Osvita.ua Середня освіта МОН пропонують переглянути порядок відбору підручників
МОН пропонують переглянути порядок відбору підручників

Рахункова палата рекомендує удосконалити відбір підручників, які видаються державним коштом

МОН пропонують переглянути порядок відбору підручників

Рахункова палата пропонує Міністерству освіти і науки вжити заходів з удосконалення процедури відбору і видання підручників державним коштом. Про це йдеться у звіті Рахункової палати за результатами проведеного аудиту.

За даними Рахункової палати, за останні три роки видатки з державного бюджету на забезпечення МОН навчальних закладів підручниками і посібниками збільшилися з 233,2 млн. грн. у 2012 році до 310,6 млн. грн. у 2014 році.

"Аудит, проведений Рахунковою палатою, засвідчив, що МОН зосередилося на друкуванні підручників для загальноосвітніх навчальних закладів, стовідсотково забезпечивши ними учнів 3 і 5 класів. Однак, міністерство та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, як і в попередні роки, не забезпечили обґрунтованого планування, контролю і ефективного використання коштів держбюджету, виділених у 2013 році і першому півріччі 2014 року на зазначену мету", - зазначають у Рахунковій палаті.

Також у Рахунковій палаті зазначають, що неналежний контроль з боку МОН та інституту за використанням бюджетних коштів призвів до неефективних видатків із держбюджету в сумі 26,8 млн. гривень.

"МОН не забезпечило належного виконання повноважень стосовно удосконалення механізму конкурсного відбору підручників та іншої навчально-методичної літератури. Процедура відбору рукописів підручників у разі подання на конкурс комплекту конкурсного матеріалу лише одним учасником міністерством не унормована. Також МОН нормативно не врегулювало порядок видання перекладних підручників мовами національних меншин і питання адаптації підручників до психофізичних особливостей дітей з особливими освітніми потребами. В результаті контроль якості виданих у 2013 році підручників для цієї категорії учнів відсутній", - наголошують у Рахунковій палаті.

За даними відомства, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти через недосконалість законодавства у сфері державних закупівель у 2013 році здійснював відбір виконавців держзамовлення лише за фактом наявності у видавництв виключних майнових прав на видання твору. Як наслідок, у більшості виконавців (89 %) відсутня власна поліграфічна база і відповідної кваліфікації фахівці, що не сприяє забезпеченню раціонального і економного використання бюджетних коштів.

"З метою забезпечення ефективного використання бюджетних коштів Колегія Рахункової палати запропонувала Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо вдосконалення законодавства з питань видання навчальної літератури для закладів освіти, а Міністерству освіти і науки - щодо удосконалення процедури відбору і видання підручників державним коштом", - наголосили у Рахунковій палаті України.

Освіта.ua
01.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Неефективність - це коли задачу в школі на математиці можна вирішити кількома способами.... Головне -правильний результат! Підручники надруковані повністю і вчасно! Все інше - брєдні хворого уявлення!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!