Osvita.ua Середня освіта Табачник заявив, що створив каркас української школи
Табачник заявив, що створив каркас української школи

Міністр освіти повідомив про пріоритетні напрями розвитку середньої освіти в 2014 році

Табачник заявив, що створив каркас української школи

Головна увага у середній освіті приділятиметься впровадженню нових державних стандартів. Активно триває підготовка до переходу на новий зміст освіти учнів 3-х і 6-х класів, що розпочнеться з 1 вересня цього року. Про це повідомив міністр Табачник під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

"У 2013 році завершено формування каркасу сучасної української школи – затверджено Концепцію профільної освіти. У документі закладено чимало прогресивних ідей. Це – суттєве розширення автономії школи у розподілі навчального часу (52%), забезпечення можливості створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня, впровадження професійних проб для усвідомленого вибору майбутньої професії. Упровадження Концепції розпочнеться з 1 вересня 2018 року", - зазначив міністр.

Він повідомив, що у 2014 році новими підручниками заплановано забезпечити учнів шкіл 3-х, 4-х та 6-х класів. Загалом – понад 250 назв нових підручників.

Також, за словами міністра, продовжиться створення освітніх округів і робота з модернізації спортивних майданчиків шкіл.

Табачник нагадав і про питання медичних оглядів усіх дітей. "Хотів би нагадати, що повернуто медичні огляди усіх спеціалістів у 14 регіонах у школах. Зараз упродовж першого кварталу 2014 року зможемо порівняти, де більш ефективно проводити огляд з метою профілактики та збереження здоров’я наших дітей: чи у поліклініках, як існувало в попередньому порядку, чи коли це робиться повністю в шкільному колективі", - наголосив міністр.

Він повідомив, що до 10 квітня всі школярі пройдуть поглиблені медичні огляди без будь-якої вибірковості.

За словами міністра, продовжується робота з упровадження інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами. У загальноосвітні заклади інтегровано понад 71 тис. дітей з особливими освітніми потребами. Уведено понад 600 посад асистентів вчителів у штати навчальних закладів.

"Великі плани є щодо роботи з обдарованою молоддю. Фактично створено Всеукраїнський банк інтелектуальних досягнень учнівської молоді на виконання Указу Президента", - зазначив очільник освітнього відомства.

Табачник нагадав, що в Умовах прийому до ВНЗ у 2014 році передбачено, що 100 дітей, які мають найвищі інтелектуальні результати – перемоги у міжнародних учнівських олімпіадах і всесвітніх інтелектуальних турнірах – матимуть додаткові бали при вступі до вищих навчальних закладів. Окрім того, Міністерство освіти створить для кожного з них індивідуальну освітню траєкторію, тобто обдарована дитина зможе за один семестр проходити навчальну програму за своїм бажанням у більш широкому обсязі.

Також міністр освіти і науки нагадав, 3 січня 2014 року розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. За його словами, реєстрація учасників проходить абсолютно нормально.

