Презентовано освітній проект "Розумна дитина"

1 вересня учні двох перших класів київських шкіл стануть учасниками педагогічно–інформаційного проекту

Презентовано освітній проект "Розумна дитина"

21 серпня у м. Києві в бізнес–центрі "Олімпійській" було презентовано новітній педагогічно–інформаційний проект "Розумна дитина". Про це повідомляє прес-служба МОН.

Сьогодні, щоб досягти успіху в XXI столітті, сучасні школярі повинні мати всі необхідні навички та можливості для реалізації свого потенціалу в школі, інституті та повсякденному житті. Впровадження в систему освіти інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) є основою та запорукою перезавантаження й трансформації вітчизняної системі освіти. Використання ІКТ передбачає наявність комп'ютерних пристроїв, сучасного програмного забезпечення, відповідного локального учнівського та вчительського контенту, доступу до всесвітньої мережі та підготовку вчителів до нової освітньої доби.

Поєднуючи досвід роботи з мільйонами вчителів і школярів у всьому світі, компанії Intel Україна, Microsoft Україна, та вітчизняні компанії "Видавництво "Розумники" і TOB "Навігатор" об'єднали свої зусилля для впровадження освітнього проекту в українських школах, який втілився у пілотний проект "Розумна дитина".

У рамках проекту пропонуються пристрої, програмні продукти та засоби для професійної роботи вчителів з використанням ІКТ в учнівському середовищі. Доцільність використання засобів ІКТ із застосуванням відповідної методики є актуальним і, досвід показує, що учні і вчителі недостатньо їх використовують, не визнають їх пріоритетними у здобутті знань, умінь, навичок і компетентностей як під час навчання, так і під час самоосвіти із-за відсутності відповідного навчального контенту (електронних освітніх ресурсів).

Пілотний проект "Розумна дитина".

1 вересня 2014 року учні двох перших класів київських школі № 14 та № 225 стануть учасниками пілотного проекту "Розумна дитина". На них чекає інноваційне комплексне IT-рішення для навчання, яке включає комп'ютер Impression 110ES Palace Hill на базі процесору Intel® Atom™ та ОС Windows, програмне забезпечення і спеціалізовану інформаційно-освітню систему "Розумники", інтерактивний дисплей Prestigio MultiBoard.

Метою дослідження пілотного проекту "Розумна дитина" є створення умов використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій і електронних освітніх ресурсів під час навчання учнів початкової школи.

Середовище електронного навчання - це освітній простір, у якому відбувається формування в дітей якостей і вмінь, необхідних сучасній людині XXI століття, таких, як медіа грамотність, уміння працювати з інформацією та критично її оцінювати, здатність до рішення творчих завдань, уміння мислити глобально, готовність працювати в команді, навички інформаційної культури, комп'ютерна етика й громадянська свідомість.

В основу ідеї покладено розуміння того, що на сучасному етапі розвитку засоби навчання дітей різних вікових категорій мають відповідати вимогам сьогодення. На допомогу підручнику й зошиту, ручці та олівцям має прийти сучасний цифровий засіб навчання - такий як шкільний інтегрований планшет. Але для якісних змін в освіті розробити та запропонувати лише навчальний технічний пристрій замало. Важливо знати, яким змістом його наповнити. Потрібно створити освітній простір нового покоління – навчальне електронне середовище з педагогічно виваженими електронними освітніми ресурсами. У такому середовищі у дітей формуються якості і вміння, які необхідні сучасній людині XXI століття.

Освіта.ua
22.08.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вважаємо
пару педіатрів не вистачає... А взагалі, якщо подумати,то розум дитини розвивається краще, якщо вона в бірюльки грає. Чи замінить клавіатура цю гру? Для того, щоб критично оцінювати інформацію, потрібно добре читати (а це читання), добре мислити (а це математика, і не десятками до сотні, коли діти поняття "багато" чи й усвідомлюють). А вже тоді можна й добавляти, подивившись як дитина засвоїла матеріал. А споглядання екранів моніторів в такому ніжному віці чи не варто обмежувати??
Сергій
У мене виникає лише одне запитання: чи будуть враховуватися санітарні норми роботи школярів за комп’ютерами? Чи лише на папері?
Otto
Гм...ну і чому обовязково платний Windows ? Чому привязались саме до цієї операційки ? Так є ж безкоштовний Linux. Компютерну техніку ви маєте. А Linux з графічною оболонкою зараз став настільки близьким до Windows, що фактично різниці і не відчутно. Дітки потім зможуть спокійно (при потребі) перейти на Windows. Ось і вирішення проблем, як в малих містечках, так і в сільських школах. А на рахунок спеціалізованих інформаційно-освітніх систем - та наші програмісти спокійно вам напишуть це, любий каприз, нічого складного в цих системах немає, ви тільки скажіть, що вам потрібно, поставте завдання програмістам. А в кожному райцентрі чи області ви можете знайти таких програмерів. Думаю, що частково вчителі самі гальмують цей процес, бо як вогню бояться нового. Повірте, вашої кваліфікації цілком вистачить для Linux, не бійтесь.
Костянтин
Для Otto: Повністю підтримую, тимпаче під лінь неба "зайвих" для дитини програм і вірусів. Так можна буде на роботі зконцентруватися.
Коментувати
Надежда
Не устаю благодарить родителей своих учеников, которые 2 года назад купили проектор! Не стали ждать милости "от ..." (не найду определения). Дети у меня из рабоче-крестьянских семей. Решили, что не надо нам подвесных потолков, мебельных стенок и пр. Коллеги, разница в работе и результатах огромная! Это как разница между первобытным строем и новым временем. Конечно, у нас нет возможности купить интерактивную доску и короткофокусный проектор, но иметь в классе простой проектор- уже здорово.
учитель
2 школы на всю страну! И опять Киев. Чем гордимся? А первоклассникам надо сначала научиться ручку держать и писать. А куда поделся "Відкритий світ?". Все, деньги растощили?
Natalya Levitska
Збільшують наповнюваність класів, зрізають години факультативних занять, вчителів змушують іти у неоплачувану відпустку,не платять заміну, немає чим обігріти школу... На фоні таких "радісних" новин проект "Розумна дитина" чомусь абсолютно не викликає ейфорії....
Андрій
Міста жирують, а села жевріють. За таких умов я розумію, чому кияни підримали Майдан, щоб саме у Києві жилося добре. Програмне забезпечення ,спеціалізована інформаційно-освітня система - це мабуть все не для звичайних дітей. Цікаво, а чиї діти навчатимуться у цих навчальних закладах?і коли такі проекти будуть впроваджуватися хоча б у невеликих містецкаї єдиної України?!
Галина
Для Андрій: Пане Андрію!Це лише пілотний проект для запровадження інноваційного програмного забезпечення,який має пройти апробацію для впровадження в освітне середовище загальноосвітніх навчальних закладах України можливо уже в 2015р. На сайті :Rozumniki.net Ви можите замовити з усіх предметів програмні засоби навчання
Andrej Krawez
Але не для всіх предметів...
Вчитель
Для Галина: А про пілотний проект, який вже був Всеукраїнським "Відкритий світ" вже забуто? Чи нова влада, а ожде нова порція "лапши на уши"?
Коментувати
говорилось
І не соромно? Одним - кукіш, а іншим - усе???