Міносвіти відмовиться від другої іноземної у школах?

Міносвіти планує внести зміни до Типових навчальних планів з метою забезпечення умов для якісної освіти

Міносвіти відмовиться від другої іноземної у школах?

З урахуванням пропозицій педагогічних працівників, учнів та батьків, з метою приведення навчальних планів у відповідність до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та забезпечення умов для здобуття якісної освіти Міністерство планує внести зміни до Типових навчальних планів для основної школи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби освітнього відомства.

У Міністерстві освіти повідомили, що вивчається питання про скасування обов’язкового вивчення другої іноземної мови, яку було впроваджено всупереч нормам Базового навчального плану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти".

Навчальні години, що зараз передбачені на її вивчення, планується перенести до варіативної складової навчального плану, як і було передбачено Базовим навчальним планом.

«Однак за бажанням навчального закладу, батьків та наявності кадрового забезпечення може вивчатися і друга іноземна мова. Для цього може бути затверджений Типовий навчальний план загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням двох іноземних мов», - зазначають у Міністерстві освіти.

Також вивчається питання про доцільність збільшення до 3-х годин на тиждень на вивчення алгебри у 8-9 класах за рахунок другої години інформатики у цих же класах та завершення вивчення курсу «Основи здоров’я» у 8-му класі.

Усі зацікавлені мають можливість до 30 квітня надіслати свої пропозиції та зауваження щодо цього, а також власні пропозиції щодо оптимізації Типових навчальних планів до Міністерства освіти і науки на e-mail: [email protected].

"Будемо вдячні, якщо пропозиції стосуватимуться не механічного збільшення навчальних годин на "свій" предмет за рахунок інших предметів, а, першою чергою, враховуватимуть інтереси учнів", - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Як відомо, Типові навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня були затверджені у квітні 2012 року. Введення їх в дію відбувається поетапно, починаючи з 2013/14 навчального року.

