"Відпочинок на асфальті" дає лише статистику, - Полянський

На думку заступника міністра, в Україні необхідно розвивати мережу дитячих оздоровчих центрів

"Відпочинок на асфальті" дає лише статистику, - Полянський

Заступник міністра освіти і науки Павло Полянський вважає, що країні необхідно розвивати мережу стаціонарних позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, не розпорошуючи державні й батьківські кошти на «оздоровлення на асфальті». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"З-поміж проблем, на які нарікають батьки і колеги, - перебування дітей у період літніх канікул у пришкільних таборах", - зазначає заступник міністра.

Він повідомив, що щороку, відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (цьогоріч наказом від 7 лютого 2014 р.) МОН видає формальні накази щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку, в тому числі й у пришкільних таборах, де немає умов для повноцінного відпочинку, розвитку і дозвілля.

"Такий "відпочинок на асфальті" дає втішну, на перший погляд, статистику: у структурі закладів оздоровлення і відпочинку денні табори складають майже 90 %. Влітку минулого року їх працювало понад 19 тис.; з року в рік їх кількість збільшується. Натомість, кількість стаціонарних закладів оздоровлення, де мають повноцінно оздоровлюватись і відпочивати діти, зменшується. Такий стан не змінюється вже багато років поспіль", - наголошує Полянський.

"Очевидно, що доцільно не імітувати, що, нібито діти в таких таборах "відпочивають", а розвивати мережу стаціонарних позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих оздоровчих центрів, дитячих санаторіїв тощо, не розпорошуючи державні й батьківські кошти на "оздоровлення на асфальті", - наголосив Павло Полянський.

Він також повідомив, що офіційно звернувся до Міністерства соціальної політики з ініціативою внести зміни до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей з метою вилучення з переліку типів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку пришкільних таборів з денним перебуванням.

