Зміна наповнюваності класів це руйнація системи, - Гриневич

Голова профільного комітету ВР констатувала необхідність проведення заходів з економії бюджетних коштів

Зміна наповнюваності класів це руйнація системи, - Гриневич

Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич наголошує, що дуже важливо, що б за всіма розмовами про обмеження для країни не було загублено перспективу розвитку. Про це вона сказала під час зустрічі з представниками київської освітянської спільноти, повідомляє прес-служба профільного парламентського комітету.

Підчас зустрічі з педагогічною спільнотою обговорювалися заходи щодо економії бюджету 2015 та Концепція розвитку освіти на 2015-2025 рік, запропонована Міністерством освіти та науки.

"Ми живемо у пороговому часі для України, коли ми маємо великі можливості вибору і розвитку з одного боку, а з іншого боку дуже багато обмежень. 2015 рік буде дуже складним і у нас буде дуже складний бюджет. Ми не можемо розраховувати на зростання, нам потрібно стабілізувати ситуацію. Ми можемо чекати лише консервативного сценарію, зокрема і для освіти", - зазначила Лілія Гриневич.

"Дуже важливо, що б за всіма розмовами про обмеження для країни ми не загубили перспективу розвитку. І зокрема, мене найбільше вразило: в документах, які пов’язані з економією бюджетних коштів, економія пропонується через внесення змін до законодавства. Тобто, вилучення із законів України багатьох прогресивних норм, над якими люди працювали десятиліття і добивалися цих норм", - підкреслила голова профільного парламентського комітету.

За її словами, якщо в законі, наприклад, змінити мінімальну наповнюваність учнів в класі, як пропонує Міністерство фінансів, щоб верхня норма - 30 осіб ставилася як мінімальна - це руйнація системи.

"Коли ми говоримо про заходи економії бюджетних коштів на 2015 рік, розуміємо, що ці заходи нам доведеться робити. Але ці заходи не можуть бути закладені в базове законодавство і ставати нашою перспективою на десятки років", - зазначили Гриневич.

"Ми можемо погодитися з тим, що якісь з положень будуть призупинені на певний кризовий період. Але закладати це в законодавство – це означає ці зміни робити назавжди", - резюмувала голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Як відомо, Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів, що мають на меті оптимізацію витрат державного бюджету, в т.ч. на освітню галузь.

 

