Концепцію профільного навчання у школі переглянуть

У Центрі освітнього моніторингу повідомили про перші здійснені кроки керівництва МОН

Концепцію профільного навчання у школі переглянуть

Зважаючи на численні критичні зауваження експертного середовища щодо прийнятої у 2013 році Концепції профільного навчання у старшій школі, наказ про її затвердження скасовано. Про це йдеться у повідомленні Центру освітнього моніторингу за результатами аналізу роботи нового керівництва Міносвіти за останній тиждень.

Концепція профільного навчання у старшій школі знову виноситься на громадську експертизу, що триватиме до червня 2014 року. Після громадського обговорення нова редакція буде оприлюднена і лише після цього, за умови переважного схвалення педагогічною громадськістю й експертним середовищем, буде затверджена.

Також у Центрі освітнього моніторингу повідомили, про внесення змін до наказу про проведення ДПА у 2014 році. Зокрема скасовано правило, за яким всі учні 4-9, 11 класів повинні були для проходження державної підсумкової атестації купити збірники завдань.

"На практиці це означало, що треба було купувати не лише збірники завдань, а й збірники відповідей. Монопольне право на видрук тих та інших збірників мало лише обмежене коло видавництв. На момент призначення нового керівництва МОН тисячам батьків вже встигли нав’язати придбання цих книжок. Для того, щоб не постраждали ті діти, яким батьки вже купили ці збірники, Міносвіти надало право самим школам вирішувати як складати ДПА: або за збірниками (для тих, хто їх купив), або за завданнями, які розроблятимуть в областях і передадуть в школи", - зазначили у ЦОМ.

Також у Центрі освітнього моніторингу наголосили, що незважаючи на економічні та соціальні труднощі у країні, цьогоріч Всеукраїнські олімпіади учнів, конкурси МАН і Всеукраїнський конкурс "Вчитель року" будуть проведені у повному обсязі.

