Osvita.ua Середня освіта Табачник розповів про освітні рекорди в 2013 році
Табачник розповів про освітні рекорди в 2013 році

Міністр освіти і науки розповів про досягнення його відомства у напрямі розвитку вітчизняної освіти

Табачник розповів про освітні рекорди в 2013 році

Міністр освіти і науки під час проведення прес-конференції за темою "Підсумки розвитку освіти і науки у 2013 році" розповів про досягнення та рекорди освіти і науки у минулому році.

За словами міністра, великим досягненням 2013 року стало затвердження Концепції профільної освіти, в якій закладено суттєве посилення автономії школи у розподілі навчального часу (52%), створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня, впровадження професійних проб для усвідомленого вибору майбутньої професії. Чиновник нагадав, що впровадження Концепції розпочнеться 1 вересня 2018 року.

Також за словами Табачника, галузь освіти має суттєві успіхи і в комп’ютеризації та інформатизації шкіл.

"Ще п’ять років тому Україна замикала першу сотню країн за використанням інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі. Сьогодні, за оцінками світових експертів, ми вже посідаємо 62 місце, за три роки піднявшись майже на 40 позицій", - заявив міністр.

Очільник МОН переконаний, що започатковані державні програми "Сто відсотків", Національний проект "Відкритий світ", інновації, закладені в освітні стандарти, мають забезпечити дійсний прорив у цьому напрямі протягом найближчих років.

"Свідченням належної якості української освіти безумовно є постійні перемоги наших учнів на міжнародних інтелектуальних змаганнях. Традиційно за останні 20 років змагань в інтелектуальних турнірах, олімпіадах є команди азійських країн та команди США, Росії, Німеччини, Індії. Приємно, що Україну протягом п’яти років також відносять до країн-лідерів змагань, оскільки за результатами наші команди знаходяться в першій десятці, іноді на 15 місці серед 100 команд-учасників міжнародних олімпіад школярів", - зазначив міністр освіти і науки.

Табачник нагадав, що у 2013 році було виділено максимальне фінансування програми видання навчальної літератури – понад 243 млн. грн, завдяки чому здійснено видання рекордної кількості назв підручників і рекордно максимальний наклад.

Також чиновник розповів про успішну реалізацію програми "Шкільний автобус", акції "Урок плавання", завдяки який навчилися плавати майже 350 тисяч дітей та про 8 тисяч модернізованих та оновлених спортивних майданчиків у навчальних закладах.

Міністр переконаний, що високими темпами у 2013 року розвивалась і позашкільна освіта. Упродовж року не було ліквідовано жодного позашкільного навчального закладу.

"У минулому році більш ніж на 4 тис. гуртків, творчих об'єднань, спортивних секцій стало працювати в позашкільних закладах системи освіти", - наголосив міністр освіти і науки України.

Не обійшлося без рекордів і у зовнішньому незалежному оцінюванні, за словами Табачника, під час проведення пробного тестування з усіх предметів, участь у ньому взяла "рекордна кількість майбутніх абітурієнтів – понад 127 тисяч".

