Азаров не хоче підвищувати зарплати освітян

Проект бюджету не передбачає підвищення окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС з 1 січня

Азаров не хоче підвищувати зарплати освітян

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки України заявляють, що проект Держбюджету не передбачає підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС та збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року. Про це йдеться у зверненні ЦК профспілки до президента Януковича щодо забезпечення дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти.

"Проектом Державного бюджету на 2014 рік, розробленим Кабінетом Міністрів України, не передбачається підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2014 року та пропонується його розмір на рівні 852 гривні. Підвищення базового посадового окладу ЄТС передбачається лише з 1 липня 2014 року до розміру 890 гривень, а з 1 жовтня 2014 року – 1011 гривень", - йдеться у зверненні освітньої профспілки.

У профспілці також наголошують, що проектом Держбюджету не передбачається збільшення з січня 2014 року мінімальної заробітної плати. Її розмір передбачений на рівні 1218 гривень. Наступне підвищення мінімальної зарплати планується з 1 липня 2014 року в розмірі 1250 гривень, з 1 жовтня 1301 гривні.

"Таким чином розрив між мінімальною заробітною платою та величиною 1 тарифного розряду ЄТС з січня 2014 року становитиме 366 гривень, з липня 360 гривень, з жовтня 290 гривень, що є порушенням вимог статті 6 Закону України «Про оплату праці» та статті 96 Кодексу законів про працю України щодо відповідності розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки мінімальній заробітній платі", - зазначають у профспілці.

"Внаслідок затвердження в Держбюджеті на наступний рік таких показників кожен з педагогічних працівників втрачатиме заробіток лише на посадовому окладі від 775 до 500 гривень на місяць залежно від періоду року. З урахуванням виконання інших, передбачених законодавством, видів оплати праці втрата місячної заробітної плати становитиме до 1550 гривень. Втрата заробітної плати такого науково-педагогічного працівника, як доцент, складатиме впродовж року від 2100 гривень до 1700 гривень на місяць", - йдеться у зверненні профспілок.

У зв’язку з цим, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається до президента Януковича з проханням не допустити в Державному бюджеті на 2014 рік встановлення базового посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС на рівні нижчому від мінімальної заробітної плати та забезпечити дотримання трудових прав працівників навчальних закладів та установ освіти.

Як відомо, після домовленостей про кредитування з Російською Федерацією прем’єр Азаров заявив про підвищення соціальних стандартів у 2014 році.

За словами прем’єра, мінімальна заробітна плата наступного року буде майже в 2 рази більша, ніж отримували громадяни в 2009 році. Азаров переконує, що в результаті таких збільшень середньомісячна заробітна плата на кінець 2014 року завідувача дошкільного навчального закладу зросте на 645 грн., вчителя вищої категорії загальноосвітнього навчального закладу на 602 грн., старшого наукового співробітника на 748 грн.

Освіта.ua
19.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вероника Татаренко
А откуда ему повышать им зарплату - все деньги украдены, добрались даже до золотовалютного запаса и уже на треть растянули. а тут еще вечно эти бюджетники скулят - не уютно им жить на 2000 грн в месяц , видите ли!!!
Учителька
Для Вероника Татаренко: То не всі ж освітяни отримуюють зарплату 2000, більшість отримує істотно менше, і це ж нам в кінці року не вистачає грошей на зпарплату, бо в бюджеті закінчились кошти.
Коментувати
DR
Браво. А хто найчастіше "підтримує" на мітингах владу? Правильно, саме освітяни, то коли ж ви навчитесь уже? Народ дивиться на вас і чекає
Олекса
Молодец! А как Янович свиснет-не забудьте бегом под Киевраду Герегу поддеживать! Холуям -пинок под зад -счастье в жизни...
Angel
Полностью согласен с Азаровым, зачем им увиличивать зарплаты? Ведь и так работают!
serg
Для Angel: Тебе ... навчити писати без помилок
Коментувати
sergey1979
Зарплату буде підвищено...поблище до президентських виборів...щоб було чим по вихвалятися. Ат ам щось придумають, не виплачуючи премії (Херсонська обл. - в нас не має ) - пару сотень гривень, знімаючи доплати та інше. Не хочу фантазувати, але коріше так буде.
Кастет
Что бы ты дедушка пердун из Калуги жил на одну минимальную пенсию !
Доцент
И еще скажите что не надо идти на Майдан? Банду геть! Воры и твари продажные эти чиновники!
Вчитель
А завтра скажуть, що із-за майдану немає коштів в державі
СЛАВА
та вони цієї виплатити не в стані. Про яке підвищення мова????
Руслан
Злодюги, раз в півтора року зарплату тіпа піднімають. І то не факт, що піднімуть. Мали з 1 грудня 2013 підняти з 852 до 928 грн. (в бюджеті ж написано!!!!). Взяли і відмінили це рішення. Ну, як можна бути такими моральними виродками. Коли ж ви вже наїстеся, бл..дська погань.
тато
выходите масово с профсоюзов!
Люда
Для тато: Вже кілька років, як вийшли.
Pabotnik
Вийшли ... й стало зразу легше, краще, вище.....Це не вирішення проблеми, це свідоме її затягування!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Олена
профспілки , геть з освіти! Ваша робота = 000000000000.
Татьяна Чёрная
Профспілка, піднімайте людей! Досить з ними переписуватись!
Ніна
Для Татьяна Чёрная: У нас тисячі на мйданах стоять, їх чує ввесь світ, тільки не Україна, тільки не наш уряд.
Коментувати
Alex
Пусть еще сравнит во сколько раз больше по сравнению с 1996 годом, клоун.
служащий
ага, как всегда и гос служащих кинули уроды, карячиться на минималку достало уже, правильно говорят надо валить с этой гос службы, работаеш с вечера до утра как негр последний так еще и по выходным приходится пахать за спасибо... зашибись страна, пускай депутаты поживут на 1500 грн посмотрим как оно...
Родион
Для служащий: Некоторые служащие, т.е. чиновники от образования, работали бы и без зарплаты на своих злачных местах. Конечно, для этого крышу коррупционно-мафиозную надо иметь. Есть такие незаменимые, что уже по 5-7 лет работающие пенсионеры, но руководят управлениями и отделами.
Коментувати
123
да, в 2 раза по сравнению с 1914 годом
Учитель
Для 123: Ця профспілка не працює, а лише повітря струшує. Робить вигляд, що турбується про освітян.
учитель1
Сколько можно обманывать? Сначала с декабря ЄТС 928, потом - 923 грн., а сейчас вообще - 852 грн. остается на том же уровне.... не повышают..
Лёша
А на справді скільки є мінімалка.???
Коментувати