Osvita.ua Середня освіта Форму проведення ДПА школи оберуть самостійно, - МОН
Форму проведення ДПА школи оберуть самостійно, - МОН

Результати державної підсумкової атестації враховуються при визначенні середнього бала документа про освіту

Форму проведення ДПА школи оберуть самостійно, - МОН

В оприлюдненому плані Міністерства освіти і науки, яким визначено діяльність відомства у найближчі 100 днів передбачено, що проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься на засадах права вибору її форм безпосередньо навчальними закладами.

Сама ж державна підсумкова атестація у 4-х, 9-х та 11-х класах традиційно буде проводитися за збірниками завдань, що затверджені МОН. Електронні версії всіх збірників завдань для ДПА буде розміщено в Інтернеті не пізніше 1 квітня. У Міністерстві освіти і науки запевнили, що відомство відмовиться від ганебної практики примусового придбання збірників завдань школярами та батьками, яку використовувалася попереднім керівництвом МОН.

У 4-х класах державна підсумкова атестація буде проведена з 13 до 22 травня із української мови та читання, математики. У навчальних закладах з навчанням російською, іншими мовами національних меншин можуть підлягати атестації і результати навчальної діяльності з мови навчання.

Дев’ятикласники складатимуть шкільні іспити з 2 до 16 червня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу. У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов’язкових предметів атестація має проводитися письмово. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації, усно чи письмово, обирають учні.

Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів проводитиметься 13 червня у формі диктанту. Конкретні дати проведення атестації з інших предметів визначають навчальні заклади за погодженням з відповідними управліннями освіти.

Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів, враховуючи графік проведення ЗНО, буде проведена у період з 23 до 29 травня з трьох предметів у письмовій формі. У цей період навчальні заняття для одинадцятикласників проводитися не будуть.

На 23 травня призначено проведення ДПА одинадцятикласників з української мови, що відбудеться у формі переказу. Дати проведення атестації з двох інших предметів (з історії України або математики (для учнів, які навчалися за універсальним профілем) чи з профільного предмета (для учнів, які навчалися в класах інших профілів) та з предмета за вибором учнів) визначать навчальні заклади.

Результати державної підсумкової атестації виставляються у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та атестатів про повну загальну середню освіту та враховуються при визначенні середнього бала документа про освіту.

Більше про проведення Державної підсумкової атестації у 2014 році >>>

Освіта.ua
11.03.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
А ще, ви мені вибачте, ми більше одного збірника на школу і не купляли: протягм останніх років усі збірники МОН для ДПА були на сайті з 1 квітня, тож скачували і друкували. Дорого, але дешевше, ніж купляти збірку на кожного. Так що хто купляв - то ініціатива шкіл, а не МОН
Надія
Ви мені. вибачте, але раніше хоч трошки свободи було в 11 класі: наші учні, як випускники спеціалізованої з інформаційних технологій складали іспит з інформатикиу одній з двох форм: письмово або у вигляді захисту проектівз ІТ, до яких готувалися протягом року, а дехто і двох: складали практичні корисні проекти під керівництвом вчителів у вигляді електронних посібників, тренажерів, розробляли бази даних. сьогдні виявилося, що їхня робота - псу під хвіст
Бєлий Володимир
КОЛЕГИ! А все таки є й деякі приємні подвижки. Можна не проводити ДПА за комерційними збірниками зі шпаргалками відповідей до них , бо відповідно до наказу МОН № 216 від 07.03. 2014 р. маємо: 1.1 «Взяти до відома, що загальноосвітні навчальні заклади мають право обирати форми проведення Державної підсумкової атестації відповідно до форм, визначених у додатку 1 цього наказу, за збірниками завдань, визначених у додатку 2 до цього наказу, або у формі письмових робіт за завданнями, розробленими Інститутами післядипломної педагогічної освіти та погодженими з Міністерством (за винятком Державної підсумкової атестації з української мови у 9 класі (диктант) та Державної підсумкової атестації з української мови в 11 класі (переказ)), які проводяться за збірниками завдань, визначених у додатку 2 до цього наказу». С.М. Квіт.
Олекса Позняк
Можете вибрати письмову форму ДПА або письмову ДПА форму
фффу
І що в цьому нового????????? Це все було в листі Табачника!
Заболотний Микола
Учень переможець ІІІ етапу олімпіади з ІТ чи може він вибрати ДПА з інформатики і отримати автоматом 12
Віталій
Інформація ні про що. Де тут вибір форми ДПА? Заголовок не відповідає змісту. Як була письмова форма, так і залишається. Дурдом!
Бєлий Володимир
Якщо було задекларовано "Організоване завершення навчального року, проведення державної підсумкової атестації у школах на засадах права вибору її форм безпосередньо навчальними закладами", то ЩО у контексті вище поданого змінилося відносно старої "пісні" про комерційні збірники завдань із друкованими шпаргалками до них? Як відсутність якісних змін у процедурі забезпечує задеклароване раніше "ПОЛЕГШЕННЯ проходження ДПА, бо рік був дуже нервовий"? Невже мова йде про заміну письмової форму на усний екзамен? Якщо й далі всі зміни підуть так, то чи не буде це уже звичним для освітян "повний вперед до всього добре усталеного старого"?
УАУ
Ну і яку форму проведення ДПА учні оберуть самостійно? Брєд сивої кобили.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!