Розроблено нову Концепцію профільного навчання

Міносвіти розпочало громадське обговорення Концепції профільного навчання в старшій школі

Розроблено нову Концепцію профільного навчання

Міністерством освіти і науки запропоновано для громадського обговорення новий проект Концепції профільного навчання в старшій школі.

Концепція визначає засади навчання, яке здійснюється у загальноосвітніх навчальних закладах на третьому рівні формальної освіти згідно з Міжнародним стандартом класифікації освіти – повна загальна середня освіта.

Згідно з концепцією, суть профільного навчання полягає в якомога повнішому задоволенні і розвитку пізнавальних інтересів, нахилів і здібностей учнів, їхніх освітніх потреб, зумовлених орієнтацією на майбутню професію і подальшими життєвими планами.

Зміст профільного навчання містить інваріантний (спільний, однаковий для всіх учнів) і варіативний складники.

Концепцією також визначено, курси за вибором, які посідають особливе місце в структурі змісту профільного навчання, способи організації профільного навчання, а також умови реалізації Концепції.

З проектом концепції профільного навчання можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України за наступним посиланням.

Пропозиції можна надсилати на електронні адреси: liashenko@ukr.net або n_beskova@mon.gov.ua.

Як відомо, рішення про перегляд концепції профільного навчання було прийняте у березні 2014 року.

