Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Гриневич

За словами голови профільного парламентського комітету, криза в освіті і науці у 2014 році буде поглиблюватися

Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Гриневич

Завдяки технологіям влади кожен учитель щомісяця недоотримує від 700 до 2000 грн. Про це заявила голова Комітету ВР з питань науки та освіти Лілія Гриневич під час круглого столу, присвяченого підсумкам функціонування освітньої галузі у 2013 році та прогнозам щодо можливого розвитку ситуації в 2014 році.

За словами голови профільного парламентського комітету, минулого року в освіті і науці продовжувалася криза, що поглиблюватиметься у 2014 році.

"У бюджеті на наступний рік знову закладено недофінансування, внаслідок чого далі закриватимуться школи, а витрати перекладатимуться на батьків. Це означає, що поглиблюватиметься розрив між освітніми можливостями дітей із сімей з різним матеріальним становищем, освіта в Україні відтворює бідність", - підкреслила Гриневич.

Вона зазначила, що недофінансування освіти є вродженою вадою бюджетної політики. Фінансування освіти відносно ВВП не змінилося (6,4%) у порівнянні з минулим роком, в той час як доля витрат на силові відомства зросла. В бюджеті освіти на 2014 рік на одного учня в середньому виділяється 8 800 грн. при мінімальній потребі 9 500 грн.

"Минулого року нічого не зроблено для підвищення матеріального статусу вчителя. Середня оплата праці в промисловості становить 3836 грн. (за жовтень), а в освіті - 2616 грн. Влада навчилася маніпулювати вчительською зарплатою. 1 січня 2013 року вперше не переглянуто перший розряд тарифної сітки, що дозволяє не переглядати базові оклади. В 2014 році ця технологія триватиме. Внаслідок цього кожен вчитель недоотримує щомісяця 700 - 2000 грн", - наголосила депутат.

Вона зазначила, що ще однією ілюстрацією пріоритетів влади є її ставлення до науки.

"Якщо 2009 року на Генпрокуратуру було виділено 966 млн. грн., а на науку – 1,8 млрд., то 2014 року пропорція змінилася – на Генпрокуратуру – 3,2 млрд., а на науку – лише 2,7 млрд", - підкреслила голова Комітету ВР з питань науки і освіти.

Вона повідомила, що пріоритетами діяльності профільного комітету у 2014 році будуть: стремління домогтися системних змін в галузі через розроблення і прийняття нового базового закону "Про освіту"; боротьба за прийняття закону "Про вищу освіту", розробленого робочою групою під керівництвом Згуровського; підготовка законодавчого ґрунту для зростання науково-технічного потенціалу країни; створення громадянської платформи підтримки змін в освіті та науці.

Як відомо, Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки звернувся до спікера парламенту Рибака з проханням під час розгляду та прийняття Держбюджету передбачити видатки на освіту і науку в обсягах, що відповідають державним гарантіям визначеним законодавством.

Варто зазначити, що незважаючи на заяви прем’єра Азарова, проект Держбюджету на наступний рік, підготовлений урядом, не передбачає підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС та збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року.

Освіта.ua
10.01.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
А зачем нам проффсоюз? Чтобы исправно взносы уплачивать и на Новый год подарок получить?
читачки
Для Володимир: проффсоюз = атавизм советской системы жизни
Коментувати
Вероника Татаренко
Благо, Табачник, во всеуслышание заявил, что добавит к зарплате учителя 700 грн. Откуда, если не пересматривалась тарифная сетка, без которой ни одна бухгалтерия не может даже копейки накинуть этому жалкому рабу. Власть и дальше продолжает проводить политику двойных стандартов - обещает одно, а делает совсем противоположное
ВА
Для Вероника Татаренко: Зарплату підвищать до кінця року у звязку з необхідністю.(на носі вибори президента). Підвищення відбудеться за рахунок закриття шкіл(оптимізація) та інших навчальних закладів на 01.09.2014.
Коментувати
папа
какая забастовка,вас на следующий день выгонят!
Вероника Татаренко
Для папа: Против забастовок у администрации и гороно есть прекрасный антидот - "На ваше место уже очередь стоит!". И правда - в нашей стране переизбыток педагогических кадров при целенаправленом закрытии школ. Круг замкнулся!. таки правы те комуняки - надо менять уже саму систему!
Коментувати
Олена Миколаївна
Владі вигідно управляти титушками і вирощувати їх. Навіщо освічені люди. Дуже шкода що до такої професії як вчитель таке відношення. Пане Азаров, вас теж вчили вчителі, вивчили на свою голову. Ганьба!!! Я пишаюся нашою країною, але не поважаю державу.
Інна Василівна
Вони забули про вчителів. Ми забудемо про них! Вони ще не знають, що таке вчительські страйки.
СЛАВА
Для Інна Василівна: Для Інна Василівна: забастовка учителей- это С И Л А по своей мощи, последствиям, влиянию, В О С П И Т А Н И Ю. Но тут несколько иная проблема- сами учителя
Иван иванов
Учителя нынче безмолвные и трусливые, но за часы продадут и маму родную. Нет тех учителей, у которых была своя точка зрения, и они ее отставали , была честь и достоинство. А сейчас?
Вчитель
Є такі вчителі, але їх мізерна кількість.
Коментувати