Відміну канікул на Закарпатті перевірить прокуратура

Омбудсман пропонує перевірити законність відміни канікул у Закарпатській області

Відміну канікул на Закарпатті перевірить прокуратура

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до прокурора Закарпатської області Володимира Корбаня з пропозицією перевірити законність прийняття в Закарпатській області рішення про перенесення осінніх канікул в загальноосвітніх навчальних закладах на зимовий період.

Як відомо, в Закарпатській області рішеннями деяких міських органів влади осінні канікули в загальноосвітніх навчальних закладах були перенесені, що викликало обурення у школярів і їхніх батьків, які вдалися до мирних акцій протесту.

Уповноважений з прав людини у своєму листі наголосила на тому, що протягом навчального року для учнів проводяться осінні, зимові і весняні канікули загальним обсягом не менше 30 днів.

Цього року Міністерство освіти і науки визначило проведення осінніх канікул з 28 жовтня до 3 листопада. Разом з тим, графік учнівських канікул може змінюватися з урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освіти, але це не передбачає повного скасування одного з видів канікул.

Водночас Валерія Лутковська звернула увагу й на те, що Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу – це обов’язковий для виконання документ, що регламентує безпечні для здоров’я дітей і підлітків умови навчання та виховання, які сприяють підвищенню їх працездатності, поліпшують психофізичний розвиток та зміцнюють здоров’я.

Інформація про прийняті рішення від прокурора Закарпатської області очікується протягом тижня.

Як відомо, реагуючи на протести школярів та батьків щодо відміни канікул на Закарпатті, у Міністерстві освіти повідомили, що структура навчального року та графік учнівських канікул може змінюватися з урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов.

Освіта.ua
31.10.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
анна
діти зробили те, чого не наважились зробити вчителі!!!!!!!
Ego
Молодці діти! Як би його й нам, дорослим, навчитися відстоювати свої права, коли по них нахабно топчуться, а ми тільки голови нагинаємо!