Мінфін: Підвищення окладів призведе до заборгованості

Встановлення окладу працівника І розряду на рівні мінімальної зарплати потребуватиме додаткових видатків

Мінфін: Підвищення окладів призведе до заборгованості

У Міністерстві фінансів України повідомили, що підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС без фінансового забезпечення призведе до виникнення заборгованості із заробітної плати, скорочення чисельності працівників бюджетної сфери та зростання соціальної напруги. Про це йдеться у листі заступника міністра фінансів Сергія Рибака до Центральних комітетів профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров’я та культури.

"До Міністерства фінансів згідно з дорученнями Кабінету Міністрів України надходять листи регіональних профспілкових організацій працівників освіти і науки, охорони здоров’я, культури щодо розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у 2014 році", - повідомили у Мінфіні.

У Міністерстві фінансів також звернулися до профспілок з проханням довести до регіональних профспілкових організацій викладену інформацію щодо порушених питань для інформування членів цих організацій.

"Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», прийнятим Верховною Радою України 16 січня 2014 року, передбачено збільшення у 2014 році видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери з урахуванням реальних фінансових можливостей бюджету та з урахуванням економічно обґрунтованого підходу щодо підвищення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС", - наголошують у Мінфіні.

Також у відомстві повідомляють, що за чинним законодавством конкретні розміри посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на 2014 рік будуть затверджені урядом, виходячи з обсягу видатків, затверджених вказаним Законом на оплату праці працівників бюджетної сфери.

У Міністерстві фінансів зазначають, що відповідно до Бюджетного кодексу одним із основних принципів, на яких ґрунтується бюджетна система, є принцип збалансованості – витрати бюджету мають відповідати обсягу надходжень бюджету на відповідний бюджетний період.

"Встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати, передбаченої в бюджеті 2014 року, потребуватиме додаткових видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери у сумі понад 51 млрд. гривень, порівняно з обсягами, передбаченими в бюджеті 2014 року. Неінфляційні джерела покриття таких видатків відсутні", - йдеться у листі.

"Підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС без фінансового забезпечення призведе до виникнення заборгованості із заробітної плати, скорочення чисельності працівників бюджетної сфери, зростання соціальної напруги тощо", - наголосили у Міністерстві фінансів України.

