Батьки проти використання своїх дітей на мітингах ПР

На владу Луганська подали до суду за використання школярів на мітингах Партії регіонів

Батьки проти використання своїх дітей на мітингах ПР

Правозахисники подали до суду на Луганську міську раду, управління освіти міста та області та школу № 30 м. Луганськ за використання школярів як "масовки" на мітингу Партії регіонів 3 вересня. Про це повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

Позивачем виступив батько одного з школярів - Костянтин Реуцький, голова правління правозахисного центру "Поступ". Він розповів, що 3 вересня під час святкового маршу на честь визволення Луганщини від фашистів він помітив свого сина у масовці під прапорами ПР.

"Ніхто не попереджував ані дітей, ані їхніх батьків, що захід, на який запрошують дітей, проводиться під егідою Партії регіонів. Якщо про це було б відомо, мій син просто відмовився би від участі у заході партії, ідеології якої не поділяє ані він, ані його батьки", - зауважив Реуцький.

Він додав, що школярів лише запрошували подивитися на парад військової техніки.

Олександра Дворецька, керівник Кримського правозахисного центру "Дія" зауважила, що таким чином було порушено право дитини на участь у вільних зібраннях, яке гарантовано міжнародним законодавством.

"На мітингу не було добровільності, учні не могли піти звідти за власним бажанням, відтак було порушено право на мирне зібрання", - сказала Дворецька.

Реуцький додав, що наразі немає інформації про інших батьків, які не задоволені цим мітингом, однак закликав їх долучатися до суду.

Михайло Тарахкало, директор зі стратегічних прав Української гельсінської спілки з прав людини наголосив: "Якщо справ дійде до Європейського суду, позивач має всі шанси її виграти, оскільки має потужну доказову базу (фотографії, копії документів)".

Фігурантами у справі є Луганська міська рада, управління освіти міста та області та школа № 30, у якій навчається cин Реуцького. Позов подано 7 листопада.

Освіта.ua
08.11.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
К сожалению, для нашей власти это обычная практика, когда используя админресурс студентов и школьников сгоняют на мероприятия. Но одно дело, когда дети, в том числе и моя дочь, просто посмотрят парад и подарят ветеранам цветы, а держать партийные флаги - совсем другое. Правильно родители сделали, что подали иск, а то привыкли наши "демократы" рассказывать о демократических ценностях, но при каждом удобном случае их попирают. Как с референдумом вышло, запретили коммунистам проводить и все, хотя при этом нарушили конституционное право людей на волеизъявление
Вероника Татаренко
Если каждый директор школы в сейфе держит членский билет ПР, а наш не исключение, при чем признается подопечным, что не по доброй воле пошел, а чтобы для школы мочь что-то сделать, то и детей мы по рознарядке на все мероприятия власти поставляем оптом. естественно, что родители против!