Osvita.ua Середня освіта Профспілки: бюджетники стали "працюючими бідними"
Профспілки: бюджетники стали "працюючими бідними"

У бюджетних профспілках попереджають про поглиблення протестних настроїв у трудових колективах

Профспілки: бюджетники стали "працюючими бідними"

Голови галузевих профспілок України звернулися до Сергія Арбузова та Дмитра Фірташа, які є співголовами Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони органів виконавчої влади та роботодавців, з проханням невідкладно розглянути питання оплати праці працівників бюджетної сфери у 2014 році на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Про це йдеться у листі Федерації професійних спілок України.

Голови галузевих профспілок бюджетної сфери вкотре нагадують, що у посланні президента України до Верховної Ради "Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році" поставлено завдання "визначення чіткого терміну встановлення розміру тарифної ставки працівникам І розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, як це передбачено законодавством про оплату праці".

Також у профспілках зазначають, що Генеральною угодою визначено зобов’язання Уряду щодо зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою.

"На жаль, поставлене Президентом України завдання не виконано, а норму Генугоди грубо порушено – в Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" фактично легалізовано "заморожування" росту базового тарифного розряду ЄТС, розмір якого не переглядався з 1 січня 2013 року", - зазначають у профспілках.

"Внаслідок цього грошовий розрив між розмірами посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітної плати збільшився, і майже 4 млн. працівників бюджетної сфери залишилися "працюючими бідними", - констатували представники профспілок.

Враховуючи гостроту проблеми та поглиблення протестних настроїв у трудових колективах, профспілкова сторона закликала Сергія Арбузова та Дмитра Фірташа невідкладно розглянути питання оплати праці працівників бюджетної сфери за ЄТС у 2014 році на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Лист підписаний в.о. голови ФПУ та Григорієм Осовим, та головами профспілки працівників державних установ, профспілки працівників культури, профспілки працівників освіти і науки, профспілки працівників охорони здоров’я та профспілки працівників соціальної сфери.

Як відомо, минулого тижня ЦК Профспілки працівників освіти і науки звернув увагу президента Януковича на дискримінації в оплаті праці працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, та закликав його забезпечити дотримання норм законодавства у питаннях оплати праці працівників освіти та інших працівників бюджетної сфери.

Освіта.ua
11.02.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!