Osvita.ua Середня освіта Освітою керують люди з нетрадиційною освітньою орієнтацією, - експерт
Освітою керують люди з нетрадиційною освітньою орієнтацією, - експерт

У Центрі освітнього моніторингу заявляють, що освіту очолює групка людей, для яких вона є чужою і нецікава

Освітою керують люди з нетрадиційною освітньою орієнтацією, - експерт

Голова правління Центру освітнього моніторингу Павло Полянський вважає, що ні від теперішнього міністра освіти, ні від уряду не слід очікувати на поліпшення ситуації в освіті у 2014 році. Про це експерт заявив під час виступу на засіданні круглого столу "Українська освіта 2013: підсумки та прогнози".

За словами Полянського, у 2013 році зберігалась тенденція, коли освітня діяльність на рівні навчальних закладів, педагогічних колективів та регіонів майже не була пов'язана із політикою в галузі освіти, що практикується теперішнім міністром освіти та його оточенням.

"Маємо ситуацію "два світи - два способи життя". На "низовому рівні": безгрошів’я, затримки з виплатою зарплат і стипендій, закриття шкіл, адміністративний диктат, скандальний "моніторинг" у 5 та 10-х класах, підручники з помилками, але також: повсякденна праця педагогів, педагогічні новації, більші чи менші досягнення. "Вгорі": роздачі нагород чиновникам, марнославство, покривання чи навіть заохочення репресій проти студентів, байдужість до становища педагога", - наголосив голова Центру освітнього моніторингу.

Він зазначив, що на центральному рівні не було здійснено хоч би одного значущого, загальнонаціонального масштабу, кроку в напрямку подолання глибокої кризи в освіті. Лише до 10% подій, віднесених опитаними експертами до позитивних у 2013 р., у більшій чи меншій мірі було причетне профільне міністерство.

"Разом з тим, до 70% важливих подій в освіті, названих опитаними експертами, Уряд та МОН не мали безпосереднього стосунку. Більше того – перше місце у рейтингу посідає студентський протестний рух проти такої, з дозволу сказати, "політики", - повідомив експерт.

"По-суті, на керівних посадах у галузі маємо людей з нетрадиційною освітньою орієнтацією. Бо традиційна освітня орієнтація – це совісливість керівників, їх постійне "оглядання" на реакцію колег по освітянському цеху, дотримання прийнятої серед педагогів етики поведінки тощо. Нічого цього сьогодні немає. Освітою "керує" групка людей, для яких вона, освіта як покликання, і чужа, і нецікава", - заявив Павло Полянський.

Як відомо, наприкінці минулого Центр освітнього моніторингу склав "ТОП-10" найбільш резонансних освітніх подій 2013 року на підставі аналізу згадуваності у ЗМІ та обговорень у соціальних мережах.

Освіта.ua
13.01.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DR
За мотивами Луценка ))
Вилен (МОДЕРАТОР)
Здається і Полянський керував освітою...
Замучений учитель
Для Вилен (МОДЕРАТОР): Так-так керував... Ото тільки й працювали з дітьми, як міністром освіти був Ніколаєнко! Хороший був міністр, толковий, розумний, але хіба таких треба в уряді? Треба таких, щоб діти відкрили підручник, почали читати, прочитали, зрозуміли далеко не все, потім кинули тією книжкою і так через день і з року в рік ... Може б діти і вчились, якби знали НАВІЩО, ДЛЯ ЧОГО БУТИ РОЗУМНИМ, а так... Маємо те, що маємо... А Ніколаєнко школу бачив зсередини, бо він сам був учителем, завучем, вже потім директором... Пам’ятається 12-річна освіта вводилася, типу, щоб розвантажити навчальні програми, а що маємо ?
Коментувати
СЛАВА
помниться в царской России учебный день начинался с "Боже, Царя храни". И где теперь царь? А где царская Россия? Это по поводу ежедневного хорового пения. ЗАТАСКАННАЯ ежедневно государственная символика - будет ли она ценность иметь? Я помню ТОТ благоговейный трепет, когда выпадала ЧЕСТЬ поднятия ФЛАГА СССР
Дейко
Для СЛАВА: Ну й де ваш ссср з його флагом?))
СЛАВА
))))))))Правильно, у меня в сердце. Интересно, после хорового пения, без видения будущего(, ЧТО останется в серцах поющих??? Думаете ЭТО выход -петь на первом уроке? Или перед уроками? ... Жители одной из европейских стран С ГОРДОСТЬЮ утверждают: "Мы живём в ЦИВИЛИЗОВАННОЙ стране", хотя гимн перед уроками НЕ поют...
Коментувати
наш
Чергове "досягнення" МОН: перед першим уроком кожен день гімн і підняття прапора. Ідея хороша. Але... благими намерениями вымощена дорога в ад Реакція буде зворотньою. Не патріотів виховаємо, а циніків. Куди вже далі...Діти вже сміються.
марія
Для наш: ЗВІДКИ ТАКА ВКАЗІВКА? ЩО ЗА ДУРНЯ?
працюємо
Для наш: Є класна ідея ВИКОРИСТАННЯ того співу. Адже ВСЕ можна повернути так, як те бачить ВИХОВАТЕЛЬ...
Коментувати
Михтод
Підтримую сказане, п. Полянським. Стисло, лаконічно та сильно!
Вчитель
Шановний Павло Полянський! Ми пам’ятаємо Ваше керівництво. Нічого доброго ми не бачили.
Михтод
Для Вчитель: Каміння можна кидати лиш тим, що без гріха. Хоча і ті що без гріха каміння не кидають! Полянський Павло - фахівець та молодець!
Тетяна
Якщо порівняти "проХВесіоналізЬм" Табачника з Ко і Вакарчука з Полянським, то ... вийде Табачук . Обидві - команди НЕЗДАР!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!