![]() |
З департаменту освіти і науки Донецької ОДА звільнено з посад трьох головних спеціалістів |
Донецьк: за участь у ДНР звільнено 3 чиновників-освітян
3 вересня наказом директора департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, на підставі Законів України "Про державну службу" та "Про освіту" звільнено головних спеціалістів департаменту освіти і науки Донецької ОДА: Людмилу Арутюнян, Ірину Михайлову та Людмилу Саприкіну за підтримку антидержавної діяльності так званої "ДНР" і порушення Присяги державного службовця. Про це повідомили у міністерстві освіти і науки України.
В освітньому відомстві наголошують, що участь педагогічних працівників в антидержавній діяльності є грубим порушенням українського законодавства і тягне за собою правові наслідки - зокрема, визначені статтями 50, 56 Закону України "Про освіту", а також статтею 41, п.3. Кодексу законів про працю в Україні за вчинення аморального проступку.
Міністерство освіти і науки звертає увагу педагогічних і науково-педагогічних працівників на те, що на них покладена особлива місія виховання високих моральних якостей та формування громадян, відданих своїй країні, що, власне, підтверджують своєю діяльністю абсолютна більшість українських освітян.
Як відомо, наприкінці липня у міністерстві попередили про звільнення освітян, які брали участь у антидержавній діяльності. Відповідний лист отримали місцеві органи управління освітою та керівники навчальних закладів щодо особливої відповідальності педагогічних та науково-педагогічних працівників.
У відомстві зазначають, що у той час, як більшість освітян проявляють високу громадянськість і патріотизм, надаючи моральну та матеріальну підтримку Збройним силам України, Національній Гвардії, добровольцям у справі захисту територіальної цілісності й державного суверенітету України, незначна частина осіб брали безпосередню участь в організації так званих "референдумів" у Донецькій та Луганській областях чи навіть були безпосередніми учасниками терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".
"Недотримання або порушення педагогічними та науково-педагогічними працівниками законодавства, участь у антидержавній діяльності повинно тягнути за собою правові наслідки, що визначенні законодавством України, в тому числі Кодексом законів про працю України", - йдеться у листі МОН.
У зв’язку з цим місцевим органам управління освітою та керівникам навчальних закладів доручено при комплектовані кадрів педагогічних та науково-педагогічних працівників, укладанні та переукладанні контрактів взяти до уваги зазначенні обставини та забезпечити, щоб навчально-виховний процес в системі освіти України забезпечували особи, які не заплямували себе в терористичних організаціях чи пособництвом їм.
Міністерство освіти і науки та Державна інспекція навчальних закладів України вживатимуть спеціальних заходів стосовно моніторингу вирішення зазначених питань.
Посилання за темою:
Освіта.ua
03.09.2014