Міносвіти просять повернути «Етику» у школи

У МОН відбулося засідання Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями

Міносвіти просять повернути «Етику» у школи

2 квітня відбулося чергове засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. Під час засідання Громадська рада розглянула питання, пов’язані з поліпшенням духовно-морального виховання учнівської та студентської молоді.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, у результаті розгляду питань, зазначених у порядку денному, члени Громадської ради вирішили звернутись до Міністерства освіти і науки з проханням повернути до інваріантної складової Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів предмет «Етика» та як альтернативу – курси духовно-морального спрямування.

Крім того, Громадська рада просить створити робочу групу, яка б сприяла вирішенню сучасних викликів, пов’язаних з підготовкою та перепідготовкою вчителів курсів духовно-морального спрямування у вищих навчальних закладах країни.

Також, під час засідання голова ради Володимир Марущенко наголосив на пріоритетній ролі духовного виховання в українському суспільстві та необхідності активізації роботи з батьками щодо ініціювання вивчення курсів духовно-морального спрямування.

Освіта.ua
03.04.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Володимирович
Дуже прикро було, коли етику прибрали із навчального плану. Гадаю, що в міністерстві обов’язково звернуть увагу і повернуть цей предмет. Мають відбутися зміни на краще!
Олена
Етику треба повернути у навчальний план. Перш за все має бути виховання культурної людини, яка вміє і спілкуватись, і достойно вести себе. І вчитися гарним манерам потрібно з дитинства. Це залишиться з дитиною назавжди.
Ірина
Етика дуже потрібний предмет. І ніяк не перевантажує учнів. Чому хтось вирішив, що з 5 класу діти мають опанувати велику кількість складних дисциплін? Треба враховуавти фізілогію дитини і не перевантажувати учнів предметами математичного циклу.
Мария
Может быть этика действительно интересна и полезна детям, но, уважаемые, посмотрите в рабочие планы средней школы и посчитайте недельную нагрузку на ученика 5 класса! У меня ребенок учится в 5 классе - каждый день 6 уроков , один день 7 и еще один день 7 с учетом классного часа. Это называеся программы, направленные на адаптапцию детей к среднему звену? Дети устают, не успевают после уроков на кружки и секции. А, если, добавить еще и этику, то что же это будет. Новые программы - это отдельный разговор, они направлены против образования, составлены так, чтоб "мы все учились понемногу чему-нибудь и как-нибудь"
Елена
Этика для детей предмет не сложный, но интересный. Конечно можно его отменить, но зачем? Чтобы уроков математики или физики стало ещё больше? И таким образом мы детей разгрузим?
Михайло Клим'юк
Маю пропозиції: 1) відмінити обов’язковість середньої освіти; 2) профілізувати старшу школи вже з 1 вересня 2014 року, а не через чотири роки (обов’язкові - 7 предметів, решта на вибір); 3) відмінити другу іноземну мову з 5 класу, інформатики теж не потрібно; 4) спростити програми - діти ПЕРЕВАНТАЖЕНІ!!!
Школа без церкви
Люди. у західній Україні уже давно уроки починаються з молитви! Нас теж до цього хочуть принудити - уже в багатьох школах "добровільно"- обов’язково ввели християнську етику! А кажуть, що ніби за бажанням батьків - брехня. А тепер ще й церкву свою (польську) нав’яжуть!
Людмила
Шановна пані, про що ви мелете?. Яку математику вернути? Її що немає?Я з західної України. У нас є і математика, і російська мова, і світова(А НЕ РОСІЙСЬКА) література. Етика вивчається за програмою 6 класу, як передбвчено навчальними планами. А християнську викладають при церкві у недільній школі. Відвідують її за бажанням. В взагалі орієнтуєтеся в сучасни реаліях?
Коментувати
Валентина
Верните в школу МАТЕМАТИКУ, РУССКИЙ ЯЗЫК И ЛИТЕРАТУРУ для Восточной Украины, а Западная и так учит польскую!!! Для етики есть КЛАССНЫЕ ЧАСЫ, а то занимаемся дублированием!
яша
Районо розігнати і буде економія. Зовсім непотрібна і вкрай шкідлива ланка освіти - розрослася як пухлина. Давайте вже нарешті чинити по принципу доцільності! Рівнятись на Європу! Що, слабо?
Наталия Юрченко
