Литовські вчителі починають страйкувати

Учасники страйку вимагають скоротити число учнів у школах, покращити соціальні гарантії педагогів тощо

Литовські вчителі починають страйкувати

У вівторок в деяких навчальних закладах Литви розпочнеться безстроковий страйк, який може протривати до двох тижнів. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на литовське видання Delfi.

Планується, що вчителі будуть страйкувати в 120 навчальних закладах, у деяких навчальних закладах страйк буде масовим і занять не буде. За оцінками організаторів, страйкувати збирається 5-6 тис. педагогів.

"Це безстроковий страйк. Ми хотіли і сподівалися, що влада нас зрозуміє і не доведеться починати страйк, але оскільки ми побачили, що міністр некомпетентний і не прийняв жодних заходів, страйк почнеться. Нам хотілося б, щоб він був якомога коротшим, але оскільки ми бачимо, як поводиться влада, я вважаю, що страйк має тривати від одного до двох тижнів", - сказав один з організаторів страйку, голова Литовської профспілки працівників освіти Андрюс Навіцкас.

Учасники страйку вимагають збільшити кошик учня, скоротити число учнів у школах, покращити соціальні гарантії педагогів.

Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс сказав у свою чергу, що стосовно працівників сфери освіти, які оголосили страйк, будуть застосовуватись правові заходи.

Він також сказав, що оголошений страйк "не робить честі працівникам сфери освіти" і підкреслив, що незважаючи на скорочення числа школярів, фінансування сфери освіти не скорочується.

Освіта.ua
02.12.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
А вы им Квита по обмену опытом отправьте))) Ах значит "Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків." Видно не созданное министерство связи начало работать)))
Гість
От коли мафія грала позитивну роль. В штатах профспілки були під нею
Семен Мухін
Очевидно, на думку литовської влади, вчитель - це духовна істота, тому має харчуватися виключно духовної їжею, ні на що не скаржитися, так бути усім задоволненою
Ольга
Для Семен Мухін: Як і українські чиновники... При нинішньому курсові долара та цінах зарплати вистачає лише на те, щоб прогодувати сім"ю. Про все решту можна забути.
Коментувати
Браво литовці
Рабам з України приклад, як треба відстоювати свої права
1
Відмовки чиновників: "не робить честі працівникам сфери освіти", - якісь загальні для пострадянських країн. Скрізь вважають, що праця вчителя повинна бути благодійною, бо "вони ж дітьми працюють". Ще й страйкувать не можна, бо "будуть застосовуватись правові заходи". А міністрам некомпетентними можна бути, і ніяких правових заходів до них не застосовують.