Освіта.ua
17.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кушнарева Елена
а я считаю, что сборники купить еужно и по инм очень удобно готовиться - по темам, а не по вариантам, умные родители и сами покупают
Мария
Вот интересна цитата "Зокрема скасовано правило, за яким всі учні 4-9, 11 класів повинні були для проходження державної підсумкової атестації купити збірники завдань." Что-то я такого правила не видела. У меня двое сіновей учатся в 5 и в 9 классах, кто захотел, тот купил себе сборники готовиться, кто не захотел - не купил. Обязательно мы, родители, купили только 1 комплект на все 5 экзаменов (в 9 кл.) на весь класс. Учителя разрежут его по вариантам и будут детям задания. Стоило это 220 грн. на 32 ученика. Т.е.около 7 грн. Так что не вижу великого шага к искоренению корупции. Вот лучше бы выделяли деньги школам на ремонты, а не за "рахунок коштив, незаборонених законодавством України"
Саша
Для Мария: покупали те родители, кому не безразлична подготовка детей к ДПА. Ну, тем кому все равно - не покупали...
Мария
Так и я о том же! К чему было это "новшество" непонятно - видимость работы и все! А новым министрам хочется задать вопрос - почему вы так рьяно взялись за разработку глобальных изменений во все сферы жизни? Вы временно назначенные, будут президентские выборы, потом парламентские, а потом новых министров назначат и их заместителей. Или все протоколы выборов уже за нас заполнены? Поэтому так и уверены в своей незыблемости новые властители?
Андрей Рубан
Для Мария: Ви хоча б не казали б на всю країну,що в вашій школі таке творять!!! "Учителя разрежут его по вариантам и будут детям задания." - це виходить, що учні заздалегідь готуються лише по одному варіанту з кожного презмету?! Ганьба таким вчителям.
Коментувати
Таня
интересно сколько платят в других городах при здачи ДПА,мы в Киеве платили 600грн. с человека,в противном случае были угрозы не сдать предметы.И дальше в школу мы будем в основном ходить за оскорблениями и унижениями, и обмениваться телефонами репетиторов.Учителям не стыдно вообще получать деньги за разглагольствования о том ,как мало им платят?Человек приходит на работу,выполнять работу ,где работа учителей?!!!!В итоге получаем низкоквалифицированных врачей ,строителей и т.д. и т.п. А в голове у вас только одно,нам мало заплатят.Предлагаю вообще не платит в школе,давно не за что.
ruslan
Для Таня: Если у Вас такая школа, то я Вам искренне сочувствую. В моей школе такого нет. Никаких сборов ни на что абсолютно (единственное - фонд школы 100 грн в год!). Пишите жалобы в соответствующие инстанции. Таких надо выводить на чистую воду.
Кушнарева Елена
я - учитель, и никогда ни разу никакой взятки не взяла! даже больше своих тратишь - на методички, копирование набор текстов и т.д., так что вам со школой просто не повезло
Коментувати
ЛОРА
МИ , ВЧИТЕЛІ УКРАЇНИ, ПРОСИМО МІНІСТЕРСТВО ; " ВЕРНІТЬ У СЕРЕДНЮ ШКОЛЮ - УНІВЕРСАЛЬНИЙ ПРОФІЛЬ"
Анатолій
Шановні, про що ви сперечаєтесь. Якщо наше міністерство виконає заплановане в своєму Плані дії на 100 днів та пропозицію Мінфіну і повернеться до навчальних програм 2004 року то про які профілі взагалі можна говорити ? Тоді всі класи будуть універсального профілю. Отож і години наші " полетять". А якщо ще й ставку збільшать з 18 до 24 годин то ... От вам і дочекалися покращення )
Віктор Науменко
Для Анатолій: не будьте егоїстом. Усі терпітимуть, а покращення за місяць не буває. Янукович безбожно брехав, якщо ви не зрозуміли
Коментувати
0572
Чому прибрали історичний профіль? В класах цього профілю багато історії та української мови та літератури. Кількість дітей, які здають ці предмети на ЗНО дуже велика.
Родион
А ще проведіть конкурс "Методист року", "Начальник відділу освіти року" , "Спеціаліст відділу освіти року" . Нехай себе покажуть в улюбленій ними клоунаді.
мама
я не поняла-если не покупать родителям сборники ДПА(4класс)...так кто ж их купит-учитель, школа , а за какие фонды-за классные т.е родительские??? или пусть дети не готовятся к тестам а так идут тройки получать...мы уже купили сборники по 20 грн.-3 шт. для 4го класса и занимаемся
Шестопалов
портал "Освітня політика" http://education-ua.org/ua/
МАРІЯ
ПОВЕРНІТЬ ДПА У УСНІЙ ФОРМІ. ПРИ ЦІЙ ТЕСТОВІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ДПА УЧНІ НЕ ГОТУЮТЬСЯ ДО АТЕСТАЦІЇ, А СПИСУЮТЬ З МАЛЕСЕНЬКИХ ВІДПОВІДЕЙ-ШПАРГАЛОК. ПРИ НАЙБІЛЬШОМУ БАЖАННІ НЕ ДАТИ СПИСАТИ НЕ РЕАЛЬНО ВІДСЛІДКУВАТИ ЦІ ШПАРГАЛКИ.
крига скресає...ттт...
Для МАРІЯ: ПІДТРИМУЮ НА ВСІ 1000%
Кушнарева Елена
так не давайте списывать! вы же учителя!
Коментувати
мама майбутнього 10 - класника
поверніть універсальній профіль!Дуже просимо!!!
тарас іванович
Для мама майбутнього 10 - класника: підтримую на всі 100%
Вчитель
Для мама майбутнього 10 - класника: А хто Вам не дає? Агітуйте батьків класу для вибору універсального профілю навчання. Для введення профілю НЕОБХІДНА ЗГОДА БАТЬКІВ - тому профіль який вам не до вподоби - не обирайте!
мама майбутнього 10-класника
Адміністрації школи заборонено обирати універсальний профіль-я знаю, що так по усій Донецькій області, це не примхи директора та завучів.
Коментувати
Бєлий Володимир
Шановні колеги! Зверніть увагу: дуже функціонально зручною для обговорення як питання профільної освіти старшокласників, так і інші є новий освітній портал "Освітня політика".
Ирина
Для Бєлий Володимир: То додайте посилання на нього
Nicolai Tomiuc
http://education-ua.org/ua/
Ирина
Дякую,з цікавістю переглянула
Коментувати