Osvita.ua Середня освіта середня освіта
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Gren Eyes
Знаєте, вам легко казати. Та спитайте учнів. По-перше, більшість уже готується до тестів, у тому числі і з української мови ТА літератури. Ну яке може бути об’єднання з ДПА?! Ви ж не об’єднали ДПА після 9 класу і вступні екзамени в коледж. Вам заважають медалісти? Не давайте медалей, вони ж не впливають на вступ. По-друге, як можна проводити ЗНО з квітня, коли навчальний рік триває до 29 травня? Є ж навчальні плани, та й кожен учень розраховує підготовку на цей час. І ще: а куди ж ви діваєте українську літературу? Її повинен знати кожен, а ви вилучаєте її з програми ЗНО. Несправедливо приймати сертифікати поточного року, треба залишити можливість хоча б одно- або дворічної дійсності сертифікатів. Адже ви не знаєте, чому випускник не здав той чи інший тест. Або прийміть ці зміни вже на наступний навчальний рік, щоб учні знали заздалегідь, що їх чекає. P.S. Знаєте, українці хочуть стабільності. Вже 7 років здавали ЗНО, всі були задоволені. Але тепер вам захотілося змін. То про яку стабільність ви говорите?
Анфиса
Для Gren Eyes: я с Вами полностью согласна. Я просто в шоке сижу, что они там себе думают? Все привыкли к одной программе и тут резко другая! Я просто не знаю к чему себя еще готовить( Что дальше?
Коментувати
irra
Для Ирины: я не учитель, но удивляет то, что именно НОЮТ , объясняя программой и учебным процессом педагоги. Так вот, для выпускников 2008 года приказ о ЗНо вышел только в декабре(!) 2007 года, только в феврале(!) вузы определилсь с предметами и уже 22 апреля был(!) тест по укр языку и литературе, причем программа заканчивалась только в мае. В сертификате выставлялось две оценки- в 200 бальной по всему тесту- за укр язык+укр дитература, а в 12- больнойТОЛЬКО ЗА ЯЗЫК. Последнюю оценку выставляли в аттестат ТОЛЬКО по укр яыку! Поэтому , например, у моей дочери было 198 и только 11, а у одноклассницы- 195 и 12. Это говорит о том, что моя хуже написала именно язык, но за счет лучших результатов по литературе получила выше общий балл ЗНО. Очень хорошо, что меньше будет липовых медалистов, меющих по укр языку 12 и по ЗНо 130
Ірина
Для irra: Я знаюісторію і 2008, і 2009. І знаю, якою ціною дітям давалися ті авральні іспити. І знаю, що сам зміст тексту був значно легший. І знаю, що тексти для аудіювання були зрозумілі. І знаю, що вимоги до оцінювання твору були не такі.Тому вчителі знають, що вартують дітям такі необдумані рішення. Крім того, коли паралельно змінюють структуру тесту. Тому ми не ниємо. І захищаємо не себе, а права дітей! Дітей, у яких взимку буде два місяці канікул. У яких нетиповий навчальний рік у країні , в якій іде війна. То давайте доб"ємо їх непродуманими рішеннями. Так, іспит має бути один! Але перш ніж зробити крок, його треба добре зважити. Адже чомусь відмовились від єдиного іспиту після 2009? Чи врахували попередні помилки? Маю сумніви. Я прибічник ЗНО. І дуже не хочу, щоб його завалили такі от реформатори. І як на мене, легше позбутися рудименту медалей природнішим шляхом - відмінити їх! Відмінити середній бал атестата. І все - заїжджена платівка про "корупцію " у школі відпаде
ситуація
Для Ірина: Для мама: відміна балу атестату мусолиться із приблизно 2009 року,відміна медалей - десь з того ж часу. Нічого це не дасть, оскільки не відмінять - то додаткові проплати батьків. Ми можемо розповідати і переповідати, але факт лишається фактом - їх залишуть. Тести. Тести - то перевірка рівня знань. якщо дитина вчилась на протязі шкільного життя - вона скласть іспита. І виявиться - хто краще знає, а хто гірше. І все.