Освіта.ua
15.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна Іванівна
Зекономити колосальні кошти в системі освіти можна, адже велика кількість пенсіонерів серед педагогів отримує чималі доплати і заробітні плати маючи найвищі категорії та звання, а от продуктивність їхньої праці є досить низькою. То може пора їх замінити на молодь з сучасною педагогічною освітою без радянських стереотипів?? та економія коштів у цьому випадку очевидна!!!
iralera@mail.ru
Для Тетяна Іванівна: оценивать любых специалистов нужно по их знаниям,уму ,а не по возрасту,полу,национальной принадлежности,цвету волос,глаз и др. И тогда педуниверситеты не будут выпускать молодых учителей, которые рассказывают,что зеленые лягушки фотосинтезируют, а бактерии видны невооруженным глазом, если сильно зажмуриться, а потом открыть глаза.Если вас гложит зависть, что пенсионеры получают зарплату и пенсию,то расслабтесь-у меня 50 лет стажа и пенсия 1170 гривен.Да, забыла есть еще благодарность ректора американского университета за подготовку студента.Что касается современной педагогической освіти без радянських стереотипів, то посмотрите на бредовые кандидатские диссертации,купленные за 6-8 тыс.долларов.
Коментувати
Ну и ну
Зовсім з глузду з’їхали. А чого це мінімальний поріг 30 чоловік, а не 40. Той хто це запропонував мабуть не уявляє, що це таке стояти перед підлітками у віці від 6 до 16 років і "сіяти мудре й вічне". Я навчалась у класі де було 39 чоловік. Учитель витрачав 5-7 хв., на те щоб утихомирити клас. Тому слід спитати: за яку якість ми будемо боротися??? Як діти будуть здавати ЗНО??? Може зовсім закрити всі школи та йти до репетиторів, а потім екстерном складати те що необхідно. Тоді й не буде соромно та прикро за низькі знання наших дітей.
teacher
Помнится, при Януковиче, Лиля Гриневич говорила, что каждому учителю недоплачивают ежемесячно 500-800 гривень из-за непоняток в тарифной сетке, а теперь молчит об этом, да еще и хотят забрать то, что есть.
Ваня
А разве кто-то говорил,что Гриневич-эталон моральности и обязана выполнять обещания? Это был просто предвыборный пиар. К сожалению.
Світлана
середня освіта, на жаль, стала просто середньою і часто фіктивною. З одного боку, у нас є критерії оцінювання, але з іншого - завуч говорить, що якщоти - вчитель вищої категорії, то ти знаєш як навчити, щоб не було початкового рівня. Але ж всі оцінки - позитивні! І якщо учня та його батьків влаштовує 1,2 чи 3, то чому вчитель має виправдовуватись з приводу того, що поставив оцінку початкового рівня?! Чому ми забуваємо, що навчання - двосторонній процес, що не можна навчити того, хто не бажає працювати?! Чому при визначенні рейтинга вчителя береться до уваги те, як його учні здали ЗНО? адже спочатку йшлася мова про те, що ЗНО - справа абітуріентів та їх батьків! Отже, тиск на вчителя продовжується... Цікаво, чи працював би хто з Мінфіну за зарплату вчителя, виконуючи ту кількість обовязків, яку виконує вчитель? Цікаво, чому ніхто не говорить про відповідальність батьків за їх дітей і в плані поведінки, і в плані виховання, і в плані навчання?!
Світлана
Коли суспільство пригадає, що сім’я, в першу чергу, має виховувати дитину і нести за неї ПОВНУ відповідальність. Чому в усьому винен класний керівник чи учитель-предметник, а де ж батьки, які не навчили своє чадо поважати старших, працювати, дотримуватись певних правил, берегти майно чуже і своє, бути ввічливим із однолітками і працівниками школи тощо? Коли різні соціальні служби будуть працювати, а не лише роздавати цінні вказівки для виконання вчителями? Сьогодні лише ледачі не дають школі розпоряджень, а чи пробували ті, хто в МОН прийти в звичайну школу і спробувати хоча би прочитати (не кажу - виконанти) всі розпорядження, що приходять щодня десятками? Коли закінчаться безкінечні платні конкурси, в яких вчитель має прийняти участь із своїми учнями? Хто порахував СКІЛЬКИ раз по 15 чи по 20 грн має заплатити сім’я, в якій є добросовісний учень? І кому ці конкурси в решті решт потрібні, крім тих, хто на них заробляє чималу копійку?! І таких чому - безліч, на жаль... Зарплата без змін
Коментувати
абулоколись
Перейти на церковноприходські школи., а вчителем буде дячок. А взагалі-то, непогано було б усе освітянське чиновництво відкомандирувати хоча б на пару місяці в звичайні, бажано сільські школи ( обіцяю прихистити і годувати)-нехай нічого не роблять, тільки походять за нами слідом, посидять на уроках. Які лікарні їх після того вилікують?
Олекса Позняк
Я давно уже учу 33 в классе но научить не могу. Даже если каждый скажет по предложению в классе будет как на вокзале. А есть такие живчики у которых рот не закрвается.Спасаю хороших учеников отправляя видеоуроки и свои и чужие через ВК. Да в ссср были большие классы но тишина была идеальная и многие хотели учиться потому как не поступил-в армию-в колхоз навоз вилами бросать.Сейчас бедным наплевать на оценки-учиться у них денег нет-приходят в школу погулять. Побогаче все на польшу надеются если не сдадут зно. Короче-научить нельзя но удержать чтоб друг друга не поубивали можно
qwe
