У Києві хочуть спрямувати гроші за школярами

Влада вивчає досвід фінансування шкіл, зокрема впровадження принципу "Гроші ходять за дитиною"

У Києві хочуть спрямувати гроші за школярами

Міська влада розглядає можливість модернізації середньої освіти у столиці за принципом "Гроші ходять за дитиною". Про це у ефірі на ТРК "Київ" повідомила заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко.

"На жаль, система середньої освіти в Києві на сьогодні застаріла. Тому ми створили робочу групу, яка має напрацювати можливості модернізації столичних шкіл. Один із варіантів, який зараз розглядається, є впровадження принципу "Гроші ходять за дитиною", - сказала вона.

За словами Старостенко, перш за все, члени робочої групи вивчать досвід європейських країн, де розвиток середньої освіти відбувається досить успішно.

"У європейських країнах фінансування освітніх закладів відбувається за принципом оплати навчання кожної конкретної дитини. І якщо у школі навчається більше дітей, то і надходження з бюджету більші", - пояснила вона.

Заступник голови КМДА переконана, що це дозволить запровадити конкуренцію серед освітніх закладів, що сприятиме підвищенню якості надаваних освітніх послуг.

"Утім, це лише один із варіантів реформування середньої освіти у столиці, тому говорити про запровадження цього принципу ще рано", - додала Ганна Старостенко.

Освіта.ua
17.09.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вопрос...
Подскажите, в Днепропетровских школах обучение платное или бесплатное? Почему в некоторых школах есть коммерческие классы, на каком основании? Почему такие поборы не контролируют специальные органы? Почему даже оплатив первоначальный взнос за первоклашку, в школе не оборудованы спальные классы? Почему после проливного дождя текут стены и потолок, куда деваются родительские взносы? Почему учитель сам решает, сколько денег нужно сдать на День учителя, и не много ли 100 грн с ученика? ещё есть много "почему" и кто на них даст ответы?
?
А в чем новация -то?!А сейчас как?! Финансирование школы идет от количества детей, что обучаются в данной школе. Возможно имеется в виду, что от этого будет зависеть и зарплата учителей. На бумаге много чего выделяется на школы.За чем бы тогда в целях экономии скрывали реальное количество детей в школах?!