Коментувати
Владимир Крицкий
Це реальний крок в боротьбі з липовими оцінками і медалістами.
Ірина
Для Владимир Крицкий: це справді реальний крок, але , перш ніж його робити, треба все добре обдумати, а не гарячкувати, інакше це крок буде назад, а не вперед. Повірте мені, як практику, за 15 років набачилася таких кроків: дин вперед, три назад. Тому у нас освіта в такому загоні. Не із - за вчителів, а із - за недолугих керівників з їх необдуманими кроками.
мама
Для Владимир Крицкий: интересно,о каких равных условиях идет речь, поступают же не только выпускники 2015 , а и дети , которым надо было бы только пересдать один тест , которым не хватило баллов . выпускники колледжей, и как это тест в школе по укр.языку будет приравниваться к тесту по языку и литературе , ну очень интересно . Значит в школе сдадут только язык , а все остальные язык и литературу , так ? Не смешно !
Владимир Крицкий
Для Ірина: Найбільше мені сподобались 900 тестів Петра Таланчука в 1993/1994 р. Але там був невеличкий недолік: правильний варіант -- великий.
Коментувати
Olga
Поєднані тести хоч не на базі власних шкіл? А то гріш їм тоді ціна.
ситуація
І правильно. Звикатимуть вчителі НЕ диктувати переказ і НЕ тикатимуть учням пальцем в помилки, показуючі, к правильно писати... Принаймі є стимул працювати хоч над одним предметом. А ще - надто прикро, коли вчителька ставить бал, а твоя дитина на іспитах отримує бал у 2 рази нижчий...
учитель
Для ситуація: Не мажьте всех учителей одним дерьмом. Я с такими рядом не стояла. Знаю своих коллег - принципиальних, справедливих, обьективних. У них и учусь. А те, которие тикали пальцем в текст, пусть теперь кусают ногти...
ситуація
Для учитель: так потрібно ВСІХ зробити такими, як Ваші колеги. Діти ж не винні в тому, що не мають поруч принципових, справедливих та об*єктивних ... Чомусь же в нашій країні стався такий занепад в усьому, і в освіті також? Я думаю, що подібне нововведення якраз і унеможливить диктування іспиту. А Ви так не думаєте?
Ірина
Для ситуація у Вас якісь печальні спогади зі школи... Моя Вам порада, покажіть приклад принципового вчителя - і напишіть тут про свої відчуття)))
Коментувати
Учитель
І я за то. Хай управління складають завдання для ДПА
Світлана
Уважно читайте заголовок до статті. ТЕСТ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ! Причому туту література? Усе правильно. Курс мови закінчується в 9 класі. Кожен випускник має бути грамотним, а щоб ним стати, треба знати теорію і мати практичні навички. Одне недобре! Шкільний учитель має своїх і несвоїх. Завдання мають складати у районо, але не в облоно!!!!
мама
Давайте еще и проведем его в стенах родной школы, а что делать тем кто будет сдавать ЗНО как большинство , что- все в равных условиях. одинаковые задания по уровню ? БРЕД!!! Сделайте одну сессию для всех и тогда не будет этих спорных вопросов , а так у нас их будет уже не 2 , а 4-5. Сколько? НЕ МОЛЧИМ ДОБИВАЕМСЯ СВОЕГО!!!
irra
В 2008 и 2009 году так уже было- ВСЕ ПРОШЛО ОТЛИЧНО! Не нойте, плакать нужно только тем, кто претендует на хороший аттестат, а ЗНО может его существенно подпортить
Ірина
Для irra: Мені цікаво, шановна пані, чи Ви самі працюєте в школі, коли пишете своє "не нойте". Ви уявляєте, що таке прогрма? Розумієте, що навчальний процес - це процес. Давайте тоді вже іспити провордити у вересні! Чого так слабо? У квітні? Крім того, коли затверджено програми ЗНО та правила прийому, починають "дуркувати" з рівнями А та В та "склав, не склав"... Це взагалі абсурд! І куди поділася література? Лікарчука давно треба вивозити із Центру ЗНО, бо з такими нововвденнями у середині року він завалить його кінцево! Звісно, іспит треба об"єднувати, але не рубати з плеча, не аврально. А у нас все роблять через одне місце.
