Форму проведення ДПА школи оберуть самостійно, - МОН

Результати державної підсумкової атестації враховуються при визначенні середнього бала документа про освіту

Форму проведення ДПА школи оберуть самостійно, - МОН

В оприлюдненому плані Міністерства освіти і науки, яким визначено діяльність відомства у найближчі 100 днів передбачено, що проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься на засадах права вибору її форм безпосередньо навчальними закладами.

Сама ж державна підсумкова атестація у 4-х, 9-х та 11-х класах традиційно буде проводитися за збірниками завдань, що затверджені МОН. Електронні версії всіх збірників завдань для ДПА буде розміщено в Інтернеті не пізніше 1 квітня. У Міністерстві освіти і науки запевнили, що відомство відмовиться від ганебної практики примусового придбання збірників завдань школярами та батьками, яку використовувалася попереднім керівництвом МОН.

У 4-х класах державна підсумкова атестація буде проведена з 13 до 22 травня із української мови та читання, математики. У навчальних закладах з навчанням російською, іншими мовами національних меншин можуть підлягати атестації і результати навчальної діяльності з мови навчання.

Дев’ятикласники складатимуть шкільні іспити з 2 до 16 червня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу. У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов’язкових предметів атестація має проводитися письмово. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації, усно чи письмово, обирають учні.

Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів проводитиметься 13 червня у формі диктанту. Конкретні дати проведення атестації з інших предметів визначають навчальні заклади за погодженням з відповідними управліннями освіти.

Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів, враховуючи графік проведення ЗНО, буде проведена у період з 23 до 29 травня з трьох предметів у письмовій формі. У цей період навчальні заняття для одинадцятикласників проводитися не будуть.

На 23 травня призначено проведення ДПА одинадцятикласників з української мови, що відбудеться у формі переказу. Дати проведення атестації з двох інших предметів (з історії України або математики (для учнів, які навчалися за універсальним профілем) чи з профільного предмета (для учнів, які навчалися в класах інших профілів) та з предмета за вибором учнів) визначать навчальні заклади.

Результати державної підсумкової атестації виставляються у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та атестатів про повну загальну середню освіту та враховуються при визначенні середнього бала документа про освіту.

Більше про проведення Державної підсумкової атестації у 2014 році >>>

Освіта.ua
11.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
А ще, ви мені вибачте, ми більше одного збірника на школу і не купляли: протягм останніх років усі збірники МОН для ДПА були на сайті з 1 квітня, тож скачували і друкували. Дорого, але дешевше, ніж купляти збірку на кожного. Так що хто купляв - то ініціатива шкіл, а не МОН
Надія
Ви мені. вибачте, але раніше хоч трошки свободи було в 11 класі: наші учні, як випускники спеціалізованої з інформаційних технологій складали іспит з інформатикиу одній з двох форм: письмово або у вигляді захисту проектівз ІТ, до яких готувалися протягом року, а дехто і двох: складали практичні корисні проекти під керівництвом вчителів у вигляді електронних посібників, тренажерів, розробляли бази даних. сьогдні виявилося, що їхня робота - псу під хвіст
Бєлий Володимир
КОЛЕГИ! А все таки є й деякі приємні подвижки. Можна не проводити ДПА за комерційними збірниками зі шпаргалками відповідей до них , бо відповідно до наказу МОН № 216 від 07.03. 2014 р. маємо: 1.1 «Взяти до відома, що загальноосвітні навчальні заклади мають право обирати форми проведення Державної підсумкової атестації відповідно до форм, визначених у додатку 1 цього наказу, за збірниками завдань, визначених у додатку 2 до цього наказу, або у формі письмових робіт за завданнями, розробленими Інститутами післядипломної педагогічної освіти та погодженими з Міністерством (за винятком Державної підсумкової атестації з української мови у 9 класі (диктант) та Державної підсумкової атестації з української мови в 11 класі (переказ)), які проводяться за збірниками завдань, визначених у додатку 2 до цього наказу». С.М. Квіт.
Олекса Позняк
Можете вибрати письмову форму ДПА або письмову ДПА форму
фффу
І що в цьому нового????????? Це все було в листі Табачника!
Заболотний Микола
Учень переможець ІІІ етапу олімпіади з ІТ чи може він вибрати ДПА з інформатики і отримати автоматом 12
Віталій
Інформація ні про що. Де тут вибір форми ДПА? Заголовок не відповідає змісту. Як була письмова форма, так і залишається. Дурдом!
Бєлий Володимир
Якщо було задекларовано "Організоване завершення навчального року, проведення державної підсумкової атестації у школах на засадах права вибору її форм безпосередньо навчальними закладами", то ЩО у контексті вище поданого змінилося відносно старої "пісні" про комерційні збірники завдань із друкованими шпаргалками до них? Як відсутність якісних змін у процедурі забезпечує задеклароване раніше "ПОЛЕГШЕННЯ проходження ДПА, бо рік був дуже нервовий"? Невже мова йде про заміну письмової форму на усний екзамен? Якщо й далі всі зміни підуть так, то чи не буде це уже звичним для освітян "повний вперед до всього добре усталеного старого"?
УАУ
Ну і яку форму проведення ДПА учні оберуть самостійно? Брєд сивої кобили.