Профспілка вимагає гарантованих видатків на освіту

Освітня профспілка звернулася до спікера ВР з приводу необхідності фінансового забезпечення галузі

Профспілка вимагає гарантованих видатків на освіту

Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки звернувся до спікера парламенту Володимира Рибака з приводу необхідності фінансового забезпечення галузей освіти і науки при затвердженні Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік".

Освітяни звертають увагу Рибака, що при розгляді та прийнятті Держбюджету варто передбачити видатки на освіту і науку в обсягах, що відповідають державним гарантіям визначеним законодавством.

Зокрема, в освітній профспілці наполягають на реалізації ст. 57 закону "Про освіту" щодо відповідності рівня середніх посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників середньомісячній заробітній платі працівників промисловості.

Також однією з вимог освітян є передбачення у бюджеті оплати праці на основі тарифної сітки з установленням посадового окладу працівника першого тарифного розряду в розмірі мінімальної заробітної плати не нижче прожиткового мінімуму з підвищенням тарифних коефіцієнтів, які б забезпечували законодавчо гарантований рівень працівників системи освіти.

Серед інших вимог освітньої профспілки є підвищення стипендіального забезпечення студентів ВНЗ та учнів професійно-технічних навчальних закладів відповідно до зростання прожиткового мінімуму, встановлення доплати протягом трьох років за першим робочим місцем педагогічним працівникам навчальних закладів усіх типів, що розташовані у сільській місцевості, встановлення окладів науковим працівникам наукових установ на рівні не нижче посадових ставок викладачів відповідної кваліфікації вишів ІІІ-ІV рівнів акредитації тощо.

"При розгляді та прийнятті Держбюджету на наступний рік переконливо просимо передбачити видатки на освіту і науку в обсягах, що відповідають державним гарантіям, зазначеним в ст. 61 Закону України "Про освіту" та ст. 34 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", а саме не менше 10 % національного доходу та 1,7 % валового внутрішнього продукту", - йдеться у зверненні ЦК Профспілки працівників освіти і науки до голови парламенту Володимира Рибака.

Як відомо, незважаючи на заяви прем’єра Азарова, проект Держбюджету на наступний рік, підготовлений урядом, не передбачає підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС та збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року.

Освіта.ua
26.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника Татаренко
какие там гарантированные расходы на образование, если власть уже до того доворовалась, что золотовалютный запас сократился на треть, российский кредит распихала по карманам олигархов для дальнейшей лояльности и поддержки и снова раскрыла рот на кредиты от МВФ. Бюджетники в списках не значатся....
Ніна
У Вол.-Волинському педколеджі профспілка переслідує, принижує викладачів, а не відстоює права працівників в сім’ях яких мінімальні доходи, діти з проблемами здоров’я, інваліди. Якщо ці працівники осмілюються публічно заявити, запитати чи перевірити діяльність цих здирників. Ні обласна профспілка вчителів, ні місцеві не допомагають, а навпаки заважають добиватись підвищення зарплати. Напевно у цих людей є інші види доходів, що перекривають ставки викладачів у рази. Кошти профспілки тотально йдуть на представницькі витрати з благословіння колективу. Хто не платить того затюкують і принижують. хочуть позбавити права працювати людей з 30 річним стажем.
rty
Учитель не нужен никому кроме профсоюза, неужели неясно... И власть очень рада таким высказываниям, которые брюжжат - профсоз вон!!! Да они и рады, а если те профсоюзы не гавкали, то и вовсе ничего бы не платили! И непроконтролирует никто!!! Овыкайте от совецких профсоюзов, требуйте свое и не молите вашему профлидеру, и тогда что-то до изменится!!!
Ніна
І профспілці він не потрібен також. Треба наші гроші, щоб провести пянки-гулянки директорів, перевірки годувати, а не здасиш- зжеруть то не педагоги- то злочинці!
Коментувати
читачки
Цікавобуло б прочитати про те, що профспілка РЕАЛЬНО комусь допомогла - захистила від скорочення посади, захистила від урізання годин, витребувала РЕАЛЬНОЇ вчасної виплати зарплатні, витребувала фінансування закладу в плані, хоча б, канцтоварів (типу папір друкарський, файли, кольорова крейда, роздатковий матеріал, тощо), можна і лампочки-фарба...
tim
Для читачки: а ви найдiть у них на сайтах, чи пишуть що про реальнi кроки!!! Чи ви й шукали таку iнформацiю?
читачки
Не знайшли допоки (
Коментувати
вчитель
от і треба 24 січня вийти на всеукраїнський страйк МАСОВО вчителям. Досить терпіти
Feliks
Для вчитель: Взагалі профспілка непотрібна, вона ніколи нічого не зробить для свого члена, а подарунки для дітей на новий рік купити можна і самим людям. Споконвіку профспілка є правою рукою любого керівництва, ніколи не захистить юридично свого працівника: корупція навіть серед тих, то повинен виконувати свої обов’язки. Це довели в Києві "керівники" проспілки, котрі зажадали звільнення будинку профспілок від мітингуючого народу. Не місце таким манкуртам займатися профпілками.
Ніна
Істинна правда!!!!!!!!!!!!
Коментувати
СЛАВА
Профспілка ВИМАГАЄ? Не смішіть людей. ЩО може вимагати організація, керівники котрої пліч о пліч тусуються із адміністрацією?
Вчитель
Пан Азаров уже звик говорити одне , а робити інше. Мабуть, що написали на бумажці - те й прочитав!