Освіта.ua
11.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natali
Шановні, досить паскудити директорів!!! Не потрібно міряти всіх під одну "гребінку". Я пробула директором рік, повірте, краще просто читати години, якщо їх звісно вистачає. Щоб підняти якість знань потрібно переглянути зарплати вчителів, їх заохочення. А якщо я за один місяць отримала меншу зарплату ніж бібліотекар, а відповідальність набагато більша, то що ви можете на це сказати. Красти чи ні, це особиста справа кожного. Якщо хочеш побачити людину, якою вона насправді є, дай їй владу. Якщо ви бачите в своїх школах те, про що написали і при цьому мовчите, то мені просто вас шкода. В нашій школі про це давно б не мовчали. А стосовно профілізації, то в сільській школі для ефективного забезпечення бажань учнів, батьків, звичайно краще брати універсальний профіль. Адже школа повинна забезпечити якісним навчанням кожну дитину, яка прийшла до навчального закладу. На сьогоднішній час за 10 клас, та кожного учня окремо йде боротьба і це правильно. Учень має сам обирати де навчатися після 9кл.
Петро Михайлович
Кожен батько хоче, щоб його діти одержали відмінну освіту. Потреби своєї дитини батьки знають краще вчителів. Чи не варто впровадити домашню підготовку дитини? ... можливо окремі (інваріантні) частини програми, а оцінювання учня проводити в школі. Найнятий вчитель (фахівець), що обрали батьки, набагато краще підготує учня. Так, платна форма, але учень не загубиться серед класу, серед тих, хто бажає навчатись, а тих, хто навчається з примусу. Які погляди в учасників форуму?
Алла
Для Петро Михайлович: это называется занятия с репетитором,это есть и сейчас
Коментувати
zav
Запитує дев’ятикласник батька: "Тато,а ти куди хочеш щоб я поступав?" Найчастіше і одинадцятикласникики не знають куди поступати, здають ЗНО з тих предметів, які краще знають а там куди попадуть, тобто куди візьмуть. Профільність річ хороша, але для впровадження профіля потрібна технічна база, бажання учнів та можливості їх влаштування, а якщо дитина ще не визначилася? А якщо ситуація, яка зустрічається найчастіше зараз 10-11 профіль той який визначили, або той, який обрали більшість дітей. Дитина навчається за даним профілем, а коли доходить до ЗНО виникає проблема, бо завдання розраховані на профільний предмет, дитина передумала поступати за профільним предметом..... Найкраще, якщо внас уже обов’язкова середня освіта, 10-11 класи універсальний профіль+факультативи для підготовки до ЗНО з усіх предметів, тоді діти будуть у рівних умовах
людмила
Я вважаю, що діти повинні закінчити 11 класів і тоді обирати профіль свого подальшого навчання. Діти повинні психічно і фізично зміцніти, щоб вийти за батьківський поріг. Випхнути їх з дому у 15 років, а потім отримати проблеми. Невже наша держава, так ненавидить своїх дітей, що не може прийняти закон про те, щоб діти навчалися 11 класів обовязково. Правда, я зараз бачу як наша держава, представником якої є армія, вбиває дітей. Скільки проклять зараз сиплеться на голови солдатиків української армії. За роки своєї роботи у школі мені приходилося ховати своїх вихованців, але це були нещасні випадки. І це було страшно! Але зараз мені уже самій жити не хочеться. Навколо смерть. А ви про профілі. Смерть хоча боднієї дитини - страшне горе. А коли це не одна дитина, то мабуть у Міносвіти це викликає радість. Ще одним "терористом" з Донбасу стало менше. За що нас убивають? Страшно дивитися у вічі дітям та їх батькам. А профіль завжди буде той, який захоче директор.
Тетяна
Для людмила: Згодна на 100%.
Ирина
Что за бред? Какое отношение этот коментарий имеет к обсуждению Концепции проф. образов.? Я так понимаю, его главный смысл - ругать МОН, привязывая его деятельность к политике. А вы спросили учеников и их родителей- хотят ли они проводить в школе все 11 кл.? У нас и так обязательное среднее образование, а вот где его получать- на базе школы, ПТУ, лицея и т.д. это право учеников и их родителей. Что касается политики- вместо того, чтобы лить крокодильи слезы, попросите лучше ваших друзей терористов убраться с украинских городов и сел- и тогда не будут гибнуть ни дети, ни солдаты украинской армии. А то вы сначала бегаете на референдумы по расколу страны, а потом возмущаетесь, что здесь война идет. Нужно самим отвечать за свои поступки,а не обвинять солдат, которые находятся там не по своей воле, а из-за глупости и безответственности большинства жителей этих регионов. Сама там живу, поэтому знаю, о чем говорю. А гибель детей это безусловно огромная трагедия.
Коментувати
321
Хватит изобретать велосипед. Изучить опыт развитых стран. Сейчас профиль выбирает директор и ни с кем не считается. На одну ставку набирает по 3 учителя одного предмета, а потом требует победителей олимпиад, МАН, без учета профиля школы. Дети даже в старших классах не знают точно, куда будут поступать.
Михайло
Допоки директори шкіл будуть політичними особами, а не компетентними менеджерами освіти; допоки вчителі отримуватимуть категорії, звання, регалії за підготовку одного учня до конкурсу чи олімпіади, а не за навчання всіх учнів - говорити про якісь позитивні зміни у школі немає сенсу
Бєлий Володимир
Для Михайло: Ваше абсолютно правильне бачення має виводити суспільне усвідомлення на категоричну потребу у ПО-СПРАВЖНЬОМУ сучасному пронародному політичному керівництві країни. Тобто на питання чи є актуальним ТРЕТІЙ МАЙДАН поточний політичний момент ще ніяк не спроможеться дати відповідь: або йде затягування, або відсутність тотожності вимогам часу.
можливо й так
Для Михайло: допоки директори шкіл отримуватимуть нагороди, не спроможно повідати колегам за що ж саме та нагорода надана , допоки особисті стосунки гратимуть роль у призначенні навантаження, допоки підготовка учня до оліпіади є особистою справою вчителя, доти нічого не зміниться. А змінити саме сказане мною можна лише зверху. Та от чи потрібно те керівному складу?
Коментувати
Бєлий Володимир
Оці реалії, про які нагадали Олекса та сільський колега є кричащим прикладом ПОЗОРУ всієї країни. Ніяка притомна влада не допустить, щоб довкола неї існували такі суспільно-органанізаційні КАРИКАТУРИ. Тим більше такого стану, коли "Поговорять по селі і забудуть". Таке лише свідчить, що й влади як повноважного відповідального за суспільну самоорганізацію у нас ще ПО-СПРАВЖНЬОМУ не було. Для освіченого притомного мера/керівника району давно мала б бути очевидною чи не столітня світова практика організації ПРОФІЛЬНОЇ освіти старшокласників, основу якої складає МЕРЕЖА профільних ліцеїв. Ні директор, ні батьки, ні учні не мають вибирати профіль для 10 - 11 класу у рамках тієї школи, де вони навчалися протягом попередніх 9-ти років. Як не вибирай - нічого путного не вийде, бо у природі так, що усі люди мають бути різними. Натомість саме задля цього й треба, щоб на базовій території був оптимальний комплект профільних ліцеїв, у тому числі системи ПТО. Головний вибір всерівно за науками.
можливо й так
Для Бєлий Володимир: Так і є. Та допоки не настане усвідомлення того, що ніхто інший, окрім самих людей,чи то в селі, чи то в місті, не буде піклуватись про майбутнє дітей, доти все залишиться так, як є!
Сільська школа
Профільні ліцеї - це для міста.У селах немає гуртожитків, а добиратися ...Але варіант був (здається, називалось багатопрофільністю),де мали би створюватись мобільні профільні групи,але який завуч може чи ХОЧЕ це робити.
можливо й так
Для Сільська школа: Ні, давайте дивитися правді в очі - в селі ніяких РЕАЛЬНОЇ багатопрофільності не буде. Профільність, особливо освітня, заключає в собі не стільки вивчення окремих предметів, нехай і поглиблене, скільки об*єднання дітей для більшої їх зацікавленості в СПІЛЬНІЙ діяльності. Інакше то все дитячий садок для утримання сільських дітей біля тата-мами(додаткові робочі руки в родині). Профільні ліцеї, та як завгодно їх називайте, повинні бути В РАЙЦЕНТРАХ, або обласних центрах із НОРМАЛЬНИМИ умовами проживання для учнів. Якщо по звичайному - жили ж сільські діти в школах-інтернатах (нормальне слово, без ідеотизму відношення) взимку. Та і в теплі часи року, якщо не хотіли іти пішки додому. Якщо освітній центр робити не в районному центрі, то сільську дитину держава залишає за бортом усього життя. Так, місто - наркотики, алкоголь, секс, та все ж місто - секції, можливості (і заробити також), розвиток. А наркотики-алкогол... діти знайдуть і в селах
Коментувати
Олекса Позняк
Думаете в киеве по другому? Родители хотели филологический а у директора подруга историк-1 сентября "сюприз" - исторический. Если подруга директора бисером занимается вся школа будет бисерной, если балетом-все будут половецкие танцы гоцать. Директор в школе царь и бог. Единственное предприятие в стране где заказчики продукции не имеют права выбора
Сільська школа
А профіль у сільських школах вибирають за кваліфікаціями директора,завуча, їх дружин чи чоловіків: заяви? - не проблема - учні напишуть, які треба.Батьки теж промовчать. Поговорять по селі і забудуть. Аналогічно - допрофільна підготовка (7-8 кл.),факльтативи,курси за вибором, гуртки. А що залишиться - народу - хай чубляться.
tkhorzhevskaja@mail.ru
Для Сільська школа:
Коментувати