Освіта.ua
15.01.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Патріот освіти
Хай би цей "міністр" збирав манатки. Чи йому Майдан не підказує нічого? А щодо каркусу, то це він не створив каркас новоїосвіти, а це той каркас, який залишився після української освіти за керування габачника.
Геннадий Д
Всем доброго дня. Вступайте в официальную группу ТНУ в Вконтакте. Официальная группа ТНУ имени Вернадского - http://vk.com/tnu.official Новости ТНУ - http://www.crimea.edu/ Абитуриентам ТНУ - http://www.crimea.edu/komis/index.html Фото ТНУ - http://www.crimea.edu/albom/index.html Видео ТНУ - http://www.crimea.edu/video/index.html Структура ТНУ - http://www.crimea.edu/structure/index.html Электронные ресурсы ТНУ - http://repository.crimea.edu/jspui/ Международная деятельность ТНУ - http://global.crimea.edu/ Периодические издания ТНУ - http://science.crimea.edu/zapiski/ Библиотека ТНУ - http://library.crimea.edu/ Учебные видеофильмы - http://www.crimea.edu/video/ Вопросы и предложения присылайте по адресу: admin@crimea.edu
patryk
Дошки, проектори,експеременти, моніторинги, інтерактивне, блоки, модулі-вчителі артисти перед дітьми, а вчити і виховувати дітей коли??? Все повинно бути в міру, а за нововведеннями нашого "любимого" табака ми забули за учня, немає часу на нього бо потрібно все використати, підготувати море папок для перевіряючих, провести всі конкурси,відзначити всіх (в основному невідомих нікому знаменитостей) і тд. і в кінцевому результаті одержати шиш,як унавчанні дітей так і в своєму матеріальному забезпеченні
леся
100% владение IKT - смех.
Коментувати
песиміст
Вчителю лишилося небагато- до того каркасу купити (з власної зарплатні) комп"ютер, мультимедійну дошку, проектор, а про безліч паперів - мовчу... А основне-КАРКАС_ дали!
Засмучений Вчитель
Для песиміст: Можете в імені букву С не читати - і1 варіант і 2 правильні. Прочитайте і напишіть свою думку нижче будь-ласка з приводу прочитаного. Можливо я не правий? Може я думаю не так, як всі інші? Ну от мені цікаво: дошка, проектор і комп’ютер - навчають дітей краще, ніж ОСВІЧЕНА людина, під назвою вчитель? Згадайте: 6, 10, 15, 20, 25 років назад були ті дошки в школах? НІ! А діти без них вчились? Так! А якість навчання була хіба нижча, ніж зараз? НІ, а може й краща... Взагалі: чим далі назад в минуле від сьогодення, то бажання дітей вчитись було більше і якість навчання була у рази більша! Отже, діло і не в тих дошках, з якими всі носяться, як з писаною торбою. Той, хто хоче вчитись - навчається і з дошкою і без неї (наприклад невеличка школа в селі, яку ще не закрили). Той, хто НЕ ХОЧЕ ВЧИТИСЬ,тому ні дошка, ні проектор з комп’ютером не допоможуть...
ніна
це дійсно так.Впевнена, і якість освіти була кращою.Ці нововведення вже "задовбали".
покроково
Підтримаю замученого вчителя. Але не повністю. Саме на почтаку 90х, навіть ні, десь у 1989, коли до 9 класу почали брати ВСІХ бажаючих, якість навчання почала знижуватись. ДО 9 класу пішли діти, які 8 років мали проблеми з навчанням. Те, що неофіційно класи А,Б були сильнішими, В і ... слабшими - то, можливо, було й правильно. Сьогодні ж ми від першого класу ставимо дітей у різні стартові позиції, коли дитина попадає і у різні за оснащенням школи, і починають навчатися за різними програмами (батьки шукають можливість допомогти дітям у виконанні домашніх завдань усіма можливими способами, хоча це, можливо, й непогано). У мене найкраще вчились ті діти, в яких вдома НЕ було комп*ютера, або батьки яких контролювали доступ до цієї, не знаю накільки корисної для дитини, цяцьки.
Коментувати
Valko
Ми з дітьми в школі, а він з каркасом в Києві.
оптимист
Для Valko: И кто лучше живет? Тот, кто с каркасом, или те, кто с детьми в школе? Выводы комментировать? Или и так все ясно? Правильно: тот, кто подальше от детей в школе, тот и живет лучше и чувствует себя отлично, и денег приносит домой побольше! А те, кто с детьми в школе, имеет для начала время, чтобы о своих детях подумать? здоровье? деньги?
Коментувати
Olena
За 22 роки існування незалежної України НАСИЛУ "завершено формування каркасу сучасної української школи"! А що ж буде далі? Експеримент над дітьми, що зараз навчаються в 2 і 5-х класах, а на наступний рік вони будуть 3 і 6-м класом і т.д.? То вже ж експериментували з 12-річною освітою, та вчасно той 12 відмінили. Скільки можна ? Чому не можна спокійно навчати дітей? А обов’язково з моніторингом, чи ще з якимись причудами?
марія
ІДЕЯ ХОРОША, А ОТ ЇЇ ВИКОНАННЯ - ФІКЦІЯ. РЕЗУЛЬТАТИ МЕДОГЛЯДУ Є ТІЛЬКИ ТАМ, ДЕ ВЧИТЕЛІ САМІ З УРОКІВ ВЕДУТЬ ДІТЕЙ ДО ЛІКАРІВ. ХОЧ ТАКА КОРИСТЬ З УРОКУ, БО ДЛЯ ОСВІТИ НІЧОГО КРІМ ПИСАНИНИ НЕ ПРИДУМАЛИ У МОН.
Олекса
Збільшив корупцію у рази, знищив чудові підручники і з відкатом надрукував нові, приписав собі заслуги попередників (ЗНО),украв усе, залишився лише каркас та й той скоро стибрить

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!