Ми не маємо права знижувати статус вчителя, - Гриневич

Лілія Гриневич висловила переконання, що соціальний статус вчителів не може бути джерелом економії

Ми не маємо права знижувати статус вчителя, - Гриневич

Збільшення навантаження на вчителів можливе лише на тлі зростання заробітної плати. Таке переконання висловила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич у ефірі Громадського радіо, коментуючи пропозиції Міністерства фінансів щодо збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин.

"Наприклад, збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин. Я хочу повідомити, що можливо таке збільшення навантаження колись можна буде зробити в системі освіти, але тільки в тому випадку, якщо воно буде відбуватися на тлі зростання заробітної плати. Зараз в такій складній економічній ситуації ми цього допустити не можемо без зростання заробітної плати", - зазначила голова профільного парламентського комітету.

Окрім того, вона повідомила, що збільшення навантаження призведе до звільнення щонайменше 9 тисяч учителів, оскільки при збільшенні навантаження на ставку, зменшується кількість годин в цілому, які залишаються для додаткових ставок.

"Є проблема, яка характерна для всього європейського простору це демографічний спад і, наприклад, поляки минулого року змушені були звільнити 6 тисяч вчителів. Але коли вони це робили, то вчителі отримували одразу шестимісячну заробітну плату, а також сприяли їхньому працевлаштуванню або перекваліфікації. Ми такого соціального пакету зараз для вчителів передбачити не можемо", - зауважила Гриневич.

"Тому Комітет з питань науки і освіти і Міністерство освіти і науки єдині в думці про те, що ми можемо шукати джерела економії, і такі джерела економії є. Але ми в жодному разі не маємо права зараз понижувати соціальний статус вчителя, і до речі це записано в Коаліційній угоді під якою підписалися всі члени коаліції. Це наша спільна позиція", - наголосила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Як відомо, Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів, що мають на меті оптимізацію витрат державного бюджету, в т.ч. на освітню галузь.

У Профспілці працівників освіти і науки України вже заявили, що реалізація ініціатив Міністерства фінансів може призвести до звільнення близько 100 тисяч учителів впродовж двох наступних років.

 

Освіта.ua
12.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сумно
Заголовок неправильний. Правильно буде "Ми не маємо можливості знизити статус вчителя, бо він вже нульовий"
Натэл
Для Сумно: !!!!
Коментувати
Guest
Учитывая, что в апреле 2013 года им сняли все доплаты за звания, стаж, кружки и т.д., а теперь хотят снять за проверку тетрадей и кл. руководство, у меня вопрос - кто из законодателей ГОТОВ прожить на 1200 грн в месяц?
Соня
Таке враження, що наша теперішня влада взагалі не думає про освітян. Якщо це правда, що говорять, що з нового року знімуть всі доплати, то новий Майдан швидко організується з учителів. Тому що терпіти знущання з посадовців, які шукають де їм взяти економію, це просто сміх. Вчителі мають право зірвати навчальний процес, щоб покращити умови праці. Тут писали, що молоді вчителі тікають зі школи, тому що їм не має за що працювати, грошей не вистачає платити за житло і харчуватись. Ми вчителі не живемо, а існуємо. Люди, давайте будемо добиватись своїх прав. Якщо ми хочемо в ЄС, то ми всі можето і маємо право добиватись страйками своїх прав, а не бігати один до одного і жалітись, як мені погано.
що булобачилищобудепобачимо
Для Соня: там один пан хвалив іншого, який "щоб не залежати від ситуацій", оскільки "вчитель повністю безправний", і не здатний до невиконання всього, що на нього чіпляє керівництва(точних слів не пам*ятаю) просто -напросто ПІШОВ ЗІ ШКОЛИ В БІЗНЕС. Так от - ніякого майдану вчителі не організують. Не варто про це і мріяти, оскільки вчитель не здатний до спротиву навіть на власному робочому місці. Сказати "давайте добиватись" і реально ДОБИВАТИСЬ для себе того життя, яке повинно бути, хоча б у власній школі, у власному середовищі вчителів інших шкіл - то трохи велика різниця. Якщо Ви маєте дітей-школярів, якщо Ви не маєте додаткового фінансування власної родини, то не надійтеся ані на підтримку колег (її НЕ буде), ані на що інше. Якщо Ви маєте хоч що небудь за спиною - просто дійте. Вдома. В своїй школі. Стійте на своєму скільки зможете. І ПАМ*ЯТАЙТЕ - ніякої реальної підтримуи колег НЕ БУДЕ. Можете вступити до якоїсь партії - тоі є шанс, що однопартійці вступляться. Але - лише шанс.
Коментувати
рпа
Шановні депутати, Президенте, навіщо змінювати реформи освіти України? Що за скорочення вчителів, скасування стипендій? Ви намагаєтесь цим знищити Україну? Мало було Майдану 2013-2014рр. З такою корупцією та свавіллям Європа нам не світить! В Європі, кажете, краще жити? То будьте ласкаві підвищіть заробітну плату для вчителі так, як у країнах Європи: Люксембургу, Німеччині! Чим ви думаєте, коли приймаєте такі закони? Як уже дійшло до такого, то давайте взагалі позбавимо їх зарплати, а натомість доплачуватимемо депутатам: уже нічого втрачати! Я – дитина із села, громадянка України і маю такі ж права, але з такою владою – не маю нічого. Виходить, що отримати гарну освіту тепер зможуть тільки діти депутатів?! Допоки Ваші діти навчаються десь за кордоном, інші – не можуть купити звичайних зошитів, у той момент, коли ваші столи прогинаються від ікри (червоної чи чорної), хтось намагається знайти окраєць хліба, аби втамувати голод! Подумайте хоч колись про народ, про звичайних людей!
1
Социальный статус такой, что сейчас стыдно кому сказать, кем работаю. Учитель = тряпка для ног. М-дя... Кто хочет - помыкает, права голоса - никакого, защиты от детишек и родителей - никакой, поддержка государства - втаптывание в грязь ликарчукоподобными, зарплата - только на еду и хватает (как рабам), представители других профессий работают, чтоб получать зарплату, а учитель "призван" отдавать долг, работать много и бесплатно. А ведь когда-то, в древние советские времена, эта работа была с любовью выбрана мной...
Гість
«Чому бідні? Бо дурні. Чому дурні? Бо бідні», - говорить народна мудрість. Я б додав інший ряд: «Чому бідні та нещасні? Бо боягузи».
українка
Для Гість: це точно! шо є, то є.
саме так
Для Гість: А знаєте ЩО робити, щоб люди біля Вас не боялися? А НЕ боятися самому. НІКОГО. Отоді, через певний час, потроху, ДУЖЕ ПОТРОХУ, ті, хто ПОРУЧ, стануть відстоювати власну точку не зважаючи на перспективу залишитись без годин. Практика. Та лишень варто усвідомити, що процес цей довгий. Якщо Ви адміністратор, то Вам легше, якщо звичайний вчитель - отут то й варто міцну підтримку вдома мати. І знати де Ви маєте змогу працювати, якщо буде вже непереливки (за спиною мати ідею переходу)
Otto
Для саме так: +++, ще додав би про професіоналізм, тоді не буде страху втратити роботу
