людмила
Ви подивіться, який гвалт підняли щодо непотрібності методичних служб. А чому всіх рівняють під одну гребінку? Є справжні методисти, і їх багато, які дійсно допомагають у всьому. Підняли галас саме ті, хто не хоче працювати по-новому, хто хоче завжди бути за закритими дверями у класі, щоб ніхто не побачив те, що твориться у вчителя на уроці. А я вдячна нашій міський методичній службі, бо дійсно маю змогу професійно зростати. Вони допомагають у проведенні уроку, вчать правильно презентувати свій досвід, правильно використовувати ту чи іншу технологію тощо. Я знаю, що більшість моїх колег тільки вдячні методистам, проте, звісно, є й такі, що просто не хотять вчитися новому. І не всі вчителі мають високу самосвідомість, щоб давати урок на високому професійному рівні кожного дня! Чому, ми, шановні вчителі, не говоримо правду про самих себе! Ми ж самі не хочемо самоудосконалюватися! НЕ МОЖНА ЗАКРИВАТИ МЕТОДИЧНІ СЛУЖБИ, БО ТО БУДЕ КРАХ ВЧИТЕЛЯ!
Учитель
Для Людмила: Ви не про своє зростання думайте, а про учнів своїх дбайте. А то вчителі з вищими категоріями, а учні - пшик!!!
Людмила
Я вчитель з вищою категорією, вчитель іноземної мови з 30-річним стажем роботи і вже багато років мої учні вступають у ВНЗ без проблем (прошу зважити, що репетиторстом з ними не займаюся), тому, що на уроках я ПРАЦЮЮ, і я не боюся, коли до мене приходять колеги, адміністрація або методисти. І я вважаю, якщо не буде професійного розвитку, не буде роботи над собою, про яку якість навчання ми говоримо? Я прекрасно бачу, які молоді колеги приходять до школи, які помилки фахові і методичні вони роблять. А якраз методична служба організовує різні майстер-класи, тренінги, практикуми тощо, де є дійсно можливість повчитися, запрошує волонтерів Коропусу Миру-носіїв мови, де ми активно спілкуємося. І я вдячна їм за це. Спільно ми-вчителі і з 30-річним стажем і з 5-річним набуваємо практичного досвіду. Якщо ми закриємося в рамках своєї школи, то якраз і будемо мати отих учнів -пшик! Треба завжди вчитися і ми не маємо права стояти на місці, бо освіта постійно змінюється, як і все навкруги.
Наталія
Людмилі: Я вчитель-методист, відмінник освіти України і всім цим я завдячую своїм методистам, які надавали допомогу і підтримку в прфесійному зростанні, захищали при потребі від свавілля директора школи, навчали не боятися нового.
Коментувати
Шиншилла
Да, следует уменьшить давление на школы, может, тогда и администрация школы будет меньше давить на учителя и требовать невыпонимое. Все так повязаны между собой. Администрация тоже коррумпирована, если не можешь отплатиться деньгами, то делай дополнительную работу, с которой завуч не справляется или не желает выполнять сам. Если часто отказываешь завучу, то можно и работу потерять, повод всегда найдется. Нужно менять всю систему. Записи на видео, телефон, "меченые" купюры, мусорные люстрации... это все не то. Надо придумать механизм обязательной смены руководителей и чиновников, скажем, каждые 2 года обязательно без продления контракта. Чтобы не засиживались, как и президенты.
Наталія
Для Шиншилла: Мені Вас дуже жаль, що на Вашому шляху попалася школа з таким керівництвом. Як же Ви ходите на роботу?
Nadiya
Для Шиншилла: Боже! Дай можливість цій людині бути директором, керувати такими мудрими як вона сама та ще й обслуговуючим персоналом зі своїми амбіціями, нинішніми учнями, при цьому зберігати в собі просто вчителя, адже на директора не не вчать, його призначають.
Коментувати
Maks
Ніхто нікого нічого не позбавить, як будуть жити ті коли їм завжди носили "торби"
Наталія
Для Maks: А Ви не носіть ці торби, то вони й небратимуть. А то самі несете, сунете, дякуєте, всовуєте в руки, а тоді ж самі й ображені. Не робіть цього, перевчайтеся. Ми ж все-таки йдемо у Європу. Соромно, ми вчителі, а ведемо себе інколи як безвідповідальні субєкти.
ti
В яку школу прийшов лист Полянського?
Коментувати
Завуч
Для Алла: а ви свої посадові обовязки, шановна методистко, хоч раз читали? Який контроль може бути у методичної служби?!! Отак ви і працювали. От маєте і закономірний результат - допрацювалися. І вас таких було багато. У мене (завуча) методист теж перевіряв книгу контролю - начальник! Та хіба він знає, що входить в його посадові обовязки? Документи в школу з помилками присилає, на олімпіадах махлює - думає, що ніхто цього небачить...
