Osvita.ua Середня освіта Затверджено концепцію профільного навчання у школах
Затверджено концепцію профільного навчання у школах

Концепцією профільного навчання визначено 6 базових предметів для вивчення учнями 10 та 11 класів

Затверджено концепцію профільного навчання у школах

Міністерством освіти і науки затверджено Концепцію профільного навчання у старшій школі.

Концепція визначає методологію, організаційно-педагогічні умови та окреслює механізми реалізації профільного навчання у старшій школі.

Метою профільного навчання є забезпечення умов для якісної освіти старшокласників у відповідності з їхніми індивідуальними нахилами, можливостями, здібностями і потребами, забезпечення професійної орієнтації учнів на майбутню діяльність, яка користується попитом на ринку праці.

Концепцією визначено, що профіль навчання – це спосіб організації диференційованого навчання, який передбачає розширене, поглиблене і професійно зорієнтоване вивчення циклу споріднених предметів.

Школи формуватимуть ті чи інші профілі навчання за рахунок комбінації базових, профільних, вибірково-обов’язкових предметів, спеціальних курсів, курсів за вибором та факультативів  відповідно до профільного самовизначення учнів.

Концепція передбачає, що базові предмети є обов'язковими для учнів всіх профілів. Ці предмети реалізують цілі й завдання загальної середньої освіти. Зміст навчання і вимоги до підготовки старшокласників визначаються Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти.

Визначається 6 базових предметів: українська мова та література, іноземна мова, історія України та всесвітня історія, математика, природознавство, фізична культура. На вивчення цих предметів буде виділено по три години на тиждень у 10 та 11 класах.

На вивчення профільних предметів може відводитися 5-10 годин на тиждень в 10 та 11 класах у залежності від кількості обраних учнем предметів для профільного вивчення. Кількість годин на їх вивчення може бути збільшена за рахунок додаткових годин навчального плану.

Організація профільного навчання має здійснюватися з урахуванням особливостей функціонування кожного навчального закладу та архітектурної доступності.

У сільській місцевості, за відсутності учнів для формування класу, профільне навчання може реалізовуватися за індивідуальними планами і програмами з метою задоволення індивідуальних запитів учнів, у тому числі за дистанційною формою навчання чи у формі екстернату.

У Міносвіти зазначають, що для реалізації зазначеної Концепції профільного навчання необхідно розроблення та оновлення нормативного забезпечення, організація підготовки педагогічних і керівних кадрів, забезпечення належного науково-методичного та психологічного супроводу, модернізація матеріально-технічної бази, створення нового покоління навчальних планів, програм, підручників і посібників, належне фінансове забезпечення.

Однією з основних умов реалізації концепції є підготовка педагогічних кадрів та перманентне навчання керівників профільних шкіл у системі післядипломної педагогічної освіти. Готовність педагогів до переходу на профільне навчання пов'язана з підготовкою і підвищенням кваліфікації педагогічних кадрів для профільної школи.

Структурним підрозділам МОН, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій доручено забезпечити необхідні умови для реалізації завдань, визначених Концепцією профільного навчання у старшій школі.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що профільне навчання є одним із ключових напрямів модернізації та удосконалення системи освіти держави й передбачає реальне й планомірне оновлення школи старшого ступеня. Також відомством затверджено план заходів щодо реалізації концепції.

Освіта.ua
09.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
ця концепція абсолютно не продумана і потребує дискусій і обговорень на рівні учителів, учнів, батьків та викладачів вишів.
fla
Ключова фраза "модернізація матеріально-технічної бази, створення нового покоління навчальних планів, програм, підручників і посібників, належне фінансове забезпечення.". Знову за рибу гроші. Це ж яке поле для дерибану бюджету?!
Иван
Это же утопия :) Вы посмотрите на план реализации - все планируется запустить через 5-6 лет. Актуальность такого подхода уже через год-другой будет очень спорная. http://osvita.ua/doc/files/news/377/37795/Plan_1550.doc
Не просто вчитель
Прищепити таке профільне навчання на діючу систему освіти, вважаю, не вдасться. Передбачаю, планується глибока реформа ЗСО.
Наталія
У сільській місцевості, за відсутності учнів для формування класу, профільне навчання може реалізовуватися за індивідуальними планами і програмами з метою задоволення індивідуальних запитів учнів, у тому числі за дистанційною формою навчання чи у формі екстернату. -схоже на насимішку
Світлана
Якщо перерахувати на предмети, то це не 6, а 9. Мова - 1, література-2, Алгебра -3, Геометрія -4 + інші.........
Вчитель фізики
"...модернізація матеріально-технічної бази..." Ніби вона до цього часу оновлювалася :))))
вчитель математики
Система профільного навчання ще раз демонструє дебілізм міністенства освіти, або його роботу на знмщення освіти в Україні. Подумайте самі, який вийде математик, якщо йому замість фізики читатимуть обмежений курс природознавства.
Учитель
Очень хорошее нововведение. Сейчас старшеклассники изучают чуть меньше половины ЛИШНИХ предметов, типа технология, культура, основы здоровья и т. д.
просто вчитель
Для Учитель: А вивчати природознавство в 10 та 11 класах три години на тиждень теж, на вашу думку, добре?
Михайло
"Просто вчитель" вы сначала ознакомтесь с тем, что подразумевается в новом Держстандарте под понятием "Природознавство".По новому стандарту Природознавство - это химия, биология, физика, география, астрономия и природоведение, которое изучается лишь в 5 классе, а не как ранее 5-6 классах.С учетом того, что курс географии по новым программам планируют завершить в 9 классе, то в 10-11 классах по 1 часу в неделю будет скорее всего физика, химия и биология.А это не так уж и много.Это урезание часов.
небайдужий
під природознавством мається на увазі хімія фізика біологія географія, так що тут трьома годинами не обмежитись
Коментувати
просто вчитель
А як хочеться просто працювати. Як колись - розмірено, за планами, які роками використовувались, користуватись підручниками, які не містили помилок...
аня
Для просто вчитель: мрій, мрій про мене мрій, знай не буде так, любий!!!!
Віола
А куди діватись вчителям? Декому вже зараз треба думати, куди йти працювати. За що вбивають вчителів? Що це за освіта така? Кому від неї користь?
дарія
Профільне навчання - це дуже добре для міста, а що робити обдарованим учням в селах! Брати лопату і копать! У нас 120 учнів старшої школи. Наприклад, профіль хіміко-біологічний вибере лише 3 учні. Хто буде і як платити вчителю.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!