Коментувати
где почитать про реформы?
а почему никто не комментирует тот бред по-поводу 9 кл. среднего образования и платные 10-11кл.? оно и сей час конечно, платное все, репетиторы даже со 2-5класса, но здесь официально предлагают...а 10-11кл.-это как будет-типа лицей, колледж?
Преподаватель
При той власти никто о войне не думал! Растили детей и обсуждали какие планы будем строить. Можно было жить и планировать! А сейчас - или выкинут, или 100 шкур снимут, или вообще прибьют! Вам это нравится??? МНЕ НЕТ !!! Верните порядок до 1 декабря 2013 года! Верните мир! Верните возможность жить и трудиться!!!
Учитель
Для Преподаватель: Да,от добра добра не ищут! Опять повторение и возвращение в 1999 г.,часть учителей уйдет в бизнес ,другая по старше будет работать за 40 гр. в месяц. Затянут ремень ,только теперь на шее опять те же персоналии,наша песня хороша,начинай с начала. А мы ,,,,,,?
Олекса Позняк
Прямо таки наша власть спала и думала как с россией войну развязать народ до нищеты довести. Думай головой. Банда путлера напала на украину в чём наша вина? ВЫ привели к власти уголовника который с дантистом всё страну приватизировал а теперь ещё и плачете за ним.Это за его денежки бомбят мой донбасс
Otto
Для Преподаватель: Температурить ? 20 років ви насаджували свій "порядок" всій країні і ще смієте виступати.
Коментувати
Гість
А чего вы так нервничаете? вы что первый раз замужем? ну продвинут они свою реформу, а работать кто будет? я работаю в школе 14 лет. так вот за эти года по моему предмету сменилось 5 молодых учительниц. то есть они отрабатывают свои положенные 3 года и только их и видели. к чему приведет эта реформа? к тому что как они будут нам платить так мы и будем учить. то есть никак. а че они нам сделают? где кадры возьмут? вот тут многие вой подымают им пенсионеры не нравятся. да в прошлом году наша зауч чуть не наколенях просила выйти пенсионеров опять на работу ибо молодеж в школу идти не хочет!!! и это городская школа и со ставкой не хотят!!! у нас методисту 70 лет. а почему а потому что никто на её место не идет. а результат реформы будет плачевен. ухудшится качество образования раз, повысится безработица два, увеличится колличество эмигрантов три. я уже сейчас учу детей в школе что нужно отсюда бежать. и к власти пришли не те люди четыре.
Скаутмастер
Для Гість: А может не стоило и не стоит такому учить? Может Вам давно пора было ухать и не портить детей?
Гість
для особо сообразительных повторяю, уже сейчас в школах учить некому!!!!! и портим детей не мы, а чиновники. не надо перекладывать с больной головы на здоровую мой тезис таков: как они нам платят так мы и учим. будут плать по 6 тысяч гривен вот тогда пусть и спрашивают. а за такие копейки молодеж в школу не идет!!! а я че крайняя?? получается яреме можно говорить что он не будут работать за 6 тысяч ему нужно 50. а учитель ходи голый босый и еще из каждого ученика должен вырастить нового Енштейна? да сколько уже можно выезжать на нашей совести??? на чувстве ответственности??? чтобы потом на пенсии остаться с голой жопой? а чем мне ребенка кормить : энтузиазмом? это закон придуманные не вами!!! за квалифицированную работу нужно получать соответствующую зарплату! если это не так, то это физическое и моральное унижение человека. и только почему-то учителя должны быть сознательными. а наши депутаты? получают кучу денег а работают по полдня.
Otto
Для Гість: Ви так впевнено стверджуєте, що в школах нема кому працювати. Маєте доступ до цифр працюючих пенсіонерів і кількості молоді на обліку в райвно чи центрі зайнятості ? ;) Наведіть їх, а ще краще дайте посилання , бо інакше це виглядає на фантастичні припущення чи субєктивну думку. Особливо хочеться дізнатись про віковий розподіл різних талановитих методистів, особливо тих, кому в районі 70-ти
Коментувати
Ольга
Раджу прочитати http://patrioty.org.ua/infografika-yak-kabmin-zatyagne-paski-ukrayintsyam/
александр
ребята,простой пример-я,43 года,совковое образование.жена-драгоманова Киев,учитель в гимназии на харьковсом.когда всал вопрос куда идти учиться,жена сразу сказала,только к ней,иникакие аргументы на счет местной школы ее не переубеждали,я,на тот момент был сторонником по обучению в ,,местной школе,,,был я.....и вот смотрю на ситуацию,спустя три года-реультаты обалденные.В гимназии -бассейн для детей,ангийский с 1 по 3 класс ,потом второй язык ,обучени каждый день,постоянные конкурсы,олимпиады,контакты с школами из-за рубежа и т.д.,супер программы для обучения,гимназия дает кучу разносторонних знаний.ребята,я с женой постоянно ездил и постоянно катаюясь на скаутские лагеря,собираем вторсыреье,вещи для ато,конкусы для всевозможных выставок-и многое другое.ребята,когда прихожу к жене в парламентскую,общаюсь с молодежью,гордость за них берет,и на душе приятно,что их родители вкладывают в будущее детей.если кто-то скажет,что надо платить,чтож,это не кловская контора,а уровень оплаты в 10 раз...
