Профспілки: бюджетники стали "працюючими бідними"

У бюджетних профспілках попереджають про поглиблення протестних настроїв у трудових колективах

Профспілки: бюджетники стали "працюючими бідними"

Голови галузевих профспілок України звернулися до Сергія Арбузова та Дмитра Фірташа, які є співголовами Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони органів виконавчої влади та роботодавців, з проханням невідкладно розглянути питання оплати праці працівників бюджетної сфери у 2014 році на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради. Про це йдеться у листі Федерації професійних спілок України.

Голови галузевих профспілок бюджетної сфери вкотре нагадують, що у посланні президента України до Верховної Ради "Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році" поставлено завдання "визначення чіткого терміну встановлення розміру тарифної ставки працівникам І розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, як це передбачено законодавством про оплату праці".

Також у профспілках зазначають, що Генеральною угодою визначено зобов’язання Уряду щодо зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою.

"На жаль, поставлене Президентом України завдання не виконано, а норму Генугоди грубо порушено – в Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" фактично легалізовано "заморожування" росту базового тарифного розряду ЄТС, розмір якого не переглядався з 1 січня 2013 року", - зазначають у профспілках.

"Внаслідок цього грошовий розрив між розмірами посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітної плати збільшився, і майже 4 млн. працівників бюджетної сфери залишилися "працюючими бідними", - констатували представники профспілок.

Враховуючи гостроту проблеми та поглиблення протестних настроїв у трудових колективах, профспілкова сторона закликала Сергія Арбузова та Дмитра Фірташа невідкладно розглянути питання оплати праці працівників бюджетної сфери за ЄТС у 2014 році на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Лист підписаний в.о. голови ФПУ та Григорієм Осовим, та головами профспілки працівників державних установ, профспілки працівників культури, профспілки працівників освіти і науки, профспілки працівників охорони здоров’я та профспілки працівників соціальної сфери.

Як відомо, минулого тижня ЦК Профспілки працівників освіти і науки звернув увагу президента Януковича на дискримінації в оплаті праці працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, та закликав його забезпечити дотримання норм законодавства у питаннях оплати праці працівників освіти та інших працівників бюджетної сфери.

Освіта.ua
11.02.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів