Osvita.ua Середня освіта Освіта тримається на патріотах, - Ніколаєнко
Освіта тримається на патріотах, - Ніколаєнко

Екс-міністр освіти не бачить позитивних змін в українській освіті та наголошує на недофінансуванні галузі

Освіта тримається на патріотах, - Ніколаєнко

Голова Громадської Ради освітян і науковців, екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко не бачить особливих позитивних змін в освіті за 2013 рік. Про це він повідомив у ході круглого столу, на якому було обговорені підсумки функціонування освітньої галузі України у 2013 році та висловлені прогнози експертів щодо можливого розвитку ситуації в 2014 році.

"Галузі не додано, до передбачених Законом про освіту, майже 30 мільярдів гривень. Як і раніше в освіті квітне подвійний негативний відбір для вчителів: до педуніверситетів вступають, як правило, ті, хто не пройшов в інші престижні університети. А потім вже кращі випускники, які стають вчителями, йдуть до школи і згодом змушені переходити працювати в інші галузі економіки із-за низької зарплати", - зазначив Ніколаєнко.

За його словами, в університетах погіршується стан наукової-дослідницької роботи, що неминуче відбивається на якості підготовки випускників вузів.

"Попри все українська освіта і наука поки ще тримається на тих патріотах-педагогах, які свято вірять в корисність справжньої освіти і виховання", - зауважив Ніколаєнко.

Як відомо, Голова правління Центру освітнього моніторингу Павло Полянський вважає, що від теперішнього міністра освіти та уряду не варто очікувати на поліпшення ситуації в освіті у 2014 році.

Освіта.ua
13.01.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег
Николаенко может говорить шаблонные правильные с виду вещи, но только коррупцию в МОНе на уровне центрального аппарата ввел именно он - в 2005 году, когда пришел после В.Г. Кременя. Он ввел взятки с ректоров за продление контрактов, он первым начал проводить "откатные" аукционы по изготовлению учебников и он внедрил коррупционоёмкую систему печатания пластиковых дипломов...это кроме прямых поборов с ВУЗов...
Вася
Для Олег: А звідки Ви про це знаєте? А до 2005 року все було чесно, правдиво ще й безкоштовно? Як в Конституції записано? Чого ж стільки часу мовчали? Треба було написати, щоб всі про цю ганьбу дізнались! На мою думку Станіслав Ніколаєнко був НАЙКРАЩИМ міністром освіти незалежної України! У школах ВЧИЛИ ДІТЕЙ ! А про те, що ви пишете я ніде в той час не зустрічала подібної інформації. Якщо вже так було погано на вашу думку тоді, то зараз прямо все дуже добре??? Хоч у ВУЗах, хоч у школі, скрізь одне й те саме..."Жити стало краще, жити стало веселіше..." Та тільки не всім! Всього на всіх не вистачає! Цікаво і чого студенти ВУЗів при міністрові С.Ніколаєнку не виходили з протестами, а зараз все так добре, а вони, ті студенти чогось хочуть???
Коментувати
Игорь
Табачник - не самый худший вариант по сравнению с фашистом Вакарчуком и его друзяками - Полянским и еже с ними. которым давно пора на свалку истории
Маша
Для Игорь: Чем Вакарчук был фашист? Это он что-ли заставлял прятать книги как в 37 году? Это при нем учителя постоянно за свой счет сидели? Это при нем разве были сняты все доплаты, а за замену забыли когда платили? Это при нем 9 пачек бумаги на месяц - уже мало? Это при нем чиновничий штат увеличился втрое? Это его родственники подгребли под себя весь рынок учебников. Это при нем клепались дебильные программы, наспех сляпанные из старых? Это при нем проводились "мониторинги" и К/Р, главная цель которых срубить бабло и развалить учебный процесс? Это при нем в пришкольных лагерях на асфальте добровольно-принудительно "оздоравливается" уже по 120% детей? Продолжать можно долго, по-моему вы Вакарчука с кем-то путаете, догадайтесь с кем?
МАРІЯ
ЦЕ ТІЛЬКИ ЧАСТИНА ЙОГО "ЗАСЛУГ". В ЦІЛОМУ НАЦІЮ НИЩАТЬ ЙОГО ОСВІТНІ "ПРОЕКТИ". БРАВО ЗА КОМЕНТАР.
Катя
Для Маші: 100% підтримую. Такого освітоненависинка у нас ще не було!
Коментувати
Андрій
Ще Згуровськйи був досить хорошим міністром освіти. Якби не його вік то я би тільки його підтримував як кандидата на заміну цього придурка Табачника, а так то думаю наступним буде Сергій Квіт.
ВВВВВ
За моєї пам"яті з усіх міністрів Ніколаєнко - єдиний, хто хоч якось турбувався за вчителів. Не те, що козел Табачник - заявляв, що вчителі мало заробляють, бо не на 2 ставки працюють.
Володимир
Для ВВВВВ: Був ще колись гарний міністр - Зязюн, але не довго...
МАРІЯ
ЩИРО ВДЯЧНІ НІКОЛАЄНКУ ЗА ЙОГО ТУРБОТУ ПРО ВЧИТЕЛЬСТВО І ОСВІТУ.
Коментувати
Вася
Ніколаєнко говорить правду, відійдуть педагоги навчені при радянській системі і настане остаточний крах нашої освіти. Держава свідомо гробить освіту, експлуатувати неучів легше і дешевше. Неучі керівники, неучі підлеглі - державі кінець.
Лариса
Для Вася: Я Вас підтримую
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!