уровень оплаты в 10 раз выше!
Для александр:так в том-то и дело, что кто-то может платить , а кто-то по 20 грн. в фонд класса сдает тк. сразу 100грн. не может выложить на тот-же бассейн и просто на воду в класс, сей час вон деньги за экскурсию назад раздали тк . не собрали 60 чел. чтоб автобус заполнить... ага, гимназия дает -тем кто платит! к нам перешли дети после началки, что были в гимназии,-не потянули оплату фондов!, официально 300грн. в месяц за дополнительные английский и русский и тд., а все остальное далеко не все родители могут оплатить, они бы тоже вкладывали если б было с чего!
Олекса Позняк
За гимназии-лицеи не переживайте, а вот за обычную школу душа болит. Переполненость классов (33 у меня в каждом классе), на класс лишь несколько человек учатся, полная свобода школьному хулиганью-захотят учителя обматерят-захотят урок сорвут-ничего им не будет.Часы на всякую галиматью позабирали, научить теперь математике-физике нереально. Беда.Иногда посмотришь что с образованием и с нашей жизнью наши очильники сделали-думаешь а может и прав был сталин что расстреливал их пачками поквартально.
Коментувати
Катерина
читаю коментарі і складається враження, що до педагогічних внз вступають лише невдахи та нездари!не можна так говорити і прирівнювати всіх до одного!
salka
Проблема системи освіти складна, многогранна. Її знищують планомірно, спеціально. Все згнило з верху до низу. Це видно з неозброєним оком. «Старі» педагогічні кадри «згорілі», молоді…. Напевно є багато молодих фахівців, які хочуть робити… Але більшість тих, яких я знаю – мало чого стоять як вчителі. Може вони і нормальні парні та дівчата, могли б бути хорошими працівниками на заводі, в колгоспі , чи бути непоганими фермерами, тощо…. Але зв’язку з відсутності робочих міст, та в загалі інших можливостей, вони пішли вчитися. Після отримання диплому що робити, якщо заводи стоять і для створення бізнесу бракують кошти? В державну сферу – у першу чергу в школу. Як туди попасти, коли «дипломантів» море – а робочих місць мало? Через хабар. А хто може давати хабар – напевно не найкращі…
Гість
В США, мафія кришувала профспілки і грала як тепер бачу позитивну роль. А в на нажаль нікому ганяти штрайбрехерів. Силу гне сила.
Зниженостатусна вчителька
А статус вчителя вже й так нижче рівня місцевої каналізації. Всі, хто може, ноги об учителя віитирають та плюють у нього: учні (які можуть послати, робити на уроці, що завгодно, а вчитель, навіть, права не має з класу вигнати), батьки (яким вчителі "обязаны" вчити і виховувати, а про свої обов"язки батьки чогось зовсім не згадують), різні міськво, методкабінети, облоно (своїми перевірками та різним непотребом - паперами -папками, портфоліо.......завжди змушують відчувати вчителя неправим, винуватим, А вчителі, натури, в основному, самоїди, емоційні, які дуже реагують на різні зауваження різних перевіряючих, занижуючи цим самим свою самооцінку), відпустками за власний рахунок, неоплачуваними замінами, безкоштовною роботою у вихідні в різних журі - олімпіадах, МАНАх та при їх підготовці, а тепер ще й зарплатами (в технічки вона більша буде тепер). Так куди вже нижче опускати опущених?
Замучена без канікул вчителька
Повністю підтримую. Це все просто про мене!!! Я за останні кілька років почала своєї тіні боятись. У нас в селі такий контингент учнів, що їх найкращий професор не навчить, а всі звинувачують вчителів, що не навчили. А ім досить не дано вчитись, то ще й на все байдуже!!! А ще програми, які просто неможливо осилити навіть найкращому учню.
Лілія Резницка
Ви праві на 111%! Вчитель винен ВСІМ, а йому ніхто! Двійку за семестр ставитя НІЗЗЗЯ - звітність !
саме так
Для Лілія Резницка: Про ЩО мова? Деякі мої учні раділи одиниці, бо ЗНАЛИ, що можуть залишитись неатестованими. Останніми роками, правда, важче стало,бо ж "якщо вчитель ставить не атестовано, то він не працює на уроці". Маємо те, що хотіли мати-"повальна грамотність" неграмотного населення
Коментувати
Іаван Іщук
