Osvita.ua Середня освіта Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Гриневич
Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Гриневич

За словами голови профільного парламентського комітету, криза в освіті і науці у 2014 році буде поглиблюватися

Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Гриневич

Завдяки технологіям влади кожен учитель щомісяця недоотримує від 700 до 2000 грн. Про це заявила голова Комітету ВР з питань науки та освіти Лілія Гриневич під час круглого столу, присвяченого підсумкам функціонування освітньої галузі у 2013 році та прогнозам щодо можливого розвитку ситуації в 2014 році.

За словами голови профільного парламентського комітету, минулого року в освіті і науці продовжувалася криза, що поглиблюватиметься у 2014 році.

"У бюджеті на наступний рік знову закладено недофінансування, внаслідок чого далі закриватимуться школи, а витрати перекладатимуться на батьків. Це означає, що поглиблюватиметься розрив між освітніми можливостями дітей із сімей з різним матеріальним становищем, освіта в Україні відтворює бідність", - підкреслила Гриневич.

Вона зазначила, що недофінансування освіти є вродженою вадою бюджетної політики. Фінансування освіти відносно ВВП не змінилося (6,4%) у порівнянні з минулим роком, в той час як доля витрат на силові відомства зросла. В бюджеті освіти на 2014 рік на одного учня в середньому виділяється 8 800 грн. при мінімальній потребі 9 500 грн.

"Минулого року нічого не зроблено для підвищення матеріального статусу вчителя. Середня оплата праці в промисловості становить 3836 грн. (за жовтень), а в освіті - 2616 грн. Влада навчилася маніпулювати вчительською зарплатою. 1 січня 2013 року вперше не переглянуто перший розряд тарифної сітки, що дозволяє не переглядати базові оклади. В 2014 році ця технологія триватиме. Внаслідок цього кожен вчитель недоотримує щомісяця 700 - 2000 грн", - наголосила депутат.

Вона зазначила, що ще однією ілюстрацією пріоритетів влади є її ставлення до науки.

"Якщо 2009 року на Генпрокуратуру було виділено 966 млн. грн., а на науку – 1,8 млрд., то 2014 року пропорція змінилася – на Генпрокуратуру – 3,2 млрд., а на науку – лише 2,7 млрд", - підкреслила голова Комітету ВР з питань науки і освіти.

Вона повідомила, що пріоритетами діяльності профільного комітету у 2014 році будуть: стремління домогтися системних змін в галузі через розроблення і прийняття нового базового закону "Про освіту"; боротьба за прийняття закону "Про вищу освіту", розробленого робочою групою під керівництвом Згуровського; підготовка законодавчого ґрунту для зростання науково-технічного потенціалу країни; створення громадянської платформи підтримки змін в освіті та науці.

Як відомо, Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки звернувся до спікера парламенту Рибака з проханням під час розгляду та прийняття Держбюджету передбачити видатки на освіту і науку в обсягах, що відповідають державним гарантіям визначеним законодавством.

Варто зазначити, що незважаючи на заяви прем’єра Азарова, проект Держбюджету на наступний рік, підготовлений урядом, не передбачає підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС та збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року.

Освіта.ua
10.01.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
А зачем нам проффсоюз? Чтобы исправно взносы уплачивать и на Новый год подарок получить?
читачки
Для Володимир: проффсоюз = атавизм советской системы жизни
Коментувати
Вероника Татаренко
Благо, Табачник, во всеуслышание заявил, что добавит к зарплате учителя 700 грн. Откуда, если не пересматривалась тарифная сетка, без которой ни одна бухгалтерия не может даже копейки накинуть этому жалкому рабу. Власть и дальше продолжает проводить политику двойных стандартов - обещает одно, а делает совсем противоположное
ВА
Для Вероника Татаренко: Зарплату підвищать до кінця року у звязку з необхідністю.(на носі вибори президента). Підвищення відбудеться за рахунок закриття шкіл(оптимізація) та інших навчальних закладів на 01.09.2014.
Коментувати
папа
какая забастовка,вас на следующий день выгонят!
Вероника Татаренко
Для папа: Против забастовок у администрации и гороно есть прекрасный антидот - "На ваше место уже очередь стоит!". И правда - в нашей стране переизбыток педагогических кадров при целенаправленом закрытии школ. Круг замкнулся!. таки правы те комуняки - надо менять уже саму систему!
Коментувати
Олена Миколаївна
Владі вигідно управляти титушками і вирощувати їх. Навіщо освічені люди. Дуже шкода що до такої професії як вчитель таке відношення. Пане Азаров, вас теж вчили вчителі, вивчили на свою голову. Ганьба!!! Я пишаюся нашою країною, але не поважаю державу.
Інна Василівна
Вони забули про вчителів. Ми забудемо про них! Вони ще не знають, що таке вчительські страйки.
СЛАВА
Для Інна Василівна: Для Інна Василівна: забастовка учителей- это С И Л А по своей мощи, последствиям, влиянию, В О С П И Т А Н И Ю. Но тут несколько иная проблема- сами учителя
Иван иванов
Учителя нынче безмолвные и трусливые, но за часы продадут и маму родную. Нет тех учителей, у которых была своя точка зрения, и они ее отставали , была честь и достоинство. А сейчас?
Вчитель
Є такі вчителі, але їх мізерна кількість.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!