Права національних меншин будуть захищені

МОН продовжить у рівній мірі забезпечувати освітні права всіх громадян держави в усіх регіонах

Права національних меншин будуть захищені

Освітні права національних меншин, як і дотепер, будуть захищені, підручники надалі будуть видаватися всіма мовами національних меншин. Про це сказав заступник міністра освіти Павло Полянський на зустрічі з представниками Консультативного Комітету Рамкової Конвенції Ради Європи про захист національних меншин, повідомляє прес-служба МОН.

Під час зустрічі було обговорено важливість освіти, яка за сьогоденної хиткої ситуації в Криму, стала стабілізуючим чинником у питаннях міжнаціональних відносин в Україні.

Павло Полянський ознайомив із рішеннями, які вже втілені для того, щоб освітні права національних меншин й надалі були захищеними, а також розповів про розроблення додаткових стратегій, які гарантуватимуть їм ці права й надалі.

Було наголошено, що МОН продовжує у рівній мірі забезпечувати освітні права всіх громадян держави у всіх регіонах України. Зокрема, попри обмежений бюджет, підручники російською, кримськотатарською, угорською, молдовською та іншими 4 мовами будуть друкуватися й надалі.

Зважаючи на теперішню ситуацію в Криму, Міністерство освіти і науки готове до прийняття оперативних рішень, щоб гарантувати освіту всім громадянам, в тому числі національним меншинам.

Полянський зазначив, що міністерством уже прийнято низку рішень, щоб спростити переведення учнів і студентів з Криму до інших навчальних закладів України та уможливити їхнє зарахування за спрощеною процедурою. Випускники кримських шкіл отримають атестати про повну загальну середню освіту.

Також Павло Полянський привернув увагу єврочиновників до проблеми збереження на півострові в умовах тимчасової окупації шкіл з кримськотатарською та українською мовами навчання. Закриття окупаційними структурами таких шкіл, за словами заступника міністра, фактично означало б утиски освітніх і громадянських прав кримчан на вибір мови навчання й, у разі, якби таке сталося, потребувало б не лише різкої реакції з боку України, але також і з боку Ради Європи.

Освіта.ua
26.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
...
Блин,их надо стрелять из атомного оружия.(с)Тимошенко