Osvita.ua Середня освіта У підручниках має бути український погляд на війну
У підручниках має бути український погляд на війну

На думку науковців, модель сьогоднішніх підручників з історії потребує подальшого удосконалення

У підручниках має бути український погляд на війну

У Міністерстві освіти і науки за участю заступника міністра Павла Полянського та представників Українського інституту національної пам’яті відбулося засідання круглого столу на тему «Друга світова війна у навчальних програмах та підручниках з історії». Про це повідомили у прес-службі МОН.

У зв’язку із подіями останнього часу в країні учасники круглого столу констатували, що підручники з історії впливають на те, яке розуміння війни складається в молоді, і формують їхнє ставлення до неї. Саме тому, висвітлення Другої світової війни в українських підручниках, є вкрай важливою проблемою.

Ключове питання, на якому наголосили всі учасники круглого столу, - в українських підручниках з історії має бути не радянський, а український погляд на Другу світову війну. На думку науковців, такий, відмежований від радянського дискурсу, погляд формує сьогоденну українську молодь і формуватиме нові покоління українців.

Педагоги і науковці також погодилися, що модель сьогоднішніх підручників з історії потребує подальшого удосконалення. Це мають бути підручники, які не нав’язують бачення, а розвивають в учнів плюралізм думок і критичне мислення щодо будь-якої історичної події.

"Утім на те, що саме і під яким кутом зору знає з історії України учень, суттєво впливає і світоглядна позиція викладача", - наголосили учасники круглого столу.

Освіта.ua
09.05.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tatyana Svetlova
Образование должно быть аполитичным! НЕЛЬЗЯ через детей решать свои проблемы. Родители будут рассказывать про БАНДЕРОВЩИНУ И УНА-УНСО, и имеют право рассказывать то, что считают правильным! МОН хочет довести до того, что родители и дети переругались или чтобы дети врали и выкручивались! ПРАВДА - МЫ РАЗНЫЕ И РЕЛИГИЯ, И ГЕРОИ И ВЗГЛЯД НА ЕВРОПУ - У НАС РАЗНЫЙ!!!!
Учитель
Хватит решать политические вопросы через детей, школу! У фашизма лицо фашизма, и все, кто им помогал тоже фашисты, все, кто сжигал люде в сараях, вешал, расстреливал - представители армии вермахта, полицаи, так называемые борцы с комунистами - другого названия им нет и хватит переписывать историю. Скоро учителям истории стыдно будет детям в глаза смотреть из-за тех, кто под себя переписывает историю.
Никита
О какой единой стране идет речь,если даже в этом восток и запад не могут договориться?ну не может долго существовать без реформ унитарная страна,на востоке которой чествуют ветеранов красной армии,а на западе маршируют ветераны дивизии СС.простите меня,уважаемые львовяне/волыняне,но разные мы,и ничего с этим не поделаешь.может стоит пойти на уступки,компромисс?а не позволять новым ворюгам у власти убивать нас,таких же людей,как и вы,дабы удовлетворить собственные меркантильные потребности.
Тетяна
Так може викреслити взагалі радянський єтап ( 70 років), казати дітям, що цього не було, як і всіх, хто там жив, отримував безкоштовну освіту, не платив за гуртки ітп. Не чіпайте зараз підручники, не поспішайте, хай пройде час. А вчителі історії можуть робити конспекти, і обговорювати це з учнями.
Ольга
А разве может быть у истории чей-то "погляд"? Так никогда не научим детей мыслить.
Никита
Для Ольга: именно.сами говорили,что нужен нейтральный взгляд на любые исторические факты.оценку дети должны давать сами,а не зубрить готовую,чью-то
Коментувати
Ігор
Згоден! Важливе рішення щодо внесення до підручників Українського погляду на війну.
Олена Нора
"Український" погляд на війну ми побачили в Одесі 2 травня та в Маріуполі 9 травня... Я вже не згадую Слов*янськ. На думку влади - загибель людей заради задоволення потреб олігархії - це норма... Тільки питання, чи є це справді український погляд? Пам*ятаєте: "Ніколи, ніколи не буде Вкраїна рабою фашистських катів!" Це Павло Тичина.
Никита
Для Олена Нора: полностью соглашусь.очень рад,что среди вас все еще остаются Люди с головой на плечах и горячим сердцем.победим фашизм вместе,единой страной.
Коментувати
elen
Наша країна нагадує мені часи батька Махна - хто коло влади, той і править бал. Як у фільмі "Свадьба в Малинковке" - то портрет Махна на стіну вішай, то кашкет із зірочкою на лоба... В результаті нашого "особливого" національного виховання виростають космополіти-циніки, які вірять одному "гуру" - грошам.
Артур
Статья противоречит сама себе. Сначала они говорят "в українських підручниках з історії має бути не радянський, а український погляд на Другу світову війну", а потом говорят что "Це мають бути підручники, які не нав’язують бачення, а розвивають в учнів плюралізм думок і критичне мислення щодо будь-якої історичної події". Извините, но эти вещи никак не сочетаются. Либо вы прививаете "украинский" (немецкий, советский, польский, да какой-угодно) взгляд, либо излагаете факты и учите их критически оценивать.
Надія
Для Артур: А когда в действиях нового МОН просвечивал здравый смысл? пока все их действия носят исключительно провокационный характер: потрандели, взбудоражили педагогов - заткнулись. Снова потрандели - взбудоражили общественность - заткнулись... и так три месяца...
Никита
Трындят как Троцкий прямо. А вообще,это полный бред,товарищи.снова из ублюдков ОУН-УПА и дивизий СС "Галичина","Totenkopf" и прочих будут лепить героев.юго-восток этого не примет,и вновь в обществе будет раскол.такое ощущение,что новая "власть"специально пытается развязатьв стране гражданскую войну.
Геннадий
с украинской точки зрения никакой войны не было вообще. Были "визвольні змагання".
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!