Тут не думку треба висловлювати, а боротись, аргументувати та переконувати. І працювати у відповідному напрямі в коітеті.
українка
Для Іаван Іщук: кого переконувати, з ким боротись? ви багато вибороли чи багатьох переконали? а попередні вислови підтримую повністю: вчитель хто завгодно, тільки не вчитель в нашій українській школі
Коментувати
Родион
Самоедство какое-то начинается: молодым мешают пенсионеры, пенсионерам молодые. А надо бы объединиться в борьбе против зажравшихся коррумпированных чиновников. Если сегодняшние чиновники будут проводить сокращения, то задействуют коррупционные схемы невиданного размаха. А критерии будут : свой-чужой, дал- не дал на лапу, хорош-плохой и т.д. Пока не перекроем воздух тотальной коррупции, ни о каких реформах не может быть речи. А сократить достаточно коррупционеров и всё наладится.
Геннадий
Для Родион: никто не объединится против произвола. Может в небольшом районе и выйдут в воскресенье, покричат полчаса. И все! Пенсионеры получают пенсию и будут ходить на работу даже за 5 копеек (и не прожить, а внучкАм на золотые сережки). В этом и есть раскол. Этим и пользуются чиновники. В школах нет единомышленников. Как в комментариях. Пенсионер дрожит за свою шкуру больше, чем молодой (внучкИ то дороже). По-этому они и дерутся за часы, уничтожая молодежь. У нас в районе один вновь назначенный директор уже 9 лет дает часы молодым, а пенсионерам то, что остается. Вонь несусветная стоит до сих пор. Другие директора так и говорят молодым: "Хотите часы - идите в ...-ю школу!"
Родион
Для Геннадий: Азаров продлил срок пребывания у корыта, то есть на госслужбе до 65 лет. Для женщин это на 10 лет. Вот и сидят в управлениях, гороно, районо незаменимые "профессионалы". А почему бы директору школы или учителю не следовать их примеру? Начальник, древний пенсионер, будет обходить эту проблему, ибо сам олицетворяет маразм.
Otto
Кількість виборців, внесених до списку виборців (на момент закінчення голосування) 30448424. Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені (на момент закінчення голосування) 15963543. Цифри твердять, що половині народу давно однаково, що буде і як буде. Їм до лампочки які чиновники ними будуть керувати. От і виходить, що обєднюватись нема кому.
Коментувати
Олекса Позняк
Лиля, учитывая инфляцию и курс доллара зарпата учителя упала в 2 раза. Какой социальный статус-он был ниже плинтуса сейчас ниже линолеума.Хочешь экономии ликвидируй роно горвино иппо и остальных бездельников и вредителей-взяточников.
Otto
Для всіх любителів співати дифірамби пенсіонерам наведу факти: 1) сайт пенсійного фонду "...понад 690 тис. працюючих пенсіонерів проведені індивідуальні перерахунки пенсій..." http://www.pfu.gov.ua 2) "...на обліку в службі зайнятості перебувало 887,9 тис незайнятих громадян віком до 35 років або 48,6% від загальної чисельності осіб ..." http://www.epravda.com.ua/publications/2013/10/2/397038/view_print/ 3) 690 тис працюючих пенсіонерів і 887 тис безробітної молоді - які ще аргументи потрібні ? Напрошується елементарний висновок - пенсіонери фактично забрали робочі місця в молоді. 4) Напружуємо память і згадуємо як було при улюбленому совку - наставав відповідний вік, урочисті проводи на пенсію, квіти, декому вихідна допомога і марш (копняк під зад) на грядочки 5) Середній розмір пенсії "...1526,09 грн. станом на 01.01.2014...". Це майже ваша зарплата в школах. Що має молодь ? А може пенсіонери об’їлись казкових молодильних яблучок і в них не настала фізіологічна атрофія ? ;)
hmelena
Для Otto: Згодна: Підняти пенсію і відправити всіх відпочивати. Але пенсія учителя не може бути нижчою 2-2,5 тисяч наших фантиків.
fffff
Для hmelena: Згiдна з тим,що пенсioнерам треба йти на пенсiю i хай радiють,що мають ii, а що робити тим,яким пенсiя - у 65р.? А якщо закриють сiльськi школи?Де працювати i за що жити скороченим вчителям?
учитель
Для Otto: Замість того, щоб іронізувати над пенсіонерами, завдяки яким тримається школа, спитали б у молоді, що випускається - а чи підуть вони до школи, особливо в умовах гуманітарної катастрофи для вчителя. Молодь шарахається від школи як черт від ладана. А то ми не маємо справу зі студентами 4-5 курсів, які приходять до нас на практику і молять підписати характеристики просто так - не зявившись жодного разу і не давши жодного уроку, бо їм це нецікаво і не потрібно.
Коментувати
ivan
потрібно міняти систему (устрій).. потрібно підвищувати соціальний статус вчителя.. по-суті.. суттєво.. ("спочатку було слово...")