Освіта.ua
10.01.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир
Выпускники полной средней школы не знают таблицы умножения. Большинство выпускников за период обучения не прочитали ни одной книги. Вот это рекорды. А смена программ и учебников, а потом их отсутствие. Убогая материальная база учебных заведений, поборы родителей и учащихся. МОН не владеет ситуацией в образовании Украины, и давно превратилось в коммерческую структуру, которая обманывает государство, преподнося желаемое за действительное. При таком состоянии образования в Украине, даже самые талантливые дети не смогут получить достойного образования. Не поможет и достаточный материальный статус родителей. К руководству образованием должны придти свежие силы, с наличие элементарной совести и понимания проблем образования на современном этапе. И дело совсем не в недостатке денег, в том куда они расходуются.
sergey1979`
Сьогодні після пятихвилинки на перерві в колективі обговорили одне з "досягнень" освіти - НЕ ДАЮТЬ НАВІТЬ НА КРЕЙДУ!!! Журнали за свій кошт купили. А ми тут про Відкритий світ з планшетами... Можливо МОНУ хоче зєклономити на крейді, щоб на планшети вистачило ??! :
Реаліст
Для sergey1979`: Нам видали журнали, але попередили, що це востаннє! На наступний рік ми теж будемо купувати. Якщо вчителі будуть купувати журнали, то може хай і пишуть, що хочуть, кому скільки хочуть, і т.д. Діти в щоденнику пишуть не завжди те, що треба, а те, що хочуть. Дожили!, щоб вчителі купували крейду, журнали, оце вже "пакращення", далі нікуди падати. То вже хай вчителі ще куплять собі класи і все, що їм треба, та й будуть ФОП в освіті! А так школа державнв, освіта за Конституцією безкоштовна, а вчителі купіть те, оце, ще ось оте і т.д. Хоча вчителі ж ще раніше мовчки купували журнали інструктажів з ТБ. Отже нічого нового в цьому немає. А те, що було треба на новий рівень підняти. Ось так якось. А про планшети Ви мабуть не в курсі, бо їх повинні будуть купити батьки дітям за соціально прийнятними цінами, ну звичайно тих шкіл, що вийдуть переможцями у 2 етапі "Відкритого світу". А хтось питав дітей, чи треба їм той відкритий світ? Може їм треба розвантажити від ЗАЙВОГО програму
Коментувати
Volodymyr
"Також за словами Табачника, галузь освіти має суттєві успіхи і в комп’ютеризації та інформатизації шкіл." Ну, не знаю... У нашій школі 1 комп’ютерний клас 2004 року випуску. 10 комп’ютерів. Розклад перенавантежено і тому другокласникам поставили "Сходинки до інформатики" на 5-6 уроки. Є школи у місті, де ситуація ще гірша. Це успіхи?!?!
Оптиміст
Для Volodymyr: вчора випускали один трактор а сьогодні вже два - прирість вдвічі, за кордоном було 100 а тепер 110 - так цеж тільки 10 відсотків приросту!!!
Коментувати
Вероника Татаренко
О каком качестве образовани можно говрить в нашей стране, если каждый родитель вынужден для того, чобы дитё хоть сколько можно приемлемо сдало тесты , нанимать репетиторов. И это не потому. что учителяч плохо учат, или наши дети ленивые - просто до невозможности перегружена программа и совершенно бездарно написаны учебники. Я своих учеников иногда по институтским своим конспектам учу. разве так должно быть??? Какие там рекорды?!!
татьяна
Я мама ученицы 11 класса и открывая учебники информатики за 10-11 класс,хочу сказать,что написаны прекрасно и очень понятно,только дети ленятся их читать,а сидят в контакте,а потом говорят ,что именно работать на компьютере не умеют.
ніна
які рекорди? Мені моторошно від такої якості освіти.На жаль ,доводиться "донавчати" дитину вдома .
Teacher
Для ніна: ПІДТРИМУЮ кожне слово і кожну букву і в вашому, і в попередніх коментарях!Ми теж "донавчаємо" свою дитину (5 кл) вдома - "спасибі" міністру за нові стандарти освіти для 5-го класу. Дитина не має часу вгору глянути, бо вчителі задають проекти не на вихідні, а серед тижня... Ще добре, що не всім вчителям ті проекти треба, а то б тільки те й робили, що готували проекти! Цікаво навіть не те, що це діти 5-го класу, а не 8, 9 чи 10...Жоден вчитель не показав дітям ЗРАЗОК того, що він хоче, щоб йому здали! І серед цих вчителів прославлені з категоріями та пед.званнями...Прийшла дитина, додому плаче - питаю чого? проект на завтра... Як його робити? Не знаю... Що вчитель казав??? Нічого. І це завдання здати завтра... І семестр вчила вся сім’я 5-й клас за новими стандартами - і маємо три 9-и, все інше 10, 11. Саме цікаве, що дитина сама по собі розумна, але за новими підручниками навіть я розумію, що я знаю не все (а в мене золота медаль).
продовження
Для Teacher: Саме цікаве було те, що ми разом вивчили англійську і французьку мови на 10, а от рідну мову - лише на 9!Що буде в старших класах не уявляю...Якщо вже у 5-му класі вчать, що сума кутів трикутника дорівнює 180 градусів, то, що діти вчитимуть у 7-му класі, де ця тема була споконвіку?..Якщо "донавчати" дитину щодня вдома і на вихідних, то навіщо ходити в школу?Протирати штани?Програми ПЕРЕВАНТАЖЕНІ, ДІТИ ЗАМУЧЕНІ ВСІМ ЦИМ НАВЧАННЯМ, а ми звітуємо про досягнення та рекорди - як все добре...Тільки де воно те добре?Досягнення і рекорди на дітях? У класі з 25 осіб - 1 учень досягнув високого рівня, 8 -достатнього, 7 - середнього, і 9 - початкового. Оце досягнення та рекорди?? А далі ЯК ВОНИ НАВЧАТИМУТЬСЯ? ВСІ НА ПОЧАТКОВОМУ РІВНІ? Можливо це тільки у нас такі ледачі учні?.. Хоча я думаю, що краще лише там, де немає нових стандартів, рекордів, тобто в Фінляндії, Німеччині,Росії та інших країнах світу... Батьки учнів 5 -х класів, напишітьбудь-ласка, які у ваших дітей успіхи?
СЛАВА
Вчитель 5 класу стверджує, що "важкі успіхи, дуже важкі". А ще згадав про слова, почуті років 5 тому від молодої вчительки, що вже працює десь: "Та я за сесію в 3 рази більше платила, аніж тут за місяць заробляю".
Коментувати
нориМ
тут нема чим хвалитись ,а дядько ,що зветься міністром, ще й знає вийти з води сухим ,так би мовити -знає!!!! В школі розвелось неуків повно- серед училок, так-так! Старе покоління відійде ,а соплячня ,що в часи незалежності купила дипломи ,так навчить , що діти інколи більше від читалок знають.
Олег
Для нориМ: Согласен!!!Это факт!!!Если в 9 классе информатик с учениками вместо урока в Контру играют.Это о чем-то заставляет задуматься.К сожалению "старая гвардия" уходит, а опыт передать некому.Проще же не учить, а "заигрывать" с учеником и за простенькие задания ставить ему хорошие оценки, чем ставить оценки в соответствии с критериями оценивания, которые, кстати, не фонтан. Так что "О времена, о нравы!!! Мы есть продуктом этого общества и значит на данный момент так и должно быть!!(
Оптиміст
а для сучасних дітей тільки оті училки і потрібні - разом заткнуть вуха навушниками і будуть вконтакте сидіти - це сучасна освіта - "Відкритий світ"
Коментувати
Роман
Цей козлобородий, про свою історичну батьківщину розказує??? Яке він падла відношення має до розвитку української освіти???

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!