Додатково див.: Проект змін до Типових навчальних планів

Освіта.ua
18.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оксана
В прошлому році нам було добавлено вивчення другої іноземної мови. Тепер ми знаємо, що її вивчення Міністерство освіти скасувало. Але нам довели розклад уроків, де є дві іноземні мови, англійська, німецька, та ще й російська.Це получається, що діти вивчають чотири мови одночасно. Ми почали возмущаться, і тепер нас заставляють писать усіх заяви, що ми хочемо учити другу іноземну мову і підпимсать їх 16.06.2014 р. І шож це за розклад, якщо наші діти навчиються п’ять днів у тиждень по сім уроків щодня. Получається 35 годин, а по нармі треба 31година. Дайте будь-ласка нам роз’яснення. пішов страшний пресінг на дітей , батьки бояться і пишуть заяви, бо діти не хочуть іди в школу . Керівник грубить . В школі страшний беспредел. Сказали і не жалуйтесь все все рівно согласовано. А навіщо тоді заяви залднім числом . Просимо батьківські збори, але їх не проводять
Учні та вчителі
Учні та вчителі загальноосвітніх шкіл ПРОТИ ВІДМІНИ ОБОВ’ЯЗКОВОГО ВИВЧЕННЯ ДВОХ ІНОЗЕМНИХ МОВ!МИ ПРОСИМО МОН,ЩОБ В ШКОЛАХ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИВЧАЛИСЬ ДВІ ІНОЗЕМНІ МОВИ!!!ШАНОВНІ РОВЕСНИКИ,КОЛЕГИ,ПІДПИСУЙТЕСЬ ХТО ЗГОДНИЙ З НАМИ. http://vk.com/away.php?to=https%3A%2F%2Fsecure.avaaz.org%2Fru%2Fpetition%2FMiniterstvu_osviti_i_nauki_Ukrayini_ZALIShITI_V_SILI_OBOVYaZKOVE_VIVChENNYa_DVOH_INOZEMNIH_MOV_Z_5GO_KLASU%2F&post=-43054495_10102
Лариса Лебеденко
Хочу запевнити, що сільські діти не менш здібні, ніж міські. Якщо у школі є творчі вчителі, то ніяких труднощів у вивченні двох іноземних мов не повинно бути. Чим більше інорземних мов дитина знає, тим впевненіше вона почуває себе у світі.
Оксана Дашкевич
Якщо у школі є відповідне науково-методичне та кадрове забезпечення, то учні можуть вивчати дві іноземні мови. При правильному підході до викладання, знання однієї іноземної мови допоможуть у вивченні другої.
Надія Жеребак
Знову забуваємо про те ,що українським школярам треба більше знати історію рідного народу , її літературу. Точні науки можуть осилити лише здібні учні, яких ,на жаль, зараз не так багато. А ось треба "штурмувати" рідну мову , літературу , та й хоч одну іноземну мову (але більш-менш добре), та й про етику не треба забувати !
Марія
Для Надія Жеребак: я абсолютно з вами згідна
Коментувати
Мария
Я работаю учителем в общеобразовательной школе.Мой сын учится во 2-ом классе. Как мама, как учитель ПРОШУ НАШЕ Министерство пересмотрите лучше программы.Я сижу со своим ребенком второклассником по 1,5 часа.если следовать инструкции по затрачиванию ребенком времени на д/з, то явно с тем темпом, который в программах -ОН НИЧЕГО НЕ ОСТАВИТ В СВОЕЙ ГОЛОВЕ.Невозможно такой обЪем детям выучить А в старших класах.Сколько сейчас детей больных..
Ольга
Для Мария: Я мама учня 9-го кл. Я також вчитель і допомагаю сину з уроками, оскільки багато пропускає з поважних причин. МОЛОДЕЦЬ мама Марія. Таке враження, що програми створені для вирощування БАРАНІВ і БАРОНЕС. Такими легше керувати. Програми з усіх предметів необхідно терміново переглядати. Більшу частину матеріалу взагалі потрібно вилучити, а те, що залишити, вивчати не оглядово і тільки для сильних учнів, а так, щоб більшість розуміла, запам^ятовувала і могла використати у житті. Наші батьки і ми вчили набагато менше і результат був і є не гірше. Ми можемо пояснити своїм дітям д/з. А чи зможуть наші діти пояснити своїм ???????
Коментувати
сільський директор
Дві іноземних - це важливо, звичайно, при наявності другого фахіфця ( у нас - іспанська, яку діти вчать із задоволенням). Варто подумати про перегляд програм, а не годин. Просто не маю права применшити хоча б один із навчальних предметів, але програма із біології - курс медичного закладу; худ. культуру , світову літературу можна об*єднати в один курс, а вивільнену годину віддати на першу іноземну; математика - попрацювати із програмою; основи здоров*я -у програму біології. Якби мова і література на ЗНО не були разом - легше би вчилася література (наприклад, у хрестоматійному варіанті). Решту залишити як є. Потебують радагування ПРОГРАМИ.
Вчитель сільської школи
Для сільський директор: Дійсно,правда,
Та отож
Для сільський директор: навчаючись в міській школі, маючи ТІ ще програми, можливість ДОДАТКОВОГО навчання в БЕЗКОШТОВНИХ гуртках, загалом на ІНОЗЕМНУ витрачала 6 годин на тиждень. Майже 3 роки такої роботи дало базу на останні 4 роки при 2 годинах іноземної. Фахівець із кібернетики, без подібної практики, мала проблеми з іноземної. Настільки, що для роботи за кордоном мусіла отримувати допомогу. Можна прослідкувати, наскільки добре засвоюють іноземну мову діти математичного складу розуму при 2 годинах іноземної, та при 5 годинах. А вже тоді робити висновки
