МОН проведе моніторинг якості підручників

Апробації підлягатимуть шкільні підручники, які видані за державним замовленням у 2013 та 2014 роках

МОН проведе моніторинг якості підручників

У Міністерстві освіти підписано наказ про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів.

Метою апробації шкільних підручників є створення умов для оновлення змісту освіти та забезпечення українських шкіл якісними вітчизняними підручниками.

Апробації, переважно, підлягатимуть підручники для учнів 3-х та 6-х класів, що видані за державним замовленням у 2013 та 2014 роках.

Проведення апробації покладене на інститути післядипломної педагогічної освіти, яким доручено визначити у кожній області не менше 5 загальноосвітніх шкіл з паралельними класами для проведення апробації підручників різних авторів на одній паралелі.

Також інститути післядипломної освіти мають здійснювати постійний контроль за організацією і проведенням апробації навчальної літератури та систематично обговорювати її результати на засіданнях вчених та методичних рад інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічних рад навчальних закладів.

Узагальнені результати апробації підручників для загальноосвітніх навчальних закладів мають бути надані інститутами до 01 червня 2016 року.

Методичну допомогу вчителям, які здійснюватимуть апробацію навчальної літератури, надаватимуть Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, а також департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Також Інститут інноваційних технологій і змісту освіти разом з міністерським департаментом загальної середньої освіти має провести моніторингові дослідження якості зазначених підручників та поінформувати видавництва щодо узагальнених висновків апробації та досліджень якості навчальної літератури для її доопрацювання.

Передбачається, що результати апробації та моніторингових досліджень якості підручників мають бути подані на розгляд колегії Міністерства освіти і науки у І кварталі 2017 року.

Освіта.ua
23.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kopiya
Інна — Нічого в нашій країні не змінилося! Рука як мила , так руку і миє! Соболєв оприлюднив представників громадськості до Люстраційного комітету... І що ми бачимо - ледь дихаючий його Інтернет портал "Свідомо", який він створив, коли ще журналістом-підприємцем був, направив у склад Люстраційного комітету своїх 100% журналістів.... І всі вони в оприлюдненому списку Соболєва! Це не корупція з боку власника Інтернет-видання Єгора Соболєва???? Та ще й кого він пропонує - горе-пройдисвіта, невихованого, нахабного, конюнктурного, заангажованого і корисливого Максима Опанащенка.... Тільки на "Свідомо" постійно лунає критика з приводу його непрофесійності, заказушності його розслідувань та вибірковість його матеріалів по відношенню до об’єктивного і неупереджувального висвітлення подій! Ганьба такому списку Люстраційного комітету Єгора Соболєва! Він КОРУПЦІОНЕР !!!!
indigo
Міністерство освіти і науки потрібно перейменувати в МОНіторингове міністерство, бо замість того, щоб забезпечити належний стан навчально-виховного процесу, вони постійно щось моніторять. Аж гидко стає!!!
Інна
3. ЩОБ РОЗКВІТАЛА ЛЮБОВ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ. Стосунки з дітьми неможливо переоцінити. Це і щастя або розпач, і натхнення або депресія, і яскраві враження або знесилююча рутина. Врешті решт, це майбутнє нашої країни, яке може складатися із закомплексованих невротиків (як зараз:(), або людей, які в гармонії із собою та іншими. Тому в розділі Батькам ми повідомляємо, як змістовно провести час з дітьми. (Це з доброї волі для нас робить дуже захоплена материнством сяюча телеведуча Марічка Падалко). Ще - даємо поради, які будуть корисні усім батькам. І про здоров`є, і про стосунки, і про мародерство нинішнього Міносвіти. Відповідальний за розділ у "Свідомо" - Максим Опанасенко, m.opanasenko@gmail.com.
Виктория
Легче всего подписать приказ дурной как этот! Во-первых - институты последипломного образования не подчиняются МОНу! Они все подчинены органам местного самоуправления !!! И как можно ставить задачи , при этом не выделив финансы? Или привык Квит надурняк все у себя в Могилянке делать? Ничего подобного!!! Он сам без копейки с места не сдвинется!!! Опять популизм журналистский и просто развод людей перед выборами!!! Надо возвращать нормальных руководителей МОН и тогда можно о чем то говорить и решать в системе образования.
учитель
Для Виктория: "Надо возвращать нормальных руководителей МОН" ... тут более детально, пожалуйста...
Абитуриент2014
Дмитрия Табачника конечно же)))))Большинство его не любили за то что он якобы был украинофобом,это внушали студентам те кто сейчас при власти,и надо сказать внушили успешно.Только вот он был проффесионал и прежде чем что-то подписать, он это читал.И не менял с бухты-барахты правила приёма,и уж наверняка не парил мозги студентам колледжей и учителям.
indigo
Табаччник - українофоб. Але Квіт, точно не нашої нації цвіт.
Коментувати
indigo
А вчителі тут причому? Нехай апробовують авторів підручників. Також бажано провести моніторинг розкрадання державних коштів на видавництво підручників високопосадовцями, так як більшість шкіл новими підручниками до цього часу не забезпечена!!!
Ірина
"...інститути післядипломної освіти мають здійснювати постійний контроль за організацією і проведенням апробації навчальної літератури..." Цікаво, а контролювати вони будуть вчителів, які будуть працювати на громадських засадах? Чи вчителям будуть за цю велику , складну та справді потужну роботу платити, як методистам, які будуть їх контролювати?
V.L.
"... визначити у кожній області не менше 5 загальноосвітніх шкіл з паралельними класами для проведення апробації підручників різних авторів на одній паралелі." Який зміст вкладається в термін "паралель"? Жодне з означень цього терміну, що наведені в академічному тлумачному словнику не підходить. Виходить, що хочуть в одному класі (одній паралелі) використовувати одночасно декілька підручників. Не можна ж назвати декілька паралельних класів однією паралеллю. Чи я помиляюсь? Що з цього приводу скажуть філологи?
Светлана Корман
А у нас за 6 клас підручників взагалі ще не має! То може краще б спочатку всі школи підручниками забезпечили, а потім моніторили!
я
Для Светлана Корман: О жах!!! А що, ці підручники для 6-х класів без апробації друкували????...Навіщо ця макулатура школі?
Батько
Краще б наказ видав Квіт - забезпечити підручниками школи!!! А то перша чверть закінчується, а діти без підручників вчаться!!! Ганьба Квіту і його непрофесійній команді МОНу!
Володимир Лихо
Непогано було б залучати до написання підручників учителів, бо складається враження, що написані вони кабінетними вченими, які давно, або взагалі не бачили живих учнів.
Коментувати