Безкоштовна шкільна освіта - це фікція, - Гриневич

Загальна середня освіта в Україні повинна бути безкоштовною, але насправді це не працює

Безкоштовна шкільна освіта - це фікція, - Гриневич

Загальна освіта в Україні має бути безкоштовною, але насправді це не працює, вважає голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич. Про це вона сказала на Всеукраїнській нараді з питань загальної середньої освіти 27 травня.

"Безкоштовна середня освіта в Україні - це фікція. І це визнають батьки. Нам потрібно розглянути цей пункт на законодавчому рівні, юридично закріпити, щоб забезпечити право на безкоштовне навчання у школах для всіх учнів", - зазначила Гриневич.

"У нашій країні катастрофічно поглибилася різниця у доступі до знань. Діти з сіл мають у 5-6 разів менше можливостей отримати якісну освіту в порівнянні з дітьми з міста. Особливо це стосується шкіл, де вивчається більш ніж одна іноземна мова. Це свідчить, що освіта як соціальний ліфт не працює", - каже вона.

У свою чергу заступник міністра освіти Павло Полянський вважає, у системі шкільної освіти потрібно провести ряд змін.

"Школи, де нема відповідного кадрового забезпечення, ігноруватимуть вивчення другої іноземної мови. Від вчителів є пропозиція перерозподілу годин з алгебри і геометрії. Також треба збільшити кількість годин на вивчення рідної мови у школах з мовою нацменшин. Плануємо введення предмета "Етика". Ще з наступного року ми хочемо зробити так, щоб кошти на підручники, комп'ютери, автобуси тощо не надходили до Міносвіти, а йшли одразу до шкіл, особливо, якщо йдеться про села. Вчителям повернемо можливість самим обирати підручники для навчання, а не використовувати лише літературу під грифом МОН", - підкреслив Полянський.