Сподіваюсь,що доживемо до часів,коли горе-псевдореформаторів притягнуть до відповідальності і виявиться,що вони не реформатори,а усього-навсього продажні зрадники нашої Батьківщини.
Геннадий
Для qwe: негоже майдаунов называть "продажні зрадники". Непатриотично это.
сільський директор
Для qwe: Поки сонце зійде, роса очі виїсть.
Олекса Позняк
Гена. Мы на майдане боролись не за ликарчука с совсун а за новую жизнь без воров и коррупции.Была у нас такая надежда что следующие кто придёт увидев гнев народа побоятся воровать иначе настигнет карающая рука народа. Закончим войну разберёмся со всеми по заслугам воздадим
Коментувати
Natalya Levitska
Цікаво, щому реформи завжди найбільше калічать освітянську ниву? Бо вчителі - інтелігенція, все повинні зрозуміти, змовчати і стерпіти? Спочатку підніміть промисловість, сільське господарство, економіку! Шкода, що майже всі коменти анонімні - отже надії на загальнонаціональний вчительський страйк немає....
Ольга
Для Natalya Levitska: Усі бояться(((
саме так
Для Natalya Levitska: і не буде. Не надійтеся
Коментувати
VV
А в класах поставило двохярусні парти (як в казармах чи в гуртожитках ліжка). А ще краще зібрати дітей школи в спортзалі (на вулиці) і проводити єдиний урок (Культпросвет) один вчитель, знає все і вчить всьому. Буде економія і «якість»?
наталя
Для VV: так воно так і буде в селі. ставки збільшать - класів немає. І буде вчитель на 22 год читати і мову і математику і фізкультуру, щоб на ставку нашкрябать :))))
Коментувати
репетитор
Для Наталія Зобків: Якщо б у клаci була малая кiлькiсть учнiв,то не всiм потрiбне було б i репетиторство.А -30 учнiв,то це не якiсне навчання.
Колега
Для репетитор: згодна, уявіть собі, Шановні, урок в початковій школі - 30 учнів і 40 хв.уроку - питання: скільки часу вчитель витрачає на кожного учня і результативність такого "НВП"?!
Otto
Для репетитор: Гм, при такому вашому улюбленому совку в нас був клас 37 чол., решта такі ж самі великі. В сусідніх селах десь така ж кількість. Ви ж всі говорите - тоді краще вчились, була система якісно освіти і тп, і це при такій кількості учнів. Зараз вам потрібно десь 15-20 учнів. Якось не складаються пазли. Може питання в кваліфікації вчителів тоді і тепер ? ;) Напрошується думка - як тоді, так і тепер в класі є якісне ядро, яке добре вчиться, і всі решта. Оте ядро і має поступати у виші. Всіх перетворити в ядро - явна утопія.
Александр Тимченко
Для Otto: в "совке" учитель был уважаемым человеком, а знания давали возможность поступать в выбранные ВУЗы. Сейчас учитель - раб системы, а поступление и учебу гарантирует тостый кошелек. Престиж профессии учителя и знаний в целом привел к тому, что в педвузы идут по остаточному принципу - и то, ради "корочки". В "совке", словами классика - дети "ловили каждое слово учитля и вкладывали себе в уши". Сейчас.... Верните социальные гарантии учителя, которые были в совке, и зарплату - выше, чем средняя по промышленности -а потом - реформируйте
Коментувати
Наталія Зобків
Цікаво, яка наповнюваність класів, у яких навчаються дочки Яценюка! А в класах дітей чи дитини пані міністра економіки (якщо вони взагалі живуть в Укоаїні)?! Біда наша в тому, що діти "рформатарів" не навчаються в звичайних українських школах, а в елітних або ж узагалі за межами України-неньки!!! Хто економить на освіті - витрачатиметься на тюрми та їх охорону!
тетяна
Перед тим як робити реформи,потрібно підготовити платформу. Умови праці як вчителя так і учня, потребують покращення. Починаючі з 90 років учитель купує папір, унаочнення, та інше для того щоб провести урок на належному рівні. Я розумію, що легше затягнути ремні у малоімущіх, ніж боротися з корупцією, піднімати промисловість, виводити грощі з тіні. Вчитель у нас безправний , професія вчитель колись була в пошані, а тепер? Де взяти грощі для бюджету, зрозуміло де-у бюджетників. А з таким підходом до нас ми не доживимо до пенсії, тоже плюс непотрібно буде її платити, знову економія. Станьте на місце вчителя, відчуйте заботу держави.
Семен Мухін
Куди наша країна котиться? Жах. Маю передчуття, що нас чекає ще гірший час, ніж був у 90-х.
Щастя близько
Для Семен Мухін: Все буде добре, кролік сказав два роки потерпіти, тим більше ціни як у Еуропі. А там всупим в Еуросоюз, ну якщо не в еуросоюз, то в щось обов"язково вступимо, а тоді не знатимо як ікру ложками їсти
Колега
У педагога теж дома діти, які хотять і їсти, і жити, і отримувати якісну освіту і не завтра, а сьогодні!!!
Ольга
"Кролік" хай і сидить без зарплати. Він виживе, а на нас експерименти ставити не треба, бо ми - народ - велика сила!
Коментувати
про школу
Та що там 30 учнів ,давайте вже на один урок об’єднаємо кілька класів і будемо проводити на стадіоні чи в актовому залі . От буде оптимізація ! Вистачить годин якраз для директора і для завучів. А знання ... та навіщо ,головне - економія !
Колега
Для про школу: от насправді гарна економія!!
учитель
А куди дивиться Лікарчук - ревний поборник нашої української якості освіти? Може, перестане вже хаяти вчителя та й обернеться проти горе-реформаторів????
Ольга
Для учитель: Лікарчук тих, хто виживе після скорочення, своїм ЗНО замордує! Так тримати!
Коментувати