Коментувати
Директор школи
Яке відношення має вступ до ВНЗ (у вигляді ЗНО) до шкільної ДПА? Вступна кампанія і навчальний процес у школі - це два зовсім різні процеси і їх не можна поєднувати.
ситуація
Для Директор школи: ні, поєднати потрібно виставлені вчителем бали і отримані на іспиті. Коли не вчителька іспит проводить, а зовсім чужа людина. І інші не стануть ображатись, що вчителька низький бал поставила. Вона вже буде цінуватись за рівень виставленого, а не за висоту. Як і школа, до речі
Мама
Для Директор школи: А що в карман нічого не потрапить ? Н-да, оце проблема !!!
Ірина
Для Мама: Коли пишуть такі речі про великих хабарників - вчителів, то в мене виникає одне питання: як багато вчителів їздить на авто? І питання про розміри шкільного хабарництва відпадають. Якщо вчитель чи директор тут висловлює свою думку, то це не тому, що хвилюється. що йому в кишеню не впаде, а тому, що хвилюється за дітей - за ВАШИХ дітей, як за своїх, бо не байдужий до того, що відбувається в освіті.
Коментувати
Дима
Не понятно, ЗНО(ДПА) будет проводится в школе??
iira
Для Дима: в 2008 ГОДУ ДОЧЬ СДАВАЛА ЗНО , В СЕРТИФИКАТЕ СРАЗУ БЫЛА УКАЗАНА ОЦЕНКА В 200 БОЛЬНОЙ СИСТЕМЕ ДЛЯ УНИВЕРСИТЕТА И В 12-БОЛЬНОЙ ДЛЯ ШКОЛЫ, ПИСАЛИ, КАК ВСЕГДА В РАЗНЫХ УЧРЕЖДЕНИЯХ. КСТАТИ, МНОГО "ЛИПОВЫХ" МЕДАЛИСТОВ ОБЛОМИЛОСЬ. ЭТО ПРАВИЛЬНО
Коментувати
Оля
Добрий вечір , а для тих хто закінчив у 2014 році школу і не набрав відповідну кількість балів ,а цей рік планує перездавати зно.Які будуть правила здачі зно для таких дітей?
Анна.
Это у нас что ДПА будет в формате ЗНО????Они сума сошли? Как сдавать литературу? Как можно пересказ сравнивать с программой ЗНО?? Не о чем просто...только усложняют!
Учителька
Для Анна.: Анно, так це ж все правильно! Скільки можна писати вам перекази? Учитися потрібно. А знання з літератури учень під час переказу не покаже.
Коментувати
Oksana Tsurak
Не розумію, чого така паніка? Програма розрахована не на 8 місяців, а на 11 років і 1 місяць - це як у приказці: "Як не наївся, той не налижешся". А ДПА в 11 класах уже кілька років проходить у травні (вже ніхто не навчається). Чому за ЗНО? Бо хто протягом 11 років хоч інколи вчив - здасть, а хто байдикував - сам собі винен (у той час як ДПА здають усі і переважно на 9-11 балів, не списують лише ліниві).
Makarela
Для Oksana Tsurak: Ви хочете сказати, що твори письменників-дисидентів вчать з першого класу? В якій школі? Хотілося б знати на скільки балів здасть ЗНО з української пан Полянський і "иже с ними"?
ситуація
Для Makarela: пан Полянський ВЖЕ склав свої іспити. І не три за курс школи, а значно більше. Достало вже.
Ірина
Для ситуація: Ми раді за Полянського. Але Полянський ні дня не працював у школі. Я пропоную всім новаторам середньої освіти спершу рік відпрацювати у "церковноприходській" провінційній, а потім братися за реформи. Впевнена. Реформи будуть, але інші!
Коментувати
Ірина
Цікавав у міністерства логіка. З інших предметів ноу - хау не встигають, бо війна: програма не вичитана. А з літератури вичитана? Лікарчук - це якесь прокляття української освіти! За всіх влад "моніторить", а результати для освіти тільки від"ємні.