Коментувати
viktoriya_s
1. В більшості шкіл немає якісних компьютерів, якісних вчителів інформатики - тому навіщо 2 години інформатики у 8-9 класах (згідно нових навчальних планів)? 2. Другу іноземну мову залишити у варітивній складовій (за наявності кадрів). 3. Кількість годин математики у 8-9 класах збільшити (дуже важкий для учнів матеріал, тому кожна година дасть результат). Моя донька навчалась у фізико-математичному ліцеї, де математики разом з факультативами було 14 годин на тиждень - за цей час і дурня хоч чомусь навчити можна!!!
Леся
Якщо мало вчителів-фахівців, то що заважає Міністрерству освіти збільшити держзамовленя у ВУЗах на спеціальність "мова та література" (англійська, німецька, французька, іспанська мови)?
Леся
А натомість зменшити держзамовлення на економічні та юридичні науки? В нас дуже багато економістів, фінансистів, юристів, маркетологів, а вчити дітей нікому (
Чьи это слова?
Вчителів та вихователів не вистачає, бо молоді випускники вузів не хочуть працювати за спеціальністю, не йдуть працювати у школи та дитсадочки, бо важко і мала зарплата. Школу тягнуть в основному пенсіонери. Якщо скоротити штат і заморозити вакансії, то не буде вистачати вчителів, нікому буде вчити наших дітей. Звичайно, випускники педвузів повинні відробляти, якщо вони отримали освіту за кошти держави.
Леся
Так, навіть, не завжди відробляють - ухиляються, як від армії!
Коментувати
михайло
Вивчення двох іноземних мов-це вимога часу, якщо ми хочемо йти в Європу!
Леся
Для михайло: я з Вами погоджуюся.
Вчитель сільської школи
І я погоджуюся з Михайлом і Лесею
Коментувати
anna
Дві іноземні потрібні! Ідемо в Європу! Скільки людей закордоном і як страдають без знання мови.
Марія
Для anna: я з вами не згідна, бо при вивченні двох іноземних мов за цією програмою ми підемо не в Європу, а в Ж...У.
Коментувати
аноним
Вечером следующей субботы отец позвал меня к себе в кабинет. На столе у него лежала стопка учебников и программа Сентервилльской средней школы со всеми предметами от американского народного танца до лекций по вопросам повседневной жизни. В ней был отмечен курс наук, выбранный мною совместно с моим руководителем не только на эту четверть, но и до конца школы. Отец уставился на меня взглядом удава и спросил мягко: — Ты намерен поступать в колледж, Кип? — Так он меня называет, когда у него хорошее настроение. — Конечно, пап, а что? — За счет чего? «Имею скафандр — готов путешествовать» научно-фантастический роман Роберта Хайнлайна Почитайте далі...........)))
Ирина
90% батьків обирають шкільний заклад з поглибленим вивченням іноземних мов, а у звичайну йти не бажають. Я і сама хочу щоб моя дитина вивчала дві іноземні мови, та англійська має бути не 2 часи на тиждень, а як мінімум 4-5. А потім в деяких спеціалізованих шкільних закладах роблять "чистки" - вступні іспити або хто "більше заплатить". Спеціалізовані шкільні заклади мають змагатися за дітей, а не батьки за право навчатися саме в цій школі. А у нас змагаються загальноосвітні школи зі спеціалізованими, та чомусь програють.
Ирина Ткаченко
Для Ирина: Полностью согласна. Сейчас обычная школа на гране исчезновения. Все стремятся идти в специализированные (языковые, математические и т.д.) если заберут изучение второго языка, то никто в обычную школу не пойдёт.
Коментувати
Natasha Levchenko
Я просто мама, у меня дочь , живу в сельской местности. Важность любого предмета в школе можно оспорить, если говорить от ненужности ин языков, так же можно утверждать, что рисование и физ-ра тем более не нужны, математика нужна до 6-7 классов , географию можно даже не начинать изучать, большинство детей за пределы страны не выезжает, историю постоянно переписывают, тоже не стоит учить. Каждый настаивает на важности своего предмета. Спросите у ребенка, что он хочет изучать и вообще хочет ли он ходить в школу! Мы не знаем , что в дальнейшем детей ждет, поэтому пусть учатся! Я бы дополнительно ввела обязательный урок танцев и этикета!
uuu
Для Natasha Levchenko: а еще катания на роликах и вязания кружев. Пусть учатся!
Коментувати
спочатку мама
Для того, щоб розвязати задачу з математики (фізіки, хімії ...), потрібно її ПРОЧИТАТИ. Не забувайте - "спочатку було СЛОВО..."
спочатку мама
Для спочатку мама: Вибачте, фізики
Геннадий
розвиньте, будь ласка, свою думку: на якій мові читати?
спочатку мама
Для Геннадий: Ви маєте на увазі "розвязати"? Все просто - не виставляється апостроф.
Коментувати
Чим був поганий до цього навчальний план
А чому б не залишити той що був навчальний план,заберіть по 1 год трудового,природи,і обєднайте мистецтво і нічого не потрібно міняти,і дві іноземні залишаться,і інформатика,і математика і добавляти алгебру чи фізику по 3 год. в тиждень НЕ ПОТРІБНО,наші діти тоді точно потупіють. Ви знаєте скільки часу іде на розвязок однієї задачі? Більше чим на дві іноземні мови,а ви хочете дітям по 3 год. математики і фізики впарити!!!
