Кабмін дискримінує освітян, - профспілка

Профспілка звернулася до президента з вимогою вжити заходів щодо підвищення окладів працівників

Кабмін дискримінує освітян, - профспілка

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звернувся до президента Януковича з приводу зволікання урядом з прийняттям рішення про підвищення з 1 грудня цього року розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.

У профспілці наголошують, що у зв’язку зі збільшенням з 1 грудня розміру мінімальної заробітної плати до 1218 грн, грошовий розмір між цим державним стандартом та посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС збільшився з 295 до 366 грн.

"Відсутність рішення Уряду про підвищення базового посадового окладу ЄТС одночасно зі збільшенням мінімальної зарплати призвела до дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери. Порушено міжпосадові співвідношення значної частини працюючих. Урядом не забезпечуються взяті зобов’язання за Генеральною угодою", - зазначають у профспілці.

В освітній профспілці нагадують, що у вересні цього року був погоджений проект постанови КМУ "Питання оплати працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", яким передбачалося встановлення з 1 грудня 2013 року посадового окладу працівника 1 розряду ЄТС у розмірі 923 грн.

"Але попри те, що розпочався грудень, така постанова не прийнята, що викликає глибоке занепокоєння працівників освіти, як і інших галузей бюджетної сфери", - зазначають у профспілці.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки з метою упередження загострення соціальної напруги в трудових колективах і недопущення протестних настроїв серед освітян звертається до президента Януковича з проханням вжити заходів для прискорення прийняття урядом постанови про підвищення з 1 грудня розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

"Вимушені констатувати, що президією ЦК Профспілки прийнято рішення у разі неприйняття Урядом постанови про підвищення з 1 грудня 2013 року посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС звернутися до Федерації профспілок України з пропозиціями входження в колективний трудовий спір з Кабінетом Міністрів України та вживати інших, не заборонених законодавством, дій",- йдеться у звернені освітньої профспілки до президента Януковича.

Освіта.ua
13.12.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
сергей
Ага! Янукевичу сейчас не до нас! Свою шкуру нужно спасать!
учитель
а правда что счета профсоюза заморожены?
irma
Для читачки: а ви добавки чере кого отримуєте урядові чи муніципальні, чи ще якісь доплати? думаєте уряд сам дав!!! ага 2 рази, дожене й ще раз дасть!То все через наполягання, листи, угоди профспілки!!! А як бездіяльний профосередок - то питайте з них, самі ж обирали! а ще краще беріть у свої руки правління в профкомі чи де там у вас і вимагайте свого, згідно з законом. Не полінуйтеся підняти законодавство про профспілки і вимагати від всїх роботи! от тоді й кажіть, як зось САМІ спробуєте зробити!
Влада
Для irma: Доплати? Які доплати. За зашити? Чи за класне керівництво?
Влада
для irma: і ще одне - МИ то ворушимо наскільки вистачає кебети. Та от проблема - МАЛО НАС
Алла
Для irma: про які доплати річ?
Коментувати
читачки
От тепер хай профспілка й покаже, що не лише кіло цукерок здатна вчителям раз на рік презентувати. Не можу взяти в толок - НАВІЩО вчительству профпрацівники... Користь від них яка?
тато
Для читачки: всі дивуються навіщо нам профспілка і платять, стадо!
Влада
саме через те й крутимо вихід із профспілки
Коментувати
PR
Пора на майдан! Профспілки повинні організувати акти непокори або страйк вчителів, звернутися до лідерів опозиціїї. хай захистять і організують мітинги. Я прийду і буду кричати "банду геть"!
irma
Для PR: ми давно там! УЖЕ 4-Й ТИЖДЕНЬ!
Коментувати