У МОН розповіли про афери з підручниками

В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти накопичилися десятки рукописів, що навмисно не розглядалися

У МОН розповіли про афери з підручниками

Міністерством освіти і науки оприлюднено реліз щодо корупційних схем з відбору рукописів та друку підручників для середньої школи, які існували в освітньому відомстві за часів керівництва екс-міністра Табачника.

В освітньому відомстві зазначають, що теперішнє керівництво Міністерства освіти і науки приступило до виконання своїх обов’язків вже після того, як всі процедури щодо відбору рукописів підручників були здійснені. Скасовувати їх у березні не було правових підстав, оскільки жоден автор чи видавництво не оскаржували результати.

Натомість, повідомляють у Міносвіти, була залучена громадськість до обговорення змісту рукописів підручників для учнів 6-х класів. Там, де було необхідно, відбулися зміни у текстах й усунені очевидні недоліки.

Так само, було проведено громадську експертизу вже виданих раніше підручників для 3-го класу, а також рукописів тих книжок, що не були видрукувані у 2013 році.

"У 2010-2014 рр. в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти МОН накопичилися десятки рукописів, що навмисно не розглядалися й складалися у "довгу шухляду". У такий спосіб вони зумисно не допускалися на конкурси підручників. Іноді організовувалися "розгромні" негативні рецензії, іноді фальсифікувалися протоколи. Весь масив цих рукописів розглянутий у Міністерстві, і там, де були підстави, підручники отримали схвалення до використання", - йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

"Слід зазначити, що ключова ланка корупційних схем полягає не в тому, що вже друкується (це вже наслідок), а що і як відбирається на конкурсі. Тому в разі дискримінаційних порушень з боку держави, найкращий вихід для авторів і видавців – звертатися до суду, що потім дає легітимні підстави для оскарження конкурсів Колегією Міністерства освіти і науки", - зазначають у МОН.

Також в освітньому відомстві наголошують, що під час громадської експертизи виявлені корупційні схеми, пов’язані з фальшуванням документів стосовно цін на поліграфічні послуги й папір. Особлива роль у вирішенні цього питання належить Державній акціонерній компанії "Укрвидавполіграфія".

За інформацією МОН, відомство спонукало видавців переглянути кошториси на видання підручників для 6-х класів, на чому було заощаджено для Державного бюджету близько 12 млн гривень.

"Уперше за всю історію державного замовлення на шкільні підручники МОН надало у відкритий доступ усю наявну інформацію щодо їх публікації, включно з рішенням Колегії та відповідними наказами Міністерства. Міністерство освіти і науки відмовилося друкувати підручники для 4-х і 7-х класів через скарги видавців на непрозорість його проведення. На відміну від ситуації з видруку підручників для 6-х класів, у Міністерства ще є час, аби ще раз оголосити конкурс за прозорими й відкритими процедурами. На цьому було заощаджено ще близько 200 млн. гривень", - йдеться у повідомленні.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначили, що наразі спільно з громадськими організаціями та Міжнародним Фондом "Відродження", Асоціацією книговидавців і книгорозповсюджувачів України завершується розробка нових процедур відбору підручників, які будуть діяти вже з 2014 року й перебуватимуть під контролем громадськості.

Освіта.ua
24.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шестопалов
Поки ринкові відносини не прийдуть рівною мірою у всі видавництва і школи, дешевих, якісних і своєчасних підручників не буде! Але наразі МОН України вперто зберігає процедури, що залишають лазівки для зловживань, не хоче впроваджувати прозорі, справедливі для всіх європейські стандарти випуску якісних підручників, не хоче для їх придбання передати державні гроші у школи. Детальніше див. статтю "Про підручники" http://osvita.ua/school/school_today/35968/