Азаров обіцяє освітянам покращення у новому році

В уряді заявляють про підвищення заробітних плат освітян та стипендій для студентів

Азаров обіцяє освітянам покращення у новому році

Після домовленостей з Російською Федерацією прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про підвищення соціальних стандартів у 2014 році.

"Щодо соціальних параметрів бюджету - мінімальна заробітна плата наступного року буде підвищуватися в три етапи: з 1 січня, з 1 липня і з 1 жовтня. Вона буде майже в 2 рази більша, ніж отримували громадяни в 2009 році", - заявив Азаров під час вступного слова на засіданні уряду.

"Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки також збільшуватиметься в три етапи, це буде на 18% більше, ніж в грудні 2013 року, і в два рази, підкреслюю, більше, ніж в 2009 році", - наголосив прем’єр.

За його словами, в результаті таких збільшень середньомісячна заробітна плата на кінець 2014 року, наприклад, завідувача дошкільного навчального закладу зросте на 645 грн., вчителя вищої категорії загальноосвітнього навчального закладу на 602 грн., старшого наукового співробітника на 748 грн.

Також Азаров повідомив, що наступного року уряд планує збільшення розмірів стипендій для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються на відмінно, залежно від рівня акредитації вищих навчальних закладів та освітньо-кваліфікаційного рівня, від 70 до 120 грн. до звичайної стипендії.

Як відомо, 17 грудня президент України домовився про умови кредитування української економіки з президентом Росії.

Освіта.ua
18.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
Про підвищення заявили, а у бюджет внести показники технічно забули. Красиво жонглюємо індикаторами покращення в усіх сферах. А тепер дані Держкомстату (приймемо їх за об’єктивні) за 2013 рік: Індекс промислової продукції - 95% (тобто падіння на 5%), будівництво мінус 14,6%, зовнішньоекономічне сальдо традиційно від’ємне і обсяги операцій падають, внутрішній товарообіг впав на 1,5%, вантажообіг на 4,5%, пасажирські перевезення зменшились на 3%, фінансові результати підприємств впали у 2,3 рази (40,2% підприємств збиткові), заборгованість по з/пл зросла на 10,7%, кількість вакансій впала на 12,7%, смертність традиційно вища за народжуваність, еміграція з України зросла вдвічі, до України - зменшилась на 20%.
Капаліка
І трохи "позитивної" статистики. Сільське господарство зросло (після падіння протягом інших років вашого покращення). Рівень з/пл дещо збільшився (мабуть за рахунок уряду та правоохоронців). Хоча брешу, накидували пару разів по мізерних копійках і іншим працівникам. Ціни в цілому наче стабільні, але і купівельна спроможність населення мізерна, і подорожчали продукти першої необхідності, ліки та квартплата, здорожчали послуги освіти, охорони здоров’я і транспорту (дані статистики). І якось виходить, що купуєш менше, витрачаєш більше, а реальна з/пл зростає за рік на 8,7%. Може методику змінити розрахунку реальних доходів та інфляції, щоб міряти не "середню температуру по лікарні", а температуру хворих (найбідніших верств). Зареєстроване безробіття лише 1,9% працездатного населення, але зважаючи на процедури отримання статусу, до реального безробіття показник має мало відношення. Якщо у 2001 р. були скоєні 10,6 злочинів на 1000 населення, то у 2013 - 13 з гаком. Мабуть від гарного життя.
Капаліка
Це до того, звідки візьмете ресурси для обіцяного пакращєння? Знову в борг, щоб наступній владі можна було скаржитись на папєрєдників? Чи знов на обіцянках і зупинитесь? Не це і схоже, достатньо подивитись наступні публікації цього розділу сайту, або перевірити самому, порівнявши показники бюджетів.
Коментувати
яяяя
ще такої брехливої влади не було!!!!!!!! Всього було, а такого не було!!!!!!
яяяя
лихо закрутив-ще б порівняв з 1017 роком!!!
лл
а хіба пакращення пріпінялісь? Ну куди вже краще. Вже й так освітяни на дні якогось болота.Досить таких пакращень.
м
Номінальна зарплата зростає, а реальна? Кому потрібне таке зростання?
Азір
УРРРА!, ПАКРАЩЄННЯ НАСТУПАЄ!
доля
в багатьох ВУЗах є "наказ" значно скоротити кількість стипендій . Ось так 2 в 1 (пропіарились і ніби й підвищили)
бяка
Азіров-щоб ти жив на учительську зарплату.
Gala
Для бяка: 3 роки тому була вища зарплата?
Коментувати
Оленка
Святий Миколаю, я тебе благаю: Ти пошли йому зарплату, як я нині маю. Подаруй йому корову і гектар городів, бо за вчительську зарплату зараз вижить годі.
вчитель
Все то добре, але коли ж ми, нарешті ,вчителі Чернігівського району Чернігівської області отримаєио за листопад зарплату, або хоч аванс? Дожились що пишемо заяви на отримання зароблених грошей, кому вони вкрай необхідні?...
просто вчителька
Для вчитель: А ми ще й жовтневу зарплату не отримали....
Коментувати
читачки
Вот вам и программа "школьный автобус" в действии. В райво НЕТ бензина. ТО бишь - потихонечку ВСЁ перенесут на ПЛЕЧИ РОДИТЕЛЕЙ. Выгребайтесь, мол, как можете. А нет возможности - так пусть ваши дети ЗНАЮТ, что НЕЗАЧЕМ остваться не только в селе, но и в стране. ЧТо по поводу вопроса sergey1979? то считаю, что для ЭТОЙ державы то е просто нормально или нет - это ЗАКОНОМЕРНО.
sergey1979
Кинуть нам пани обїдки зі свого столу, а ми і перемовчимо. Дітей не возять на навчання в сільсікій школі (нема в райво на бензин) - це для держави нормально?!!? А своїми перевірками в школах держать на гачку нас добре, чи ми не дай бог не так плакат за свої кровні куплений повісили, чи записи не так як як інспекторам подобається ведемо задовбуть нас. Зранку зайшов до магазину , а продавець мені , що масло найдешевше подорожчало на 1 грн. Після обід почув вище згадану інформацію Азарова. Зверху добавили, а знизу інфляція ще більше зжере.
сергей
А же ж довгоочікуване підвищення з 1 грудня?Азаров ні гу-гу! підвищили мінімалку- а тарифний розряд ні! Мовчок!
Лариса
Та ви б ще з 1809 роком порівняли !
Капаліка
Щиро дякую Вам, Миколо Яновичу, і за чергову обіцянку покращення, і за майбутні підвищення посадових окладів, аж 3 рази і всі, як завжди, "в межах затвердженого кошторису". Велика подяка також за нагадування про постійне підвищення соціальних стандартів (також підкреслюю, при суттєвому зниженні реальної купівельної спроможності доходів). І за турботу про студентів велика вдячність - стипендії відчутно зростуть, а що кількість стипендіатів впаде, так то дрібниці (головне - і стипендіальний фонд економиться, і привід піаритись про соціальні параметри є). А ще дуже цікаво, на скільки гривень зросте чиста зарплатня (після відрахувань до соцстраху) у молодого спеціаліста - вчителя, простого вихователя, няні, лаборанта чи асистента (без надбавок за стаж, категорії чи звання та ступені, без усіх доплат і премій)?