Освітяни нагадали владі, що обіцянки варто виконувати

Профспілка закликала Гаранта Конституції забезпечити дотримання законодавства щодо оплати праці освітян

Освітяни нагадали владі, що обіцянки варто виконувати

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звертає увагу президента Януковича на дискримінації в оплаті праці працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, як і інших працівників бюджетної сфери. Про це йдеться у зверненні президії профспілки до президента України.

Зокрема у зверненні, що надіслане Віктору Януковичу, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України наголошує на необхідності забезпечення з 1 січня 2014 року встановлення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки не нижче мінімальної заробітної плати, як це передбачено статтею 6 Закону України "Про оплату праці" та статтею 96 Кодексу законів про працю України.

"Всупереч положенням Щорічного послання Президента України до Верховної Ради України "Про внутрішнє та зовнішнє становище в Україні в 2013 році" у прийнятому Верховною Радою України без погодження с профспілками Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" не визначено чіткого терміну встановлення розміру тарифної ставки І розряду Єдиної тарифної сітки на рівні мінімальної заробітної плати", - йдеться у зверненні до президента.

У профспілці нагадують, що статтею 8 Державного бюджету України на 2014 рік мінімальну заробітну плату затверджено в розмірі: з 1 січня 2014 року у розмірі 1218 гривень, з 1 липня 1250 гривень, з 1 жовтня 1301 гривня.

Також у профспілці повідомляють, що про посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС зазначається лише в пояснювальній записці Кабінету Міністрів України до проекту Держбюджету на 2014 рік, а саме: з 1 січня 2014 року у розмірі 852 гривні, з 1 липня 890 гривень, з 1 жовтня 1011 гривень.

"У зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати до 1218 гривень збільшився розрив між мінімальною заробітною платою та базовим посадовим окладом Єдиної тарифної сітки з 295 гривень до 366  гривень, що не відповідає зобов’язанням Уряду за чинною Генеральною угодою", - підкреслюють в освітній профспілці.

"Неприйняття Кабінетом Міністрів України рішення про підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду призводить до дискримінації в оплаті праці працівників навчальних закладів та установ освіти і науки, як і інших працівників бюджетної сфери. Порушено міжпосадові співвідношення працівників, посади яких відносяться до 1-5 тарифних розрядів, розмір посадових окладів яких встановлюється на рівні мінімальної заробітної плати 1218 гривень без урахування складності роботи", - йдеться у зверненні.

"Ситуація з станом фінансового забезпечення галузі, зволікання з прийняттям Урядом постанови про підвищення базового посадового окладу Єдиної тарифної сітки викликає глибоке занепокоєння та обурення працівників освіти, загострює соціальну напругу в трудових колективах, які налаштовані на відстоювання трудових прав, включаючи проведення акцій протесту та наміри вступу в колективний трудовий спір", - зазначають у профспілці, звертаючись до Януковича.

Зважаючи на вищевикладене, президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликала президента України, як Гаранта Конституції, забезпечити дотримання норм статті 113 Конституції України, відповідно до якої Кабінет Міністрів України у своїй діяльності має керуватися Конституцією, законами України, актами Президента України.

Освіта.ua
06.02.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nikolay Strannik
Нуждающихся в основном или дополнительном заработке приглашаем к сотрудничеству с ведущей компанией. Работники образования очень успешны в нашем деле. Законный, простой, доходный, надежный собственный бизнес. Возможности карьерного, финансового, интеллектуального развития. Свободный выбор режима и форм деятельности /онлайн – оффлайн/. Обучение, всесторонняя помощь. Место жиельства роли не играет. Николай, Киев, http://houmbusiness.blogspot.com/
Arlin
Про яке збыльшення взагалs йде мова? Нам зменшили зарплату. Сказали, коштsв не ма’мо. Тому будете отримувати лише 75% зарплати. (У найкращому випадку)/ На компенсацію, або виплати недоотриманої зараз зарплатні можете не розраховувати. (ВУЗ Дніпропетровська)
Ирина Гунина
если бы наш президент шел во власть выполнять обещания, знаете КАК бымы с вами сейчас жили? Но он выполняет только обещания олигархам, увы. народ для него только серая масса, о которой вспоминают перед выборами
Учитель
Цього їм мало: в кінці 2013 начального року заміни не оплачувалися взагалі, на курси підвищення кваліфікації теж відправляють за власний кошт.
DR
Від Ніколаєнка про нашу освіту: http://society.lb.ua/education/2014/02/07/254704_nelyubima_dochka_ukrainskoi_vladi.html
sergey1979
Хоча кожен день і не купую імпортні товари, але на скільки спустошив НБУ карман вчителя знецінивши гривню... Ав нас майже все з Китаю - папки, ручки, зошити. Гривень 200 точно вдтяпали