Osvita.ua Середня освіта Освітяни нагадали владі, що обіцянки варто виконувати
Освітяни нагадали владі, що обіцянки варто виконувати

Профспілка закликала Гаранта Конституції забезпечити дотримання законодавства щодо оплати праці освітян

Освітяни нагадали владі, що обіцянки варто виконувати

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звертає увагу президента Януковича на дискримінації в оплаті праці працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, як і інших працівників бюджетної сфери. Про це йдеться у зверненні президії профспілки до президента України.

Зокрема у зверненні, що надіслане Віктору Януковичу, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наголошує на необхідності забезпечення з 1 січня 2014 року встановлення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки не нижче мінімальної заробітної плати, як це передбачено статтею 6 Закону України "Про оплату праці" та статтею 96 Кодексу законів про працю України.

"Всупереч положенням Щорічного послання Президента України до Верховної Ради України "Про внутрішнє та зовнішнє становище в Україні в 2013 році" у прийнятому Верховною Радою України без погодження с профспілками Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не визначено чіткого терміну встановлення розміру тарифної ставки І розряду Єдиної тарифної сітки на рівні мінімальної заробітної плати", - йдеться у зверненні до президента.

У профспілці нагадують, що статтею 8 Державного бюджету України на 2014 рік мінімальну заробітну плату затверджено в розмірі: з 1 січня 2014 року у розмірі 1218 гривень, з 1 липня 1250 гривень, з 1 жовтня 1301 гривня.

Також у профспілці повідомляють, що про посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС зазначається лише в пояснювальній записці Кабінету Міністрів України до проекту Держбюджету на 2014 рік, а саме: з 1 січня 2014 року у розмірі 852 гривні, з 1 липня 890 гривень, з 1 жовтня 1011 гривень.

"У зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати до 1218 гривень збільшився розрив між мінімальною заробітною платою та базовим посадовим окладом Єдиної тарифної сітки з 295 гривень до 366  гривень, що не відповідає зобов’язанням Уряду за чинною Генеральною угодою", - підкреслюють в освітній профспілці.

"Неприйняття Кабінетом Міністрів України рішення про підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду призводить до дискримінації в оплаті праці працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, як і інших працівників бюджетної сфери. Порушено міжпосадові співвідношення працівників, посади яких відносяться до 1-5 тарифних розрядів, розмір посадових окладів яких встановлюється на рівні мінімальної заробітної плати 1218 гривень без урахування складності роботи", - йдеться у зверненні.

"Ситуація з станом фінансового забезпечення галузі, зволікання з прийняттям Урядом постанови про підвищення базового посадового окладу Єдиної тарифної сітки викликає глибоке занепокоєння та обурення працівників освіти, загострює соціальну напругу в трудових колективах, які налаштовані на відстоювання трудових прав, включаючи проведення акцій протесту та наміри вступу в колективний трудовий спір", - зазначають у профспілці, звертаючись до Януковича.

Зважаючи на вищевикладене, президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликала президента України, як Гаранта Конституції, забезпечити дотримання норм статті 113 Конституції України, відповідно до якої Кабінет Міністрів України у своїй діяльності має керуватися Конституцією, законами України, актами Президента України.

Освіта.ua
06.02.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nikolay Strannik
Нуждающихся в основном или дополнительном заработке приглашаем к сотрудничеству с ведущей компанией. Работники образования очень успешны в нашем деле. Законный, простой, доходный, надежный собственный бизнес. Возможности карьерного, финансового, интеллектуального развития. Свободный выбор режима и форм деятельности /онлайн – оффлайн/. Обучение, всесторонняя помощь. Место жиельства роли не играет. Николай, Киев, http://houmbusiness.blogspot.com/
Arlin
Про яке збыльшення взагалs йде мова? Нам зменшили зарплату. Сказали, коштsв не ма’мо. Тому будете отримувати лише 75% зарплати. (У найкращому випадку)/ На компенсацію, або виплати недоотриманої зараз зарплатні можете не розраховувати. (ВУЗ Дніпропетровська)
Ирина Гунина
если бы наш президент шел во власть выполнять обещания, знаете КАК бымы с вами сейчас жили? Но он выполняет только обещания олигархам, увы. народ для него только серая масса, о которой вспоминают перед выборами
Учитель
Цього їм мало: в кінці 2013 начального року заміни не оплачувалися взагалі, на курси підвищення кваліфікації теж відправляють за власний кошт.
DR
Від Ніколаєнка про нашу освіту: http://society.lb.ua/education/2014/02/07/254704_nelyubima_dochka_ukrainskoi_vladi.html
sergey1979
Хоча кожен день і не купую імпортні товари, але на скільки спустошив НБУ карман вчителя знецінивши гривню... Ав нас майже все з Китаю - папки, ручки, зошити. Гривень 200 точно вдтяпали

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!