Анатолій
А що робити бідному вчителю,коли директор бреше і примушує брехати колектив,при цьому всьому і брехун методист.Що хочуть те і роблять а ваші закони,постанови їм....?До чого ми шановні колеги педагоги докотились.Захотів директор оголосити догану ,оголосить і ніде,ні кому не поскаржитесь.А що робиться з конкурсами,виставками - все продано наперед.Ось так і працюємо.
Олекса Позняк
Для Анатолій: Знакомая ситуация. Нынешний директор имеет власть над учителем как над крепостным. Коллектив запуган молчит в тряпочку на любое самодурство. Если работаете в большом городе бунтуйте, пишите в прокуратуру вас вытурят коленкой под зад и вы с чуством собственного достоинства пойдёте в дугую школу. Е сли село -плохо -только за вила и на огород
Nadiya
Для Анатолія та Олекси: директор не може сам призначати на посаду педагогічного працівника, оголошувати йому догану, а тим більше звільняти його з посади. Ще треба погодження з начальником в/о, і далеко не факт , що буде так. А де ж тоді ваші профспілки, яких ви обираєте самі?
Коментувати
Vasilisa Dyakivnich
Что за бред? "Министерство рекомендовало..., местные игнорировали". Кто в это верит? Явно не тот, кто проработал в системе образования хотя бы 5 лет. Да наши чинуши перед министерством готовы землю есть, а не то, чтобы выполнять рекомендации. И какой прок методкабинетам в лишних проверках? Так они сидят себе, кофей распивают, а то нужно в школу ехать. А если еще и в сельскую! У нас методистам командировки просто не оплачивают, так они максимум в районных гимназиях посмотрят. Поскольку все-таки вопрос стоит о контроле , то он необходим. Во ВСЕХ странах мира школы подконтрольны. Это либо попечительские советы, либо органы власти. Но вот методкабинеты нужно упразднить за их ПОЛНОЙ ненадобностью: ни контроля, ни помощи. А ведь это их основная функция. А на любой вопрос нам идет один ответ: "Ищите сами. Мы ничего не знаем".
галина
я також проти контролю...в більшості випадків методкабінети тільки і контролюють, а не допомагають.
мила
Для галина: а мне кажется, что от гороно меньше толку, чем от методкабинетов. В нашем городе так это точно.
Коментувати
Алла
Убрав методкабинеты образованию вы нанесете еще один, возможно, фатальний удар. Оставив школы без всякого контроля, все пойдет на самотек. Если городские школы еще будут работать в нормальном режиме, придерживаясь стандартам и определенным рамкам, то о сельських, можно и напрочь забыть.
Сільська вчителька
Для Алла: Вельмишановна пані Алло, цікаво, Ви особисто належите до містян чи до мешканців села?
працюю в школі
Для Алла: Про що Ви говорите? Рівень знань школярів падає пропорційно паперовомарнотворчій роботі вчителя ,яку йому нав’язують методисти ,райво і т.д.Як же чинушам хочеться контролювати! У вчителя і так достатньо "смотрящих",одні "турботливі"батьки можуть замінити все райво , а ще є адміністрація ,колеги і,нарешті,найголовніші контролери-учні .
галина
згідна
Коментувати
Vit
Калуський міський методичний центр не контролюючий орган, співпрацююча з учителем дружня спільнота!
Ха-ха
Для Vit: так ми вам повірили! скопище нероб пов’язаних родинними зв’язками? яка користь від вас вчителю? Хвали мене, моя губонько
Анатолій
Як може працювати методистом людина яка не знаючи законодавчої бази про освіту,прикриваючись посадою і виконує вказівки директора школи.Сказав директор дати догану -отримуй бо працівник райметодкабінету і відділу освіти.А все заключається в тому,що вчитель має свої погляди на освіту на життя,,більше 40 років має педагогічного стажу.Ось так розправляються з вчителем -новатором,правда не можуть забрати у нього знання.Звернення до Міністерства,управління освіти області результатів не дають,тому ,що всі звернення направляються до того методиста який незаконно ,протиправно діяв проти вчителя.працюю давно,бачив багато чого але такого як зараз не було ні коли,почали брехати всі від директора до чиновників із Київа Позор брехунам а не вчителям!!!
Коментувати
Родион
85% вчителів в опитуванні проголосували проти контролю держави за роботою школи. А чи не перетворяться школи в князівства на чолі з самодурами-директорами, кому буде надана безконтрольна влада. Я за частковий контроль, але без корупції, хабарів, телефонного права, без самодурства і навігластва. Теперішні кадри управлінь-відділів без цього працювати не зможуть. То ж нагальне кадрове питання.
qwerty
Ідея зрозуміла, але не можу зрозуміти, як працюватиме школа. На даний час окремі керівники шкіл мов немовлята. У плані прийняття управлінських рішень, не можуть зробити кроку без вказівки зверху. Щодня тільки тим і займаються, що пишуть відписки, у яких показують "потрібні" показники. Часто у цих відписках суцільна брехня, особливо, коли мова йде про виконану роботу, або щось подібне. Над одним документом півдня сидять і паряться три і більше людей із вищою освітою. Написали, відправили. Зверху вертають і вимагають поставити кому в іншому місці і якесь слово замінити іншим. Приблизно так працюють такі адміністратори шкіл. До семінару підготовка розтягується на період до двох місяців. Напевне спочатку потрібно підготувати самодостатніх керівників навчальних закладів...
галина
Для qwerty: щоб не було такого потрібно самим вчителям обирати дійового директора..а не за призначенням вище..це буде якісніше..робота буде контролюватись якісніше вчителями та батьками..зникнуть самодури..божки..зявиться відповідальність за дії..а то метод кабінети перевіряють як потрібно..а що на справді в школі твориться і як вплинути на самодур еліти в школі...вважаю щообмеження контролю метод кабінетів це плюс..кожен вчитель з часом методист..і чудово творчо підходить до своєї роботи..а контролювати вчителя мають на ісці..батьки.вччителі..а дирекція має контролювати формально..
Vasilisa Dyakivnich
Было бы здорово самим выбирать директора. вот только учителя тоже люди, и не всегда высокосознательные (что показали события на Донбассе). Где гарантия, что не выберут такого директора, при котором просто не нужно будет "напрягаться"?
Коментувати
Натэл
Для вважаю и salka. Можно,конечно, пойти и по такому пути. Но тут уж каждый сам будет решать( снова вступают в силу законы этики, их ведь никто не отменял). Если пойдем по пути на меньшего сопротивления - будем способствовать деградации учеников, нет- будем сами страдать. Наши чиновники это прекрасно понимают и самым наглым образом используют чувство личной ответственности учителя перед детьми и чувство его совести: все равно учитель основную работу выполнит, и хорошо выполнит. Поэтому учителя и уходят на выслугу в массовом порядке( и неплохие учителя) , чтобы не участвовать в этом театре абсурда.
Натэл
Для Олексы Позняк. Согласна с вами. У нас тоже такое наблюдается. А насчет оплаты... В обычной школе за "всеукраинского " победителя МАН(2 место)-140 грн мес., за "всеукраинского" олимпиадника" - 160грн мес.
Натэл
Для працюю в школi. А есть еще группы по 15-16 человек. В10 классе- 34 ученика, проверка сочиненийпо литературе в таком классе и проверка работ 15 учеников немного разные вещи. И это никто не учитывает. Пусть бы посчитали, сколько времени на это тратит учитель. Снимут оплату за проверку тетрадей - не будут люди проверять.
salka
Для Натэл: … одна з моїх «колег» (завуч, між іншим) зробить так: роздає у надрукованої формі готові «учнівські творі», учні переписують… і роботи при перевірці менше, і з оцінками задоволені…
вважаю
Для Натэл: а вчителям фізики-біології-хімії за перевірку лабораторних-практичних-... й не платять. Та ж вони все одно перевіряють, бо інакше не виставити дитині балів. От так і вчителі-мовники - перевірятимуть. Нікуди не дінуться...
Коментувати
працюю в школі
У посадових обов’язках учителя дуже багато розмитих формулювань . В тарифікації теж необхідно детально прописувати кожен вид роботи .Так, наприклад,перевірка зошитів - розмите трактування , необхідно розписати як оплачуєть кожен вид письмових робіт : контрольні , класні ,домашні, твори,перекази і т.д.І такий розрахунок проводити на кожного учня , а не на клас , бо є класи-28 учнів,а є 34-35 . І скільки вчитель витрачає додатково дорогоцінного (неоплачуваного ) часу на такі розбіжності ! За зошити і так платять мізер(ще й грозяться не платити),хоча це -один із найважливіших видів роботи. Учитель після уроків стільки ж часу витрачає на перевірку зошитів , а отримує за це копійки . Хай краще райвно та інші освітні чинуші складуть конкретні посадові вимоги і прозору детальну тарифікацію і роздрукують персонально для кожного вчителя .
Regina
Для працюю в школі: Чекайте, складуть вони! Чим розмитіше формулювання, тим більше можна вимагати. Пам’ятаю, як директорка намагалася мене переконати, що фраза "поддерживать чистоту и порядок в кабинете" в моїй посадовій інструкції означає ремонт за власний кошт.
Коментувати