Слід дбати про справжній відпочинок дітей, - Полянський

Бюджетні кошти варто акумулювати на створення справжніх оздоровчих таборів для дітей

Слід дбати про справжній відпочинок дітей, - Полянський

Заступник міністра освіти і науки Павло Полянський вважає, що про повноцінний відпочинок у багатьох пришкільних таборах з денним перебуванням можна говорити лише умовно. Про це він заявив під час проведення брифінгу, присвяченому темі підготовки і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2014 року, що відбувся 2 червня в Будинку Уряду.

За його словами, не повинно бути примусу й спущених "згори" відсотків "охоплення" дітей пришкільними таборами з денним перебуванням, слід також дбати про справжнє оздоровлення і відпочинок дітей, а не про привабливу статистику.

Павло Полянський зауважив, що в безпосередньому підпорядкуванні МОН немає закладів оздоровлення та відпочинку, це - сфера відповідальності Мінсоцполітики.

"Щодо пришкільних таборів з денним перебуванням, то вони не лише не є оздоровчими, а й про повноцінний відпочинок у багатьох з них можна говорити лише умовно. Звісно, там де є бажання батьків, де існують умови для дітей, такі табори можуть створюватися", - зазначив Полянський.

Але не має бути примусу педагогів і батьків до перебування у непристосованих місцях, що часто відбувається на місцях заради "привабливої" статистики, доведення "плану до двору" щодо тих чи інших відсотків "охоплення" ними дітей.

Він зазначив, що Закон України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" жодних конкретних відсотків такого охоплення не встановлює.

"Бюджетні кошти варто акумулювати на створення справжніх оздоровчих таборів та місць для відпочинку дітей, а не розпорошувати їх на "оздоровлення на асфальті", - зазначив заступник міністра.

Павло Полянський також висловив думку, що необхідно внести відповідні зміни до чинного законодавства, щоб врегулювати це питання.

Як відомо, чиновники на місцях змушують батьків та педагогів організовувати участь дітей у пришкільних таборах з денним перебуванням задля забезпечення позитивної статистики щодо охоплення школярів відпочинком та оздоровленням у регіоні. У структурі закладів оздоровлення і відпочинку, табори з "відпочинку на асфальті" складають майже 90 відсотків.

Освіта.ua
03.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kirra Poppins
Шкільний табір - це навіть звучить жахливо. Ми - десятий клас, і нас УСІХ змусили його відвідувати. Тобто, не відвідувати:будеш ти ходити чи ні, нікого не цікавить, але ГРОШІ на нього сплатити будь ласкавий. Слава Богу,сума невелика, всього 120 грн,в нас багато хто(і ваша покірна слуга в тому числі) їх сплатив та не ходить туди.Скажіть будь ласка, нащо це потрібне?В нас ще вирішили вирізнитися і влаштували англійський табор. Ви не уявляєте, як там весело:малювати газети, лазити бозна-де(привіт відпочинку на стадіоні!)... Ото оздоровлення, ото здорова нація буде!
ОСВІТЯНИН
Мені дуже подобається (в переносному смислі) заголовок "Слід дбати про справжній відпочинок дітей, - Полянський"!!! А зараз мабуть РИТОРИЧНЕ питання, на яке відповідь не дасть ні міністерство освіти, ні міністерство фінансів, ні будь-яке інше...А коли в Україні почнуть дбати про справжній відпочинок вчителів ???? Схоже на те, що НІКОЛИ !!! Дуже прикро, що вчитель і розумні діти не потрібні нікому в нашій Україні... На одному форумі прочитав: нам потрібні тупі, голодні люди, які за пару баксів зроблять те, що їх попросять, навіть не задумуючись над тим, що робитимуть! Всі 22 роки незалежної України - вчитель, як людина, не потрібен ніякій владі, ну хіба як платник податків і мовчазний виконувач своєї невдячної роботи! Надії на те, що Уряду України треба розумні, забезпечені вчителі, які вчитимуть дітей - НЕМАЄ !!! За роботу питають так, як слід, а платять, як дурням. Скільки ще так триватиме??? Міністр новий, а толку ??? Чому б не повчитися в Грузії, як вони реформували освіту ???
Та отож
Что до пришкольных лагерей. Но ведь, в принципе, это нужное дело. У меня ребёнок сам напросился в лагерь. Вот, посещает теперь, хоть и самая старшая среди ребят. Нужно ей это. Другой мальчик и не наш вовсе. Но вот уж третий год в лагере. Значит - есть необходимость. Нельзя сразу вот так взять и отменить. Есть ведь дети, которые не имеют возможности поехать куда, а в лагере они вместе. Пусть и дожди постоянно, возможно солнце будет... Но ребёнок такое создание, которое не любит однообразия. Вот лагерь для них и выход.
вчитель
Для Та отож: так ми ж саме за те - табір для тих, кому потрібно, а ми ж заганяємо всіх.
Та отож
Для вчитель: "ми ж заганяємо всіх"- потому что страшно. А страх - он на генном уровне. Его просто так не обойти. Тем более имея наглядные жизненные примеры.
Анна
Для Та отож: Это не столько нужное дело, сколько, будем откровенны, удобно для работающих родителей. И никто не против этого, ведь дети под присмотром, хоть и нет здесь никакого оздоровления - нет и не может быть в школьных стенах оздоровления. Школа - это учебное заведение, задачи у нее другие, просто привыкли навешивать на учителей все и все, да никто бы не возражал по-большому счету, вот только каждый год спускать сверху количество детей, уговаривать родителей - ну неужели это нормально? Неужели нельзя просто опросить родителей и на это количество организовать лагерь? Нет, нужно спустить цифру, которая в два раза выше необходимой, и давить еще с зимы учителей: "Даешь %!" И чтобы там не говорили - в этом заинтересовано Министерство, оно могло бы прекратить обязаловку в один день, но не хочет!
Коментувати
Та отож
Вот интересный вывод по поводу бюджетных средств на создание лагерей отдыха для детей? А вопрос в то - ЗАЧЕМ??? Мне удалось в своей жизни отдыхать в различных лагерях. Так получилось, что профсоюзы( П Р О Ф С О Ю З Ы )родителей НЕ имели собственных лагерей, но... Но умели сотрудничать с другими предприятиями. МЫ, практически за 10 часть каждое лето имели возможность наслаждаться новыми знакомыми, новыми друзьями, новыми впечатлениями. А те предприятия, что сумели построить для своих детей места для отдыха ЗА ДЕНЬГИ РАБОТНИКОВ ПРЕДПРИЯТИЙ сегодня закрыты. А имущество легерей, посторюсь, созданое за ДЕНЬГИ РАБОЧИХ, отданы в частные руки. Сегодня звучит предложение за бюджетные деньги построить новые места для отдыха. Не следует ли немного подождать? Пока хоть не так явно намерения высматриваться будут.
mama
Для Та отож: да уж, а теперь если лагерь нормальный более-менее, то 3000-3500грн. отдать надо, не меньше...тут уж подумаешь, не лучше ли вдома.
Коментувати
mama
-нас опять заставили всех родителей писать где будет видпочивать ребенок...по-месяцам, большинство написали вдома-вдома-вдома...
мама з Волині
Для mama: за 100 метрів озеро, недалеко ліс, овочі всі свіжі, а директор з класною змушують сина рано вставати і ходити кожен день за 2 км до школи в табір. Невже це оздаровлення? Це мука!
вчитель
так то не директор - то керівництво зверху
Та отож
Для мама з Волині: то хто ж Вам доктор? Невже Ви особисто не маєте сили дозволити дитині робити те, що дитина бажає? То чого ж чекатимете через 10 років?
Коментувати
bob
Мало того, что местное руководство нас всё равно заставляет организовывать эти фиктивные лагеря, – так теперь ещё более высокое руководство нам объясняет, что мы занимаемся делом ненужным. Пипец! Какие же все мы в их глазах винтики и гаечки, клоуны и лохи.
Іван
ТА ДОСИТЬ ВЖЕ БЕЗПРЕДМЕТНОЇ БАЛАКАНИНИ!!!!! Яка була потреба організовувати це "дійство" уже цього року? Був час відмінити це ганебне, позорне явище!!!! І в Міністерстві про це говорили!!! Тільки за говорили)))))як і завжди)))) Не знайшлося НІКОГО!!!! хто б взяв на себе сміливість відминити це "оздоровлення" в спортзалах у дощ, на асфальті чи стадіоні у жару((((((( Ніхто не захотів портити статистику, а тепер Ніхто бє себе в груди!!!! констатуючі ОЧЕВИДНІ для кожного хто працює чи працював у школі факти!!! п. Полянський дайте місце молодим! Той, кого навчили ходити строєм змінити свою свідомість та менталітет уже не зможе!!!! Наберіться сміливості. Вам аплодуватимуть.
Volodymyr Lositskiy
Для Іван та Марії: А Ви не чекайте поки Полянський прийде до Вас і дасть добро на невідкриття табру. Я без коштів для початку не відкрив один з двох таборів. І чхати я хотів на статистику - грошей немає - табору немає. Хто дає вказівку на табори? Райво з подачі департаменту - нехай підуть на Інститутську прогуляються, може тоді до них дійде що таке статистика.
Іван
То може хай Полянського зарплату можна отримувати?
Коментувати
Марія
Сколько уже сказано Полянским на эту тему,а изменений-ну никаких! А ведь прошло уже почти 2 месяца как эту тему подняли.Если бы хоть один чиновник пробыл на месте так называемого директора пришкольного лагеря с тем обьемом бумаг,ответственности,организационной работы и т.д.,то,наверное,подобные заведения отменили бы быстро. А так чиновники сидят себе в кабинетиках,штаны просиживают и жизнь кажется раем.
Oksana Tsurak
Для Марія: Хтось же мав виграти тендер на постачання продуктів харчування... А може крім харчування кошти ще на щось передбачені (у нас же статті видатків змінювати не можна)... А в маштабах країни!!!?
Коментувати
Юлія
Що це за табори, коли дитину треба забирати до 14:00??
w
Для Юлія: А деяким батькам взагалі б не забирать
Коментувати