Міські управління освіти краще скоротіть. Адже вони тільки заважають працювати своїми перевірками, а допомоги ноль. А щодо етики, то її достатньо при вивченні гуманітарних предметів. Досить накопичувати предмети, які дублюють інші, наприклад, ОБЖ.
Олекса Позняк
Квіт вимети сміття з освіти - районо, псевдонауковців кандидатів яких ніхто у світі не цінує і які пожирають освітянський бюджет. Учитель за копійки тягне на собі освіту а вони множаться як таракани і в теплих кабінетах роль букви е вивчають (реально читав таку кандидатську) А то виметем і тебе
Олена
Для Олекса Позняк: цє так и є.
Коментувати
Олекса
Матемаикам фізикам поскорочували години а програму туж саму залишили, повводили купу непотрібних предметів які читають хто попало і що попало - халтурка Розкрив сьогодні підручник з ОБЖ для 7 класу і побачив на фото як виглядає конопля і опійний мак, раніше не знав. Як прийшов тупорилий кремінь так і пропала наша освіта. І ніхто його в наручниках не поведе разом з собачником хоча б за ту премію 180000 яку вони один одному виписали Влада! Досить іти шляхом табачника, приберіть дурню із школи. Розженіть районо - розсадник корупції А то отримаєте ще один майдан -люди терпіти не будуть
Я
Для Олекса: Як учитель основ здоров*я не згодна з вами. де учні вивчають теми захисту та дій в надзвичайних ситуаціях? так у предметі ЗВ, але він аж у 11 класі. діти елементарних правил гігієни не знають. Не хочу диспутувати. але, щоб не було перевантаження, чи не потрібно скоротити матеріал, який взагалі в житті не пригодиться, а те. від чого залежить наше здоров*я вивчати. А фото учням якраз і потрібні для того. щоб розрізняти. а не вживати і ми повинні з вами їх саме цього навчати. А кричати тут і залякувати, як роблять інші, не потрібно. Впевнена. що ті, які тут кричать. що виженуть міністра і пальцем не пошевелять.
Олена
Здоровью не научишь, коли мозгов немає.
Коментувати
ида
У вас вообще дети есть, люди недобріе? Пожалейте среднее звено!
Та отож
Больше НЕЧЕГО делать? не полезней было бы добавить час на формирование НАВЫКОВ (не умений, нет, лишь навыков) работы либо с математическими заданиями, либо с заданиями по языку, либо - природоведение? Неужели ребёнок, хорошо УМЕЮЩИЙ МЫСЛИТЬ в результате выполнения МЫСЛИТЕЛЬНЫХ УПРАЖНИНИЙ будет недостаточно хорошо себя вести хотя бы по отношению к другим людям, к другим мнениям, к другим нациям? Поворот школы в сторону церкви - это признание церкви как руководящей и направляющей силы воспитания людей будущего. Но вот вопрос - какую именно религию станут вкладывать в голову украинским детям? Мне хотелось бы. чтобы в нашей школе ислам детям прививали
Олекса Позняк
Для Та отож: Та отож
Коментувати
Перейра
Всяку етику замінює якісно організований урок літератури та філософії і особистий приклад дорослого. А урок етики - це як діяльність Нацкомісії з питань моралі.
Богдана
Не згодна з вами. А що до прикладів дорослих, то це більше - як НЕ треба себе поводити! Діти беруть приклади не з тих з кого можна брати. А на уроках етики іде обговорення різноманітних ситуацій і можливих шляхів їх розв’язання. Уроки етики мають бути обов’язковими!
Коментувати
Адріана Химинець
Ні в якому разі. Зовсім зайвий предмет! Діти жахливо перевантажені! Питання етики розглядаються на уроках української та світової літератури! І цього досить. Можна написати багато високопарних фраз. Але у реальному житті перевантажувати дітей 5-6 класу лишніми предметами зовсім недоцільно!
мама
Для Адріана Химинець: 100%
Олена Гродікова
На жаль, мало з педагогів розуміють важливість предмету. Етика - єдиний предмет, який дає змогу учню замислюватися над собою, занурювати всередину себе. На літературі ви вивчаєте інші долі. Мої діти дуже сумують за етикою. Старші питають, коли буде етика знову. ФІлософські предмети формують власний світогляд, а це набагато важливіше, чим знання "основних" предметів.
Олена Гродікова
Плохо, когда люди не разбираються в вопросе и дают оценки. Этика - светский предмет. Там нет религиозного компонента. А насчет христианской этики, так она изучается по заявлению родителей факультативно по программам, утвержденным Министерством. Там даются не церковные знания, а этический компонент. Сколько читала этот предмет, никогда не было проблем с конфессиями..
Коментувати