Профспілки та Мінфін продовжують консультації

В освітній профспілці наголошують, що інвестування у освіту сприятиме економічному розвитку суспільства

Профспілки та Мінфін продовжують консультації

Відбулася зустріч представників всеукраїнських профспілок із заступником Міністра фінансів Володимиром Матвійчуком.

За повідомленням Профспілки працівників освіти і науки, під час зустрічі підіймалися актуальні питання щодо заходів Уряду для стабілізації економіки України та раціоналізації бюджету поточного року.

Зокрема, обговорювався антикризовий Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", що набув чинності 1 квітня цього року. Прийнятий закон направлений на скорочення видатків бюджету та збільшення дохідної частини бюджету.

Особливу увагу було відведено постанові Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету".

Відповідно до документа продовжується планування заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету.

"Постановою значно звужуються трудові права педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, студентів", - зазначив заступник Голови Профспілки Серій Романюк.

Він також закликав до дотримання вимог освітянського законодавства, адже саме інвестування у освіту належним чином сприятиме піднесенню економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави.

Під час зустрічі, вдалося досягти попередніх домовленостей про внесення змін у частині надання права бюджетним установам приймати на роботу фахівців у межах фонду оплати праці. Також обговорено питання щодо надання права бюджетним установам здійснювати ремонтні роботи та придбання меблів у межах спеціального фонду.

Наразі консультації профспілок із урядовцями з міністерства фінансів тривають.

Як відомо, у Міністерстві освіти і науки повідомили про те, що коригування видатків Державного бюджету України не позначиться на соціальних виплатах працівникам освітньої галузі та студентам.

Освіта.ua
07.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гость
http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/22364 Дождались улучшений. А обещали сохранить все надбавки и доплаты.
Ирина
Для гость: обіцяти- не значить виконувати.
Коментувати
Ирина
Як момент економії варто повернути старий пункт в положення про атестацію.Раніше дозволялось пройти курси лише з предмета за дипломом,а категорія розповсюджувалась на все педнавантаження. Я,до прикладу ,викладаю 4 предмети.На інтегровані курси потрапила лише раз,а за два роки я вже тричі була на курсах : біологія; біологія+екологія+природознавство; Захист Вітчизни (група дівчат); В травні я планово йду на чергові курси з основ здоров"я ( на які я просилась першочергово ,а получилось ,що відправили найпізніше,при чому розрив між курсами з ОЗ попередніми вже майже 6 років). Скажіть,хіба це не зайві витрати коштів ? За старим положенням я пройшла б лише курси з біології,а з інших предметів займалась би самоосвітою.А так я тільки "курсую" з курсів на курси,і колеги мають проблеми з замінами,і як класний керівник теж потребую заміни. Звичайно,мені приємно поспілкуватись з колегами, дізнатись щось нове, але оці "100" курсів - це зайве ,на мою думку. І вчителів із подібною проблемою немало.
Надія
ДляДодайте, що в більшості випадків від тих курсів користі ніякої - лише викачування грошей. Ирина:
Коментувати
Учитель
Не знаю как у вас, но у нас Киевская область такого нет. В нашей школе 1200 учеников, совместителей нет вообще. В марте проходил курсы, хотел себе дописать еще одну специальность, не мне в этом отказали, хотя в дипломе у меня этот предмет присутствует. Мотивировали это тем, что у меня есть направление, в котором четко указано специальность.
Елена
Для Учитель: Я Вам завидую белой завистью
Светлана
Школы спальных районов Одессы заполнены "по самое не могу". У меня в классе 34 ученика. До 10 класса по пять классов на параллели, зачем в такой ситуации совместители и вторые специальности? Сочувствую коллегам из маленьких городов и регионов. Очевидно система организации образовательных услуг в таких местах нуждается в изменении, тогда и деньги сэкономят и люди не будут нервничать. А что касается темы - думаю есть несколько вариантов: 1. Как всегда в правительстве что- то не дочитали и не додумали. Потом спохватятся и все исправят, но осадок останется. Хотя в нынешней ситуации лично я склонна понять, поэтому не паникую. 2. Профсоюзы хотят показать, что они есть и очень за нас болеют. Это хорошо, но можно потише и не нервировать людей раньше времени, ведь решается ....А жизнь сейчас и так нервная. 3. Это уже к комментарию ниже от Elena. Мечтатели наверху иногда не оценивают реалий внизу. "Больше самостоятельности на места, сами распределяйте бюджет и т.д." а на местах см. ниже.
Коментувати
Elena
Сколько можно врать? Отдел образования г. Антрацит Луганская обл. разослал во все школы города приказ о том, чтобы с 1 сентября 2014г. в школах были уволены все внешние учителя-совместители. А учителей находящихся в штате посылают на дополнительные курсы повышения квалификации по другим предметам. Т.е. учителя стали массово проходить по 2-4-ро курсов повышения квалификации по различным учебным предметам. Так, например, учитель начальных классов повышается по этике, физкультуре, истории, химии, физике, информатике, зарубежной культуре и т,д) и потом будет в новом учебном году преподаватель эти предметы вместо квалифицированного учителя-совместителя, которого должны будут уволить согласно поступившего приказа зав.гороно госпожи Гетьмановой Л.М., которая в приказе ссылается на документы нашего правительства с формулировкой «в связи с кризисным состоянием экономики..». Благодаря подобным мерам можно только догадываться какое будет качество образования в нашем городе. ТАК МЫ ПОДНИМАЕМ ПРИСТИЖ...