Затверджено концепцію профільного навчання у школах

Концепцією профільного навчання визначено 6 базових предметів для вивчення учнями 10 та 11 класів

Затверджено концепцію профільного навчання у школах

Міністерством освіти і науки затверджено Концепцію профільного навчання у старшій школі.

Концепція визначає методологію, організаційно-педагогічні умови та окреслює механізми реалізації профільного навчання у старшій школі.

Метою профільного навчання є забезпечення умов для якісної освіти старшокласників у відповідності з їхніми індивідуальними нахилами, можливостями, здібностями і потребами, забезпечення професійної орієнтації учнів на майбутню діяльність, яка користується попитом на ринку праці.

Концепцією визначено, що профіль навчання – це спосіб організації диференційованого навчання, який передбачає розширене, поглиблене і професійно зорієнтоване вивчення циклу споріднених предметів.

Школи формуватимуть ті чи інші профілі навчання за рахунок комбінації базових, профільних, вибірково-обов’язкових предметів, спеціальних курсів, курсів за вибором та факультативів  відповідно до профільного самовизначення учнів.

Концепція передбачає, що базові предмети є обов'язковими для учнів всіх профілів. Ці предмети реалізують цілі й завдання загальної середньої освіти. Зміст навчання і вимоги до підготовки старшокласників визначаються Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.

Визначається 6 базових предметів: українська мова та література, іноземна мова, історія України та всесвітня історія, математика, природознавство, фізична культура. На вивчення цих предметів буде виділено по три години на тиждень у 10 та 11 класах.

На вивчення профільних предметів може відводитися 5-10 годин на тиждень в 10 та 11 класах у залежності від кількості обраних учнем предметів для профільного вивчення. Кількість годин на їх вивчення може бути збільшена за рахунок додаткових годин навчального плану.

Організація профільного навчання має здійснюватися з урахуванням особливостей функціонування кожного навчального закладу та архітектурної доступності.

У сільській місцевості, за відсутності учнів для формування класу, профільне навчання може реалізовуватися за індивідуальними планами і програмами з метою задоволення індивідуальних запитів учнів, у тому числі за дистанційною формою навчання чи у формі екстернату.

У Міносвіти зазначають, що для реалізації зазначеної Концепції профільного навчання необхідно розроблення та оновлення нормативного забезпечення, організація підготовки педагогічних і керівних кадрів, забезпечення належного науково-методичного та психологічного супроводу, модернізація матеріально-технічної бази, створення нового покоління навчальних планів, програм, підручників і посібників, належне фінансове забезпечення.

Однією з основних умов реалізації концепції є підготовка педагогічних кадрів та перманентне навчання керівників профільних шкіл у системі післядипломної педагогічної освіти. Готовність педагогів до переходу на профільне навчання пов'язана з підготовкою і підвищенням кваліфікації педагогічних кадрів для профільної школи.

Структурним підрозділам МОН, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій доручено забезпечити необхідні умови для реалізації завдань, визначених Концепцією профільного навчання у старшій школі.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що профільне навчання є одним із ключових напрямів модернізації та удосконалення системи освіти держави й передбачає реальне й планомірне оновлення школи старшого ступеня. Також відомством затверджено план заходів щодо реалізації концепції.

Освіта.ua
09.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
ця концепція абсолютно не продумана і потребує дискусій і обговорень на рівні учителів, учнів, батьків та викладачів вишів.
fla
Ключова фраза "модернізація матеріально-технічної бази, створення нового покоління навчальних планів, програм, підручників і посібників, належне фінансове забезпечення.". Знову за рибу гроші. Це ж яке поле для дерибану бюджету?!
Иван
Это же утопия :) Вы посмотрите на план реализации - все планируется запустить через 5-6 лет. Актуальность такого подхода уже через год-другой будет очень спорная. http://osvita.ua/doc/files/news/377/37795/Plan_1550.doc
Не просто вчитель
Прищепити таке профільне навчання на діючу систему освіти, вважаю, не вдасться. Передбачаю, планується глибока реформа ЗСО.
Наталія
У сільській місцевості, за відсутності учнів для формування класу, профільне навчання може реалізовуватися за індивідуальними планами і програмами з метою задоволення індивідуальних запитів учнів, у тому числі за дистанційною формою навчання чи у формі екстернату. -схоже на насимішку
Світлана
Якщо перерахувати на предмети, то це не 6, а 9. Мова - 1, література-2, Алгебра -3, Геометрія -4 + інші.........
Вчитель фізики
"...модернізація матеріально-технічної бази..." Ніби вона до цього часу оновлювалася :))))
вчитель математики
Система профільного навчання ще раз демонструє дебілізм міністенства освіти, або його роботу на знмщення освіти в Україні. Подумайте самі, який вийде математик, якщо йому замість фізики читатимуть обмежений курс природознавства.
Учитель
Очень хорошее нововведение. Сейчас старшеклассники изучают чуть меньше половины ЛИШНИХ предметов, типа технология, культура, основы здоровья и т. д.
просто вчитель
Для Учитель: А вивчати природознавство в 10 та 11 класах три години на тиждень теж, на вашу думку, добре?
Михайло
"Просто вчитель" вы сначала ознакомтесь с тем, что подразумевается в новом Держстандарте под понятием "Природознавство".По новому стандарту Природознавство - это химия, биология, физика, география, астрономия и природоведение, которое изучается лишь в 5 классе, а не как ранее 5-6 классах.С учетом того, что курс географии по новым программам планируют завершить в 9 классе, то в 10-11 классах по 1 часу в неделю будет скорее всего физика, химия и биология.А это не так уж и много.Это урезание часов.
небайдужий
під природознавством мається на увазі хімія фізика біологія географія, так що тут трьома годинами не обмежитись
Коментувати
просто вчитель
А як хочеться просто працювати. Як колись - розмірено, за планами, які роками використовувались, користуватись підручниками, які не містили помилок...
аня
Для просто вчитель: мрій, мрій про мене мрій, знай не буде так, любий!!!!
Віола
А куди діватись вчителям? Декому вже зараз треба думати, куди йти працювати. За що вбивають вчителів? Що це за освіта така? Кому від неї користь?
дарія
Профільне навчання - це дуже добре для міста, а що робити обдарованим учням в селах! Брати лопату і копать! У нас 120 учнів старшої школи. Наприклад, профіль хіміко-біологічний вибере лише 3 учні. Хто буде і як платити вчителю.
Коментувати