Освіта.ua
28.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ирина
Это точно.В школе 81 города Одесса все это процветает.Непрерывно нужно сдавать деньги на все.Отремонтировать класс полностью(купить стулья парты,доски заменить окна)покупать учебники!Еще платить зарплату уборщице.
321
Директора школ бесконтрольно и безнаказанно через родительские комитеты вымогают ежемесячные взносы в школьный фонд наличными деньгами , вступительные взносы, подарок школе на выпуск в 4. 9, 11 классе. Во всех школах размер поборов разный. Когда деньги пустят через банки? Размер взносов нужно свести к минимуму.
Олекса Позняк
Для 321: Не стесняясь называйте в интернете конкретные фамилии и кто чего требует. Почитайте Лилю как она критиковала образование будучи в оппозиции как за бедных учителей переживала -обхохочетесь
Та отож
Для Олекса Позняк: И как Вы себе ЭТО представляете?
Коментувати
Михайло
Чому в школі, яка займається вихованням не має вихователів??? Чому вчителі займаються рейдами "Урок", "Мікрорайон"? Чому зарплатня вчителя практично така сама, як і прибиральниці??? Скільки можна терпіти це знущання...
Михайло
Не потрібно загальнообовязкової освіти - це дурня, не потрібно заставляти дітей вчитись, початкова - загальнообовязкова, а все інше - за бажанням, не хочуть вчитись - хай ідуть працювати, і це правильно, а то зажрались, не вчитись, ні слухатись, ні поважати, ні істи - нічого не роблять, вирощуємо ледарів і нездар. Хай працюють з 10 років, хай голодають, хай мерзнуть - тоді зявиться жага до життя, бажання знань, теплого кабінету, лагідної вчительки, гарячого сніданку і ВЕЛИКА вдячність - що все це у нього є. А зараз - харчами перебирають, як свині, зажрані свині. Нажаль... бо саме таке покоління буде забезпечувати пенсіями нас з вами. Чи надовго??? І ще про оцінки та якість знань: чому не можна бовдурів і неуків залишати на другий, третій, четвертий рік навчання? Чому не можна виганяти з школи?? Чому вчителі мають боятись рейтингів, якщо батьки нічого не роблять і не вчать з дітьми? ЧОМУ БАТЬКИ не несуть відповідальності за виховання і навчання своїх дітей???
Та отож
Для Михайло: 100% погоджуюсь. Та ось відповідь. Якщо дозволити дітям не відвідувати школу, то діти, а це НАЙАГРЕСІВНІШЕ середовище, підуть на вулиці. Ви уявляєте, що вони несуть в собі? Ви уявляєте, наскільки то ВЕЛИЧЕЗНА загроза в першу чергу тим, хто боїться залишитись БЕЗ теплого місця? А те, що знайдуться гроші на організаційне спрямування дитячої агресії у напрямку, потрібному бажаючим змін для себе, то однозначно. А отже - ДОПОКИ ЛЮДИ ПРАЦЮЮТЬ за ту оплату праці, не просто працюють, а викладають себе, доти все залишиться без змін. Пенсії? Варто готуватись до того, що їх просто відмінять.Лікарі? Варто готуватись до того, що самолікування єдиний вихід. Економіка? варто готуватись до того, що ми є придатком більш розвинених країн
Коментувати
Вчителі та учні звичайних шкіл
Шановні Ліліє Михайлівно і Сергію Мироновичу!Від вас ми не чекали такої відвертої брехні....Ми,вчителі і учні робили опитування,щодо двох іноземних мов,надсилали вам посилання,де могли проголосувати всі бажаючі учні і вчителі,і що???На нас хтось звернув увагу???Ви говорите,кадрів немає,тоді ,скажіть,будь-ласка,чому тоді вчителі англійської ,німецької,французької,іспанської і т.д. працюють продавцями на ринках і в супермаркетах?Ви не задумувалися???І віл Вас,шановна Ліліє Михайлівно,ми не чекали такого,ви самі працювали вчителем,і і директором,де вивчались дві мови(англійська і німецька),то чому ж Ви так проти?Знаєте,які Вам писали проти другої іноземної,батьки і учні,які оцінки хочуть за "глазки",вчителі,яким не вистачає годин!!!хай директори не лінуються шукати кадри!!!Є кадри!!!ПОСИЛАННЯ НА ОПИТУВАННЯ! http://vk.com/club43054495?w=wall-43054495_9203/all і http://vk.com/public57981448?w=wall-57981448_1087.Згідно.цього опитування,нашого прохання,виходить що вчителі і учні для МІНІСТЕРСТВА НІХТО!!!
Олекса Позняк
Рівень знань учнів упав катастрофічно.Я ще радянський учитель, бачу це наочно.Дістали розвязники-списали і усі молодці. Шановна Гриневич на наступні ДПА МОН нехай дасть випускні тести Кембріджського університету на китайській мові -усі напишуть ще й медалісти будуть. У моїй школі атестат отримав учень який не вмів читати і писати, а незабаром отримає Вася який на уроці лазить рачки і гавкає-мукає-хрюкає. Оце проблема!!! Раніше двійошник сидів тихо отримував своЇ 3 бали і був щасливий і давав учитись іншим учням,зараз він може скакати по партах на уроці, зривати уроки (оцінка не хвилює,вступати не буде) і отримати атестат. Що цей атестат атестує?Люмпмен-учень знищує освіту в Україні а Лілю хвилює як етику ввести у школу і години математики обрізати.Невже ви настільки тупі що не бачите справжніх проблем школи?
Марина
Для Олекса Позняк: 100%
Коментувати
Oksana Tsurak
Батьки все більше ставлять претензій до якості освіти. Але як може бути якісним те, що на халяву? Заповнюючи розділ у журналі з відомостями про зайнятість батьків пишу: безробітний, безробітний, домогосподарка і т.д. Всі ці "безробітні" живуть у добротних оселях, їздять на недешевих машинах, подорожують, а податки не платять... (бо працюють нелегально, хоча в селі всі знають, звідки прибутки). А вчитель-жебрак клянчить: на фарбу, на крейду, на ксероксний папір... А батьки бунтують: доки в школі будуть ці побори!!! А освіта і далі безкоштовна (вірніше - на халяву)...
тетяна
Прекрасно було б, якби дали вчителям можливість обирати підручники. найчастіше в села потрапляють підручники, від яких відмовляються в міських школах, а нам просто навязують
Бєлий Володимир
Де взяти ГРОШІ на школу? Запрошую почитати та за згоди спрямувати перепост на сторінки ФБ нашим депутатам та урядовцям - http://education-ua.org/ua/articles/237-de-vzyati-groshi-na-shkolu-u-nadrakh .
H
Пані Гриневич, "розглянути цей пункт на законодавчому рівні, юридично закріпити" - оце фікція. Читаємо Конституцію, ст. 53 : "Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам." Що іще потрібно "юридично закріплювати"? Просто всі, починаючи з депутатів і уряду, повинні виконувати закони України і, в першу чергу, Основний Закон, а Президент, як гарант, повинен слідкувати, щоб Конституцію не порушували. Якщо порушують - повинні відповідати. Ви кажете, що не працює, і я так підозрюю, що Ви маєте відповідні задокументовані факти. Тож у мене питання до Вас: де позов до суду за фактом невиконання цієї статті Конституції?
Людмила
И тогда родители не только будут платить первый взнос в школу (типа благотворительный взнос - типа на ремонт школы, класса, покупки сантехнических труб и всего хоз. инвентаря, но и покупать учебники, потому-что каждый педагог хочет свой учебник, а если еще и умник (типа доцент - который передрар чужой учебник - 80 годов еще и при этом доцента получил) то обязан каждый родитель эту бесценную книжку купить . Может сразу за оренду и содержание учебных заведений выставлять цену родителям?
Та отож
Для Людмила: и будем мы жить как индусы. Кто в лимузинах ездить. а кто под мостом учиться.
Коментувати