Освіта.ua
03.02.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Natali
Легко казати звільнися з роботи. А якщо ти проживаєш в сільській місцевості, далеко від міста, то що, ти обречений, чи ті діти, які навчаються в сільській школі? Невже вони не мають права на повноцінну освіту? На сьогоднішній час вчитель не спроможний прогодувати і утримати свою сім’ю, навіть якщо ти директор. За штатним розписом з окладом 2700. Згодна з вами, задовбали і підписками, і семінарами, а ще більше своїми перевірками. Та не боїмося ми цих перевірок, просто змінюється розклад, нервуються діти, переживають вчителі, потім наздоганяємо програму. Не знаєш за що братися, з понеділка припиняють харчування дітей, які проживають в Чорнобильській зоні, фінансування оплати на під’їзд шкільним автобусом частково також лягає на плечі батьків, я вже мовчу за ремонтні роботи. Прошу, скоротіть перевіряючих, а то штат їх нещодавно знову збільшився, зменшіть кількість семінарів, і ми, прості вчителі зможемо вчити спокійніше своїх дітей.
Лептон Ферміонов
Еврика! Якщо продати люстри з Межигір’я - вийде 0,36 млрд. грн. (по закупці) або й більше з урахуванням надбавки "за ексклюзивність лоту". Якщо ще трішки подивитись, так і всі 51 млрд. можна наскрести потихеньку...
Капаліка
Вже побачили, як балансуються витрати на Межигір’я і т.п. та витрати на освіту, науку, медицину, культуру, соціальну сферу.
Вчитель
Хотіла б я побачити, як якийсь депутат або міністр вилізе зі свого шикарного автомобілю і місяць проживе на зарплату 1200 грн. І не соромно їм казати, що грошей немає. Щомісяця 300 грн на податки відбирають. Ось і результат. Хтось їздить на авто за 2 млн гривень, а хтось повинен за копїйки працювати.
відмовляйтесь
Для Вчитель: у 90і казали: "Не подобається - пиши заяву". Багато людей пішло тоді із школи, особливо ті, хто мав певні фінансові амбіції. Цікаво, чи хтось бачив вчителя, що став верховним депутатом? Саме вчителя, а не бізнесмена, або чиновника, нехай і від освіти? Про який сором можно говорити?
Анна
Вы хотите сказать, что наши депутаты такие умные, что не каждый может с ними сравняться? Смешно. Просто такого количества денег у учителей, даже с большими амбициями, нет. И далеко не каждый готов идти по головам других.
Коментувати
Ирина Гунина
А повышение окладов депутатам и мсиловикам не приведет к задолженности? как-то об этом в нашем правиетльстве на задумывались. Да и правда - зачем им образование, если почти каждый их них диплом купил на одесском привозе
Лептон Ферміонов
Підкажу шлях, як підвищити зарплатню, тим хто робить корисну для держави і народу справу. Не треба шукати, як зібрати в бюджет більше грошей з економіки, яка й так ледь дихає. Не треба "включати станок". Не треба йти з простягнутою рукою по кредити та позики. Варто лише уважно подивитись куди витрачаються наявні ресурси та оцінити, наскільки корисні ці витрати. Чи потрібні Україні стільки чиновників в міністерствах, департаментах, адміністраціях, комісіях, комітетах, реєстрах, радах і т.п.? Що буде, якщо їх скасувати або скоротити (окрім економії коштів та скорочення пустопорожнього документообігу)? Може і менш зарегульована економіка підвищить ефективність? А ще, можна пересадити міністрів, голів, радників на громадський транспорт. Скоротити правоохоронні органи до загальноприйнятного у світі рівня. Скасувати відкати. І не буде, ні напруги, ні скорочень, ні заборгованості. І ресурси з’являться, і баланс збережеться. Можливість є завжди, було б бажання щось зробити замість відписок.
Сергій
Для Лептон Ферміонов: + запровадити електронний уряд
Коментувати
Андрій
Звільняйтеся. Не знущайтеся над собою. Я звільнився 2 місяці тому. Знайшов пристойну роботу... І відчув себе Людиною. Бо вже соромно навіть було казати: "Я працюю вчителем".
Ігор
Я, конечно, категорически против Евромайдана но то, что происходит в бюджетной сфере просто ужас! ВУЗы обязали (!!!!) три месяца платить все доплаты, положенные по закону, из собственных фондов(!!!!!). А что делать тем университетам где даже бюджетные места не все были закрыты этом году?
Info
Для Ігор: Ходите на антимайдан! Ваш президент услышит каждого!
Ігор
Для Info: Я И ТАК ТАМ, ПРИЧЕМ абсолютно БЕСПЛАТНО
vasya
Для Ігор: Ну так и работайте бесплатно! Кто кроме вас будет бороться за ваши права? "Бандеровцы"? Раскройте глаза, на майдане такие же люди как и вы, только более решительные, а может просто доведенные до отчаяния. Они наша надежда, а приставка к майдану "евро" уже неактуальна, люди просто хотят справедливости. Извините за резкий тон, накипело...
Коментувати
Учитель
Військовим є гроші, щоб підвищити на 20 відсотків, а вчителям немає. Кому ми потрібні???
Анатоліївна
За це стоять вчителі на антимайданах?За покращення всіх януковских та азірових.
DR
Для Анатоліївна: Ну доки вони цього самі не зрозуміють і стояти будуть, то до тих часів не буде припинення таких знущань. Дозволяють - можна нагинати
пп
Для Анатоліївна: они стоят за то, чтобы их не уволили. Извните, если кого-то обидела
Коментувати
учитель фізики
Школа зовсім стала жебрачкою. Прилади у фізкабінетех 1936 року. На них дивитися страшко. Дали термометри з ДЕТЕКУ так ціла подія. Як можна розповідати про фізику ц не покузувати дослідя? Не дати дітям скрутити провідники і побачити , що загорілась лампочка. Не можна все пере6класти на ІКТ, Зникає інтерес до всього , крім до споживацької культури.
коллеги
Для учитель фізики: ребёнок берёт в руки две неизвестные детальки, соединяет их между собой, добавляет наушники и кусочек провода и слышит из ничего - звуки. Или - взяв пробирку в руки (вот чего не было уже в советские времена в некоторых крупных школах никогда), наливает из одной баночки жидкость, туда же - из другой, и видит происходящее. А ведь система сама, собственными руками уничтожила миллионы исследователей, учёных... Вместо этого людям предлагается принимать то, что им несут радио и телевидение. Презентации на уроке, вместо того, чтобы по памяти рассказать одноклассникам то новое, что они познали.
Коментувати
працюємо
Мова навіть не про підвищення зарплат. Мова про їх виплату. Далі - мова про ФІНАНСУВАННЯ шкіл таким чином, щоб в РІВНИХ умовах навчались УСІ діти країни.Мова проте, що незабаром надходить пора вимагання грошей на ремонт - хто силою впливу (у кожного - різний),хто маніпуляціями (щоб ЗАХОТІЛИ скластися).Так, це також маніпуляція свідомістю учнів та батьків. Мова про відміну ДОДАТКОВИХ балів за відвідування підготовчих курсів при університетах, що також є фінансуванням галузі. Мова про передплату ДЕРЖАВОЮ хоча б дитячих видань для шкільних бібліотек (дитячі журнали "КЛАСС", "Барвінок", видання для вчителів...),мова про реально нові потрібні надходження до шкільних бібліотек _той самий "Гаррі Поттер", та нові дитячі твори... Мова про медблі для шкіл із фондів ДЕРЖАВНОГО фінансування, а не перекидання шафок для одягу із учителької до кабінетів...Думаю інші можуть доповнити...
вчителька
Для працюємо: передплата та відзвітування квитанціями на фахову пресу та провладні місцеві газети. Доповнюйте, колеги!
Директор
Мова про оплату замін і курсів. Все безкоштовно... Покращення?
коллеги
А у нас требуют выписку газет партии власти и местную центральную. Но самое "ценное" то, что "учителя учителей" требуют подтверждение квитанциями.
Коментувати
Аля
На виплату депутатам гроші є у Міністерства фінансів (при цьому ми постійно спостерігаємо за тим, як вони не відвідують засідання), а бюджетники хай працюють за "дякую" в цій країні. Жах, що ми жодній владі не потрібні.
О
Скоти
Освіта
Уроди