Інститут змісту освіти буде реорганізований

Міністр розповів, як міністерство позбавиться чиновників, які мають відношення до друку підручників

Інститут змісту освіти буде реорганізований

Міністр освіти і науки Сергій Квіт у коментарі Громадському телебаченню розповів про порушення під час створення підручників за часів колишньої влади та про те, як міністерство позбавиться від причетних до порушень чиновників.

Зокрема, він зауважив, що порушення відбувалися не лише у наданні більших прав окремим видавництвам, а й використанням паперу для друку підручників.

За його словами, український папір купувався на підприємстві, що належало відомому депутату Царьову, однак який був дорожчим за іноземний.

"Тому ми працювали з правоохоронними органами, зокрема з СБУ, і наскільки мені відомо зараз уже порушена кримінальна справа", - зазначив міністр.

Він висловив сподівання, що після завершення кримінального розслідування, справу буде передано до суду.

Іншою проблемою, за словами Сергія Квіта, є те, міністерство не має достатніх підстав, щоб звільнити людей, які мали безпосереднє відношення до цього.

"Тому тут ми йдемо шляхом реорганізації цього інституту (Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, - ред.) і будемо створювати на його базі два інститути", - зазначив міністр.

Він повідомив, що будуть створені дві установи: інститут статистики та інститут, який буде займатися інноваційними методиками і змістом навчання, а при реорганізації чиновники, які причетні до порушень будуть звільнені.

"Це буде ближчим часом", - повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Як відомо, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти очолює Олександр Удод.

Освіта.ua
23.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вукерин
біологію з цікавого і корисного в житті предмета перетворили в псевдо наукову, переповнену визначеннями, термінами та складними словами абракадабру. По цьому вчитись - калічити себе і дітей. Але "реформатори" цього не бачать? Не хочуть, чи не можуть?
Ирина
Для вукерин: підримую на на 500%.Йдучи в 6 клас на урок,плакати хочеться...
до батьків
А хіба інші підручники для 6 класу варті того, щоб їх друкували і насаджували дітям в школах? Чи бачили ви таке, щоб у підручнику з літератури (зарубіжна) був теоретичний матеріал, а текстів не було??? Батьки, де ваші очі?
Коментувати
Анна
Панове. А яка ваша думка щодо змісту підручників. Розгорніть, будьте ласкаві, біологію, історію, географію за 6 клас... Хтось із першого разу перекаже? Що ми хочемо добитися від дітей - відрази до освіти загалом??? Чи це не чиєсь замовлення? Хай українці будуть неграмотними. Як колишнє міністерство оборони вбивало нашу оборону зсередини, так міністерство освіти цими підручниками вбиває українську освіту. Багато починань нинішнього міністерства підтримуємо. Зрозуміло, руки відразу не доходять до всього. Але, щоб не було запізно...
Ирина
Для Анна: Варто не лише зміст підручників ,а й зміст програм переглянути.Біологія - це повна КАТАСТРОФА.Дійсно складається враження ,що у дітей спеціально викликають небажання вчитись.Адже потрібна дешева робота сила......
Коментувати
Іван
Його треба ліквідувати і створювати з нуля.Інакше система відновиться.
людмила
Мова повинна йти не лише про бандюків, але й при сьогодняшній владі - про нездатних працювати організовано та продуктивно. Чого варті, як вони кажуть, міроприємства. З навчальною книгою для підготовки робітників зокрема.
Любомир
Чому до цих пір немає сайту з якого можна без проблем скачати електронні підручники? У багатьох дітей уже з 1 класу є планшети :))) а ми папір...папір
Методист
Для Любомир: http://schoolbooks.org.ua/ http://portfel.at.ua/ http://4book.org/uchebniki-ukraina http://shkola.yccat.com/index.html http://shkilniypidruc.ucoz.ru
Шестопалов
Шкільні підручники: http://www.shkola.yccat.com/books/74/358.html
Коментувати
1111
Інститут змісту освіти буде реогранізований: замість одного інституту буде два - інститут змісту та інститут освіти. Чи є у цьому зміст? Де тут освіта? Той інститу змісту взагалі не працював на освіту, його взагалі потрібно ліквідувати.
indigo
Чим члени теперішнього Міністерства кращі за Царьова і сепаратистів на Сході України?
Родион
А ще б реорганізувати обласні ІППО та методкабінети. Нікого не потрібно звільняти, -перевести в школи вчителями. А туди вчителів без хапального рефлексу, з досвідом роботи та порядністю. Та чи багато директорів захочуть мати вчителя звідти? Хоча і там є порядні люди. Інколи навіть співчуваю, як можна працювати в тому звіринці. Як то кажуть: риба з голови...
Антоніна
Для Родион: У тебе самого щось відхапали ці люди, що ти їх поливаєш брудом? Не хочеш навчатися, а методисти на це вказують. До речі, всі вони працюють або працювали у школі багато років. А тобі, може, й університети ліквідувати?
Коментувати
Професор
Правильно! Збільшемо кількість чиновників у два рази! Замість одного директора з однією зарплатою призначимо двох і заберем у народа ще одну зарплатню для другого директора! Збільшено як і у Квіта кількість заступників і заступників у цих двох директорів і призначимо їм зарплатню... І т д... Ще одна "геніальне" рішення Квіта!!! Ще одна найсучасніша революційна реформа !!!! Придурки!
Бєлий Володимир
Чи не варто організувати обговорення серед експертів, у тому числі з міжнародним досвідом роботи щодо ДОЦІЛЬНОСТІ існування як цієї старої, так і запланованих нових структур. Натомість замість надії на ІНСТИТУТИ переорієнтуватися на цільові ПРОЕКТИ на договорній основі? За кордоном є практика, приміром, коли підручники на замовлення пишуть відомі авторитетні ПРАКТИКУЮЧІ педагоги. Виходить дуже якісно. У наших умовах потрібно надати людині оплачувану піврічну відпустку та нормальний гонорар з повною передачою прав на підручник державі. Щодо інноваційності, то якіснішим були б МАЙСТЕР-КЛАСИ із супроводом відео-запису від відомих успішних практиків та експертів. Також з оплатою по договору. У наших умовах є очевидним до відбору виконавців застосувати ВІДКРИТЕ інтернет-опитування серед освітян.