Ека
Для Ірина: Згодна з вами. Домоніторяться так, що всі розумні діти поїдуть за кордон вступати до вишів!А до ЗНО Лікарчук включить олімпіадні завдання IV етапу.У травні будуть відомі результати,а у червні- абітурієнти поїдутьдо Польщі!Віват, Лікарчук!
viktor
Для Ірина: Цілком Вас підтримую. Хочеться тільки доповнити про Лікарчука: результати його роботи не тільки від"ємні ,а й безглузді , бездарні і, взагалі , жахливі. Для Хрущова головним була кукурудза , а не люди , для Лікарчука - ЗНО , а не діти. Школа - "дослідна лабораторія", діти - "матеріал для дослідів". Можливо пора вже зупинитись і згадати , що у дітей повинно бути ДИТИНСТВО , в повному розумінні цього слова , а не ЗНО . Є пропозиція для МОН : - Якщо кожний випускник школи повинен обов"язково проходити ЗНО (вступає ,чи не вступає до вишу) , то кожний випускник ВНЗ обов"язково повинен здавати кандитатський мінімум - без нього не видавати диплом.
Коментувати
1
Дааааааа, скотились до уровня русского ЕГЭ
Світлана
А про українську літературу нічого не сказано. Як це зрозуміти? Складатимуть окремо?
Марина
Якщо у 2008 році ми проводили спільне ЗНО і державну підсумкову атестацію лише для тих, хто хотів стати студентом, то тепер це буде проводитися для всіх випускників, бо нас дуже цікавить питання моніторингу якості освіти. Ця частина тесту з української мови та літератури, яку будуть складати всі випускники шкіл, буде стосуватись лише української мови, хоча там і буде відкрите завдання, яке передбачатиме знання української літератури", - сказав він.
1
Для Марина: Вот, наверное, эффективно мониторить образование по одному предмету, на который, кстати, в 10-11 классах выделено аж один час в неделю
Ірина
Для Марина: тобто "передбачатиме"? є ж програми - затверджені , в них є література як обов"язкова складова ...
Коментувати
Makarena
"За словами Полянського, цього навчального року Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти створять єдині тести для оцінювання знань випускників шкіл лише з української мови, а тестування з цього предмета планується провести у квітні". А ничего, что школьная программа расчитана на 8 месяцев, т.е. по апрель включительно. Дети должны заниматься круглосуточно?Кроме того, программа ВНО уже выложена на сайте. О каких единых тестах может идти речь? Когда эти тесты появятся? В спешке и наверняка с ошибками (как всегда). Похоже, "светлым головам" в МОН нечем заняться. Хватит ставить эксперименты над детьми! Дайте нынешним 11-классникам спокойно закончить школу.
Учителька
Для Makarena: А я за зміни. Скільки можна "тягнути за вуха" Ваших дітей. Хто не вчиться, тому і двадцяти років навчання не вистачило б
Makarela
Для Учителька: У знающего и заинтересованного в положительном результате Учителя дети учатся с удовольствием. А "за уши тянут" те школы, которые хотят хороший рейтинг при "никаком" преподавании. Измените свое отношение к своей профессии, - и не придется рвать детям уши.
1
Для Makarela: Вы, вообще, класс с учениками когда-нибудь вблизи видели, прежде чем писать свой комментарий? Вы в курсе, что ученики имеют разные способности, разные желания и стремления, среди них полно разгильдяев, которым до лампочки и знающие и заинтересованные учителя. А от родители явно не отдают себе отчета, кем на самом деле является их ребенок и списывают все на плохих учителей, забывая, что из ... конфетку не сделаешь, как не старайся.
Коментувати
Svet
Підвезіть до МОНу пару сміттєвих баків. Полянського та іже з ним з головою туди! Таке враження, що вони день і ніч там сидять, та думку гадають, яку б свиню годовану цьогорічним випускникам підкласти. Стільки "покращень", що тошно стає.
Ірина
Для Svet: Підтримую кожне Ваше слово! І хоч я противник радикальних методів, але з ними, певно, без смітників не обійтися.
1
Для Svet: Мне вот интересно, кто поставил минусы к этому комментарию. Неужели тут пасутся прихвостни подлянских и ликарчуков.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!