Освіта.ua
08.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Співчуваю всім
Раніше" оздоровляли" 120 дітей, а тепер " забажали" 180.Нічого не змінилось!Району треба звітувати, а працювати -нам.
вчитель
А вже повірив. Але бачу, що наше міністерство зайняте тільки реформою Вищої освіти і до нас (до школи) чи то часу немає, чи то бажання. Непотрібний табір вже буде аж 21 день - почали готувати документи. Зміна міністра, це тільки зміні нової ширми.
людмила
Красиві слова ,а на місцях як були асфальтні пришкільні табори так і є
Ляля
Опять поговорили, всколыхнули людей, и все, забыли - уже завелась машинка оздоровления, уже требуют выбивать у родителей деньги на этот чертов лагерь. Хотя в некоторых районах Харьковской области лагерей в этом году не будет, т.к. денег в бюджете нет даже на смехотворные премии ко Дню учителя, но вот у нас они остаются - т.к. у нас видите ли денег много заложили в районе. А то, что потом учителя без зарплат останутся, да и просто страшно еще почти месяц нянчить детей - это ничего. Когда наше министерство сделает что-то полезное для людей? Обицянки-цяцянки уже надоели!
вчитель
Нiчого не змiнилося на мiсцях...Оце поговорили в мережi ,виказали наболiвше i крапка. Робiть щось,люди добрi...! Бо у нас в Хмельницькому районi маразм (тобто пiдготовка оздоровчоi кампанii)вже почався. Оголосили з "високоi трибуни"про те,що робота табору триватиме 21 день,а вiдкриття зробити 01.06 у вихiдний день. Перестаньте знущатися..!!!,скiльки можна,де шукати правди й захисту...!?????????
педагог
Дочекались! "дайош" 80% при умові, що гроші на це в бюджет не закладали. Йдемо "попід хати" до підприємців зі списком продуктів (як от 65кг свинини, 120 кг огірків тощо). Гроші ж через казначейство однак не йдуть. Стосовно практики: яка там корупція! Швидше - шантаж: підеш у табір - отримаєш практику. А як ще заставити дитину відвідувати школу, яка й так набридла, хоч протягом червня її й називають табором.
Natali
Нам сказали готуватися до табору на літо, потрібна статистика. Звичайна сільська школа. Дітям добиратися 7 км. пішки, щоб намалювати на асфальті малюнок, а потім знову добиратися додому??? Ніякі нормальні батьки не відпустять дитину до цього пришкільного табору, краще їх зобовяжуть виконувати домашню роботу, якої в селі вистачає. І знову вчителям уклінно просити батьків, бо треба підняти статистику "оздоровлених"???
Гость
В том году тоже поговорили об этом, предлагали уменьшить количество лагерей, да так все и осталось... Их даже больше стало.
ЛиСт
Для Гость: Мало того, теперь не только в июне, но и в июле тоже принуждают организовывать пришкольный лагерь. А когда учителям в отпуск ?...
Коментувати
Віктор
"Табори на асфальті" інстанції що перевіряють ці табори, для вчителів, адміністрації навчального закладу це ще 14 днів жаху та очикування коли ж це все закінчиться. Краще б гроші що вкладаються в цю зміну перевели 3 дні лісового, морського чи річкового оздоровлення в наметовому містечку. Було б більше користі. "Оздоровити" 50% від загальної кількості учнів закладу??? Хто встановює норми? Вчителі, діти що не люди? В державі що оновлюється певні речі залишаються на старих позиціях. А так хочеться розумних змін та тверезого мислення в нашому уряді.
Ірина
Для Віктор: Вимагають оздоровити 50%? У нас в маленькій сільській школі вимагали минулого року всі 100% ( разом з випускниками). Таким чином, наша область (Харківська) за минулий рік зайняла почесне перше місце по кількості оздоровлених дітей. Цікаво,і в цьому році буде подібна вказівка? Чекаємо...
Коментувати
Тетяна
Пане Полянський, хай кожен олігарх допоможе обладнати нормальний позаміський табір ( хоч якось компенсують своі крадіжки у великих розмірах). Де так зване "меценатство"? Чи тільки з вчителів знущатися? А в цьому році взагалі пришкільні табори з 2 червня по 20 червня! Коли відпочивати і дітям, і вчителям? Діти можновладців відпочивають на курортах ,пропоную дітей олігархів на півліта до пришкільного табору!
Інна
Популизм. Готовим документы к открытию лагеря. Бред!
Марія
В Харьковской области тоже процесс пошел. Готовимся " оздоравливать и развлекать на асфальте".
Вікторія
В Дніпропетровській області теж процес пішов! Сьогодні відбулися наради в районних відділах освіти. Одне из питань - "літні табори", які ніхто не відміняв!!!
Евгений Теплоухов
Ждите, может, дождетесь. Наше нынешнее правительство живет в Матрице, простите, в Фейсбуке - и у них там всё прекрасно! - их там любят, уважают, поют дифирамбы. А если кто и напишет коммент нехороший - то можно просто удалить. Красота!
Ганна
Невже здоровий глузд таки повернеться в освіту і в наше життя! Підтримую на всі 100 відсотків і мої колеги теж!!! Дякуємо! Тепер тільки залишилось на місцях у райво, управліннях освіти ,департаментах змусити управлінців читати ці накази та інші інструкції та виконувати, а то бідні люди без перевірок без роботи залишаться!
Іван
ЗГОДЕН на всі СТО.Відмініть дурацькі табори на асфальті.Нехай їх проводять комуністи,чи хто цю ідею підтримує.
Ірина
Підтримую думку про відмивання коштів за рахунок пришкільних таборів. У нас вимагають 80-90% учнів "оздоровити", за це район отримує +! у рейтингу.( Це нагадує і горезвісні ДНЗ з короткотривалим перебуванням дітей. Одна морока: тільки завів дитину, уже треба йти забирати, і харчування нема, готуй бутерброди.) Можна було б зберегти якусь одну групу найбільш незабезпечених категорій дітей (15-20 учнів) для цього "оздоровлення", але щоб фінансування було не за рахунок батьків.
недовольный ученик
Я, конечно, извиняюсь, что влажу в разговор старших,но согласен со всеми мнениями. Хочу заявить,что мы,дети, хотим летом отдыхать( даже дома хотя бы отоспаться), а не ходить опять в школу!
Мария
Сколько можно издеваться над детьми и учителями! Ведь не все дети хотят в школу летом,а РОНО требует процент оздоровления,а учителю приходиться чуть ли не на коленях просить родителей, чтоб дети ходили в лагерь. Только школьными мероприятиями не завлечешь, а организовать поездку куда-либо-у родителей нет денег. У нас в селе производств нет, ферму разобрали, безработица сплошная,родителям бы только заработать на кусок хлеба,а учителя получаются " заложниками ситуации", если не написать грубее. Доколе будет это "липовое "оздоровление? В Европе,куда мы якобы стремимся, и близко такого нет!!!
Олександр
Процес пішов. 9 квітня 2014 року голова Канівської районної ради Дмитро Шелест взяв участь у засіданні координаційної ради райдержадміністрації з оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської молоді. Під час засідання його учасники розглянули питання про діяльність відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей у 2014 році; Загалом було відзначено, що з 2 по 20 червня 2014 року в районі заплановано розпочати роботу 28 пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням на базі 20 навчально-виховних закладів