Osvita.ua Середня освіта Міносвіти збільшить кількість експертів нових підручників
Міносвіти збільшить кількість експертів нових підручників

Міністр Табачник каже, що хоче зробити механізм створення підручників більш прозорим

Міносвіти збільшить кількість експертів нових підручників

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник повідомив про намір відомства зробити більш прозорим механізм підручникотворення. Про це він сказав під час Загальних зборів Національної академії педагогічних наук України.

"На найближчому засіданні Колегії Міністерства освіти і науки, запросивши і президента, і віце-президентів Національної академії педагогічних наук, зробимо більш прозорим механізм підручникотворення", - наголосив Табачник.

За його словами підручники, як і у попередні 2011 і 2012 роки, матимуть на форзаці титулу назву установи Національної академії наук України, установи Національної академії педагогічних наук України, які робили його експертизу.

"Концептуально ми всі погодилися з тим, якщо перемагає автор, то він готує потім усю лінійку підручників. Якщо автор зробив підручник з математики для 2-го класу, то абсолютно логічно, щоб він робитиме підручник з математики для 3-го класу", - зазначив міністр.

Також він повідомив, що для того, щоб зробити підручникотворення ще більш прозорим збільшиться кількість експертів.

За словами Табачника, й надалі вдосконалюватиметься процес грифування літератури та запровадження експериментальних майданчиків.

"Усе робиться у повному розумінні з Національною академією педагогічних наук. І хотів би, щоб у майбутньому також була передбачена обов’язкова експертиза всієї навчальної літератури саме в загальноосвітніх навчальних закладах", - наголосив міністр.

Освіта.ua
01.11.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
То есть и в следующем году будут издаваться новые учебники? А МОН на них еще раз заработает, так получается? Знаете, не перестаю удивляться, как в советское время издавали учебники на несколько лет, и ошибок не было, и программа эффективная была... А может быть просто пора нашим "демократам" перестать наживаться, а?!
Вероника Татаренко
Для процветания в нашем обществе образование не нужно. И, пока такое положение вещей будет сохраняться, даже самые лучшие учебники будут бесполезны. А самое главное - те, кто делает бизнес на среднем образовании, убивают его ежедневно и неуклонно.
Николай Хмеленок
Учебники и программы должны быть рассчитаны на средего учащегося, а не для ученика спецшколы. И экспертиза должна проходить в ОБЫЧНЫХ школах. Авторы учебников тоже должны давать уроки по своим учебникам в обычных школах и без репетиторства.
Вероника Татаренко
Для Николай Хмеленок: Совершенно с вами согласна - в частности современный учебник по биологии уровня стандарта абсолютно напоминает по трудности материала учебник для профильного обучения. В результате дети просто в руки его не берут - все равно ничего не понимают. Или приходится, как в вузе давать конспект. То для чего тогда такие учебники. А табачник виновен в первую очередь, потому, что только он должен так организовать работу своего ведомства, чтобы не профанировать работу целой отрасли
Коментувати
Михтод
1. Головне щоб "правила" давали рівні можливості всім та позитивні результати для учнів та вчителів! 2. Конкурси проведені і до змін ще далеко! 3. Про "експертиза всієї навчальної літератури саме в загальноосвітніх навчальних закладах". Спочатку проведіть, будь-ласка, експертизу складності та доцільності програм! 4. Про збільшення кількості експертів: Так, але навіщо Вами були усунені експертні висновки шкіл за якими сучасні "горе-переможці підручники" на останніх місцях.
Николай Хмеленок
Почему все претензии к одному Табачнику? Табачник не рецензировал учебники. За критикой учебников, к сожалению, скрывается не забота о детях, а политические мотивы. Иначе бы требовали привлечь к ответственности конкретных лиц, виновных в том, что дети учатся по таким программам и таким учебникам.
ADMIN
Уважаемый Николай Хмеленок, если Вы не прекратите спамить (многочисленные дубликаты сообщения) мы будем вынуждены запретить Вам оставлять комментарии на нашем сайте. Уважайте других пользователей, спасибо
Николай Хмеленок
Спасибо за предупреждение. Других пользователей я уважаю. Теперь я вижу, что меня услышали.
Коментувати
Николай Хмеленок
Ошибки может исправить учитель. А как исправить непосильные для детей программу и учебники? Жаль, что те, критикует учебники, преследует совсем другую цель - убрать неугодного Табачника.
vfhsz
Для Николай Хмеленок: Ви, Ніколай - підсадна качка і справжній хамелеон - не даром подібний псевдонім вибрали. Надоїли зі своєю рекламою комуністів і прихованими мотивами. Думаєте люди не розуміють - хто Ви?
Николай Хмеленок
Это люди поняли, кто Вы. Ведь Вы боитесь даже назвать своё истинное имя. Вас беспокоит не качество обучения, а ненависть к Табачнику. У меня не псевдоним, а настоящая фамилия.
Николай Хмеленок
Для vfhsz: И много человек подписало петицию? Вот и вся забота о детях http://onlinepetition.in.ua/helpchildren/petition.html
Коментувати
Николай Хмеленок
Считаю, что того, кто написал учебник, должны на 1 год освободить от работы в министерстве и издательстве и отправить поработать в самой обычной школе, причём с зарплатой обычного учителя. Не справится - заставить заплатить за весь тираж учебника. Справится - доплатить за год работы разницу предыдущей зарплаты. Заметили репетитора - лишить зарплаты на 2 месяца.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!