математика- 3год!!!
Рахую, що друга іноземна не потрібна, вивчили б краще одну !!! А зробити більшу кількість годин з математики-правильне рішення
Вчитель мама
Для математика- 3год!!!: Зрозуміло що Ви математик і Вам потрібно години,а про дітей Ви подумали?Я як мама,за математику і дві іноземні мови.Можливо,й правильне рішення,добавитиматематику,але не треба це робити за рахуноок другої іноземної і інформатики!Як Ви поставитесь,давайте ми залишими математику по 1 год.,а віддамо на фізкультуру наприклад?Будете проти правда ж?
Марина
Вчитель мама: ЗГОДНА!!! Можна збільшити кількість годин математики (особливо у старших класах), але не за рахунок інших предметів.
Анна Котолуп
І я згодна і з мамою, і з вчителем-мамою
Коментувати
учитель
Почему только в "навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням двох іноземних мов". А в школах с русским языком обучения опять нет часов??? В каждой школе свои условия, своя кадровая политика. Может лучше Типовой план сделать на минимум часов, а остальные часы школа распределит согласно желаний детей, родителей и своих условий.
Вчитель
Для учитель: Как это нет?Хотя да,согласен,что школам с изучением русского или других национальных меньшинств нудно добавить часы на их родной язык
Коментувати
за вибір
Батьки й діти повинні самі вибирати , що їм учити . У багатьох країнах саме так побудована освіта : необхідна базова освіта , а решта - за вибором . Якщо , наприклад , моя дитина крім звичайної школи навчається в музичній , то навіщо мені дублювати вивчення музики й мистецтва в звичайній школі . Або ще недостатність годин англ.мови в школі батьки компенсують додатковими курсами . А так би була можливість вибрати замість основ здоров. чи уроків праці додаткові години англійської . Або навпаки . Тобто , щоб і діти й батьки підходили до процесу навчання свідомо . Розпорошеність предметів навіть у спеціалізованих школах вражає . І всі ці предмети дитині необхідно здавати на оцінку . Я розумію ,що мова йде про робочі місця вчителів , але подумайте про дітей , зазвичай вони виконують дом.завдання до 12 год.ночі і виробляють уже стійкий імунітет до навчання в 1-му класі .
Вибір?
Для за вибір: Тобто мама все вирішить за долю своєї дитини?Дитині може ще в 1-му класі вибирати предмет,в основній школі потрібні базові знання,а вже у 10-11 потрібно зробити на вибір,коли учень вже свдомо може продумати,ким він хоче бути,і які предмети йому потрібні
Natasha Levchenko
Для за вибір: Это в городе Ваш ребенок занят, а подумайте сколько деток живет в селах, как я буду возить его на занятия ? У нас общеобразовательная школа в себе совмещает все! если отменить обязательные предметы, дополнительно никто с детьми в школе возиться не будет! Нас сельских очень много в стране!
за вибір
Для Вибір?: якщо поверхово читати коментар , то навіщо на нього відповідати ? Не мама все вирішить за долю своєї дитини , а батьки разом із дитиною . На жаль , якщо слово вибір постає перед учнем лише в 10-11 класі , як ви пропонуєте , формування вільної й самостійно мислячої особистості ускладнюється . Поцікавтесь світовим досвідом із цього питання .Наприклад на системі вибору предметів навчання побудована вся шкільна і вища освіта в Канаді .
Коментувати
kate
Вивчення двох мов потрібне. Я закінчила школу у 2003 році і мені не згодилися так знання з алгебри чи фізики, як обширно ми їх вивчали А знання англ і украї мені часто виручало і язавжди хотіла вчити щейй німецьку, французську.
мама ученицы
Для kate: Вивчення математики і фізики потрібне. Я закінчила школу у 1990 році, і мені не дуже згодилися знання з іноземної мови. А знання з математики і фізики постійно виручають, і я завжди хотіла вчити ці предмети глибше, що і зробила. А хто вам заважав вивчати філологію на тому рівні, який вас би влаштував? Тим більше, багато чого в цій сфері можна вивчити самотужки, можливостей просто безліч. І взагалі ця тема на форумі зациклилась. Кожному своє, а для цього є відповідні навчальні плани і можливість вибору як плану, так і навчального закладу. І не можна всіх дітей чесати однією гребінкою, одні схильні до точних наук, інші - до мов, а є такі, що із задоволенням вчать і перше, і друге. Одна іноземна потрібна для всіх, а більше - тільки за здібностями і бажанням.
Геннадий
Для kate: изучение математики и физики позволяют рассуждать, делать выводы, размышлять, строить планы и т.д. и т.п., даже покушать себе сварить без знаний физики практически невозможно. Большинство людей этого не осознают и не признают по причине природного упрямства.
Анна Котолуп
для мамы ученицы: иностранные языки невозможно выучить самостоятельно на достаточном уровне. а как же практика говорения